Biju iegājis internetos un izdomāju izglītot sevi crop factor jautājumā, kā nekā, lietojot filmiņniekam paredzētus objektīvus uz digitālās kameras, man vajadzētu šo lietu pārzināt diezgan labi, lai būtu skaidrība, kas un kāpēc notiek ar bildi.

Viens no detalizētākajiem aprakstiem, kuru atradu: Real Crop Factor explained – Nicolas Genette

Vienkāršā valodā crop factor ir izskaidrots šeit – Digital Photography School – Crop Factor Explained.

Ielāgojot visu šajos rakstos minēto, uz mani visvairāk attiecas brīnumainās milimetru pārvērtības. Tas nozīmē, ka ir savādāk jāskatās uz lētajiem, lietotajiem m42 vītnes objektīviem. Visi garie stobri paliek foršāki, jo tie kļūst vēl garāki. Savukārt viss tuvais un vidējais gals tiek padarīts mazāk pievilcīgs, vai pat garlaicīgi nelietojams.

Neskatoties uz precīziem cipariem jau biju novērojis, ka 50mm Pentaflex dod aptuveni tādu pašu pietuvinājumu, ka KIT objektīva 80mm gals. Tagad paskatoties tabulā konstatēju, ka novērojums ir pilnīgi precīzs.

Tātad. Ja man ir salīdzinoši mazs un kompakts fiksētais 200 mm Pallas Magenta AM, tad ierēķinot Canon 450D crop reizinātāju, tad šis objektīvs kļūst līdzvērtīgs 320 mm stobram. Ja nekļūdos, es to eBay atradu un nopirku par ne vairāk kā 30$. Patīkami, vai ne?

Tagad mani ieinteresēja, vai ir iespējams atrast kādu metāla ripu kuru ieskrūvēt starp fotoaparātu un m42 vītnes objektīvu, lai milimetri atbilstu pareizajiem. Pat ja tas dotu attēla kropļojumus, būtu diezgan forši iepirkt “lētu” platleņķi, kas arī darbotos kā platleņķis nevis patleņķis reiz 1,6.