Miks Latvis

1000. filmas apmeklētājs jeb Latvijas dokumentālā kino triumfs

Kad dzirdi par kādas Latvijā veidotas filmas milzīgajiem panākumiem tev pat prātā neienāk, ka tas patiesībā nozīmē, ka filmu redzējuši mazliet vairāk kā 1000 skatītāji.

Pirmā latviešu dokumentālā filma, kas debitējusi kinoteātrī „Parex Plaza”, – Rīgas Kinostudijas uzņemtais stāsts „Padoties aizliegts” – ne vien noturējusies repertuārā divas sākotnēji paredzētās nedēļas, bet tās izrādīšana jau otro reizi tiek pagarināta vēl par nedēļu. Tūkstošā skatītāja sagaidīšana jau otrajā nedēļā un filmas rādīšanas laika divkāršošana – tas ir rezultāts, kas pārspēj jebkuras filmu veidotāju cerības un gaidītos apmeklējuma rezultātus.
via padotiesaizliegts.lv

Pats joprojām neesmu filmu redzējis, bet atsauksmes liecina par to, ka šī ir pēdējo 5-10 gadu skatāmākā Latvijā veidotā dokumentālā filma.

5 Responses

 1. Raikons:

  Tāda pati būtu arī mana pirmā doma, bet filma nav par boksu, bet gan par cilvēkiem.

  Citēšu:

  Mārtiņš Otto no Tvnet.lv raksta:

  “Būšu pilnīgi atklāts, mani totāli neinteresē sports un bokss, ne īpaši valdzina dokumentālās filmas, kā arī par latviešu filmām sajūsmā neesmu, līdz ar to pilnīgi skaidrs, ka nebiju sajūsmā par faktu, ka jānoskatās šī filma. Biju pārliecināts, ka būs radīts garlaicīgs un sviedriem pārpildīts latviešu dokumentālais mēsls, bet es kļūdījos pilnīgi par visu, ko biju iedomājies ejot uz šo filmu!

  Jau no pirmās minūtes filma ierāva sevī ar savu patiesumu, skumjām, humoru un mūsu valstisko stulbumu. Noteikti viena no labākajām latviešu filmām, tieši ar savu reālismu un mācību, kā pareizi dzīvot, nepadoties, uzvesties un cienīt gan sevi, gan savu ģimeni, pretiniekus un visu pārējo!”

 2. Jā, biznesa case te neredzu, bet filmu gribas noskatīties, kaut gan jau no anotācijas vien šķērmi ap dūšu palika, kā no visa, kur saskatu vēlmi īstenot vecāku nerealizētos sapņus caur saviem bērniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *