Tele2 sadarbībā ar draugiem.lv ir sarīkojuši spēli “iegūsti mobilās spējas,” kuras galvenā balva ir 9 Samsung portatīvie datori, kuri 3 nedēļu garumā tiks izdalīti labākajiem spēlētājiem.

Spēles noteikumi, ir izklāstīti divos teikumos, un ir ļoti brīvi tulkojami:

Uzdevums: atklāt citu spēlētāju paslēptos 3 īpašos mēnešus!
Katram spēlētājam ir 4 gājieni mēnešu atklāšanai. Jācenšas atklāt pēc iespējas vairāk draugu paslēptos mēnešus ar pēc iespējas mazāku gājienu skaitu.

Nekas precīzāk par to, kā spēle ir jāspēlē nav minēts. Šeit varat aplūkot 2 attēlus (pirmais un otrais), kuros ir ietilpināts viss, ko iespējams atrast par spēles noteikumiem.

Es to iztulkoju, kā atjautības uzdevumu. Ir skaidrs, ka Tele2 ir uzņēmums, kas atbalsta tehnoloģiju lietošanu. Rīkojot konkursu Tele2 noteikti izvēlētos tādu spēli, kas pārbauda un attīsta spēlētāju domāšanu. Galu galā, portatīvie datori taču ir domāti cilvēkiem, kuriem uz pleciem ir galva, nevis ķirbis.

Tātad, es pieņēmu, ka šis ir savdabīgs tehnoloģiski domājošiem jauniešiem paredzēts atjautības uzdevums. Draugiem.lv jau tradicionāli dod balvas saviem stulbākajiem lietotājiem, bet es neticu, ka Tele2 vēlas atdot galveno balvu cilvēkam, kas ir gatavs klikšķināt peli dienu un nakti ~250 000 reizes. Es tam nespēju noticēt, tāpēc ķēros pie darba.

Izspēlēju kādas 200-300 partijas, lai saprastu, kā domā draugiem.lv lietotāji. Pārliecinājos, ka lielākā daļa slēpj mēnešus ļoti paredzami. Izdomāju vienkāršu algoritmu, pēc kura klikšķinot vispār nav iespējams iegūt -1 punktu, bet vidējais punktu skaits par partiju tiecas uz 2,66 (iespējams pat vairāk, bet man ar šo bija gana).

Man tas šķita pietiekami labs rādītājs un es ātri vien atradu iespēju izdresēt savu peles kursoru, lai tas klikšķinātu manā vietā. Pamanīju, ka pirmajās vietās ierindojās arī citi cilvēki, kuriem ir RTU un datoriķu izglītība un nopriecājos, ka spēle beidzot ir iegājusi pareizajās sliedēs. Es nopriecājos, jo domāju, ka nu beidzot būs iespēja sacensties ar to, kuram ir labāks algoritms.

Pie vienāda gājienu skaita visu izšķirtu tas, kuram spēlētājam ir kvalitatīvāks punktu vākšanas algoritms. Tāds spēlētājs arī būtu pelnījis tikt pie balvas.

Kad beidzot sapelnīju punktus, lai kopā ar pārējiem “datoriķiem” tiktu pie datora, es tiku pie nepatīkama pārsteiguma:

Izrādās, ka ir konstatēti negodīgi iegūti punkti. Nemaz nezināju, ka šajā spēlē eksistē iespēja negodīgi iegūt punktus. Kas ir godīgi un negodīgi, ja nav precīzi definēti noteikumi? Es centos un ieguldīju laiku un darbu kvalitatīva algoritma izveidē un šādi mani novērtē? Kā negodīgu?

Mana vienīgā kļūda, acīmredzot, bija nespēja pārliecināt konkurentus un spēles veidotājus, ka mans algoritms ir parasts cilvēks. Ka mans algoritms strādā pa dienām, strādā lēni, un ik pa laikam apstājas, padomā, aiziet iedzert kafiju.

Mans minējums ir tāds, ka Tele2 sadarbībā ar draugiem.lv dresē retardētu zombiju armiju.

Es gribētu lūgt Tele2 apdomāties un ļaut nākamajās kārtās piedalīties cilvēkiem ar tehnoloģisku pieeju problēmu risināšanā. Es gribētu, lai uzvar asākais prāts, nevis veiklākie pirksti. Šajā valstī jau esam nodevuši varu Jēkaba ielas balsošanas pogas klikšķinātājiem, nebūtu prātīgi apmācīt jaunu klikšķinātāju paaudzi.

Hei, TELE2 māciet jauniešus lietot galvu, jums pašiem tādi darbinieki noderēs krietni labāk! Es ticu, ka jūsu uzņēmums ir spējīgs sagatavot spēli, kurā tiktu atbalstīti mūsu valsts gudrākie prāti.