Miks Latvis

koncerta biļešu eksperiments Latvijā – maksā, cik vēlies

Vietējā jazz-funk, fusion grupa Very Cool People pirms pāris nedēļām veica interesantu eksperimentu. Cilvēki paši varēja noteikt koncerta ieejas biļetes cenu. Pie ieejas klubā katrs varēja norādīt to cenu, kāda viņam šķita atbilstoša.

Zinu, ka pasaulē šādi gadījumi nav retums, bet LV par šādām aktivitātēm nenākas bieži dzirdēt.

Biļešu cenas, protams, sākās no nulles, bet bija cilvēki, kas paši izvēlējās maksāt 3 Ls par ieejas biļeti. Pie biļešu cenām cilvēki bija aicināti norādīt arī savu vecumu tāpēc apkopojot skaitļus var redzēt, ka jaunieši vecumā 19-24 gadiem izvēlējās biļešu cenas līdz 2 Ls ieskaitot. Augstākās cenas (2-3 Ls) norādīja cilvēki ar vidējo vecumu 27 gadi.

vcp cenas

Šis eksperiments pierādīja, ka (pie līdzīgiem kopējiem ieņēmumiem) ir iespējams sapulcināt lielāku koncerta apmeklējumu, nekā klasiskas ieejas maksas gadījumā. Šādā gadījumā ieguvēji ir visas iesaistītās puses: grupa tiek pie plašākas auditorijas; klubam ir vairāk apmeklētāju; un mūzikas mīļotāji var apmeklēt koncertu par viņiem visērtāko cenu.

Runājot ar grupas dalībniekiem uzzināju, ka viņi negrasās apstāties pie šī eksperimenta un turpinās izmēģināt arī citas Latvijā līdz šim maz izmantotas pieejas koncertu rīkošanā un mūzikas popularizēšanā.

Nobeigumā piedāvāju lasīt pašu Very Cool People viedokli par koncertu:

“Mūsuprāt pasākums izdevās, bija daudz cilvēku un visi bija apmierināti. Katram mūsu koncerta apmeklētājam ir dažāds ieņēmumu līmenis, citi ir strādājoši, citi studenti līdz ar to katram ir dažādas iespējas, taču visiem bija iespēja apmeklēt pasākumu. Tā kā esam neatkarīga apvienība (neesam ne zem kādiem label) visu darām paši saviem spēkiem, saceram mūziku, ierakstam to,izdodam utt. lēnā garā mēģinām radināt mūsu auditoriju (lai tie apzinās), ka tieši viņi ir tie kas izlemj cik ir “vērta” ir mūsu mūzika.

LV cilvēki arī nav raduši pirkt grupu CD koncertos, taču lēnām radinām tos, ka to var un vajag darīt, tādēļ ka visi ieņēmumi par to paliek grupai un tas mums dod līdzekļus, lai dotos studijā un ierakstītu jaunas kompozīcijas. Pēc debijas albuma izdošanas atkal pabijām ārpus LV (Eiropas dienvidos) un cilvēkiem, kuri ir bija koncertā, likās pašsaprotami, “o, šitie džeki man patīk, jāatbalsta viņi un jānopērk viņu albums”. Tur mēs esam vienkārša nezināma grupiņa, kas spēlē klubā, nav ne “lielajos” mēdijos relīzes, ne arī kāda mūsu dziesma skan radio, bet ja cilvēkiem patīk tie atbalsta.

Vidēji tur viena koncerta laikā mēs pārdodam tik daudz CD kā šeit piecos koncertos. Nezinu kāpēc pie mums ir tā, bet nu ceram ka arī Latvijā drīz cilvēki apzināsies savu milzīgo ietekmi uz mūziķiem, ka viņi var reāli palīdzēt māksliniekiem un ietekmēt Latvijas mūzikas virzienu”
Very Cool People

7 Responses

  1. Domāju, ka ārzemēs pērk vairāk diskus, jo cilvēki apzinās, ka VCP tik drīz attiecīgajā valstī neiegriezīsies un diski nebūs nopērkami, tāpēc arī iegādājas tos koncertos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *