Izlasīju rakstu pie Kažes –  Kur te ir sāls? Tas sasaucās ar manām pēdējā laika pārdomām par cigaretēm un alkoholu.

Ap to laiku, kad izplatījās ziņojumi, ka uz cigarešu paciņām sāks likt briesmīgas bildes, es sāku domāt, kāpēc mūsu valsts ir izvēlējusies cigaretes izsludināt gandrīz ārpus likuma, bet ar alkoholu joprojām notiek auklēšanās.

Padomājiet paši, kad jūs esat dzirdējuši, ka tabakas cigarešu reibumā ir noticis kāds vardarbības uzliesmojums, ka kāds autovadītājs ir ar cigareti zobos izraisījis avāriju vai notriecis cilvēku, ka kādā dzīvoklī cilvēki ir sapīpējušies cigaretes un kopīgi nomušījuši, piemēram, kaimiņu.

Tā nekad nenotiek, jo cigaretes dod diezgan atšķirīgu efektu uz cilvēka smadzenēm, nekā alkohols.

Un tad rodas jautājums, kāpēc uz cigaretēm tika drukāti teksti no sērijas: “izpīpē mani un tu rīt mirsi mokošā nāvē” Kāpēc tagad uz paciņām tiek liktas tik pretīgas bildes, ka pat skatīties virsū negribas? Kāpēc uz alkohola pudelēm nav ne riebīgu bilžu, ne brīdinājumu, ka to lietotājs var aiziet bojā autoavārijā vai nejauši notriekt kādu kājāmgājēju?

Es domāju, ja reiz gribam likt pretīgas lietas uz produktu iepakojumiem, tad liekam uz visiem, kas to ir pelnījuši, vai arī ņemam nost no cigaretēm, ja negribam likt virsū uz alkohola pudelēm.