Šodien puse angliski runājošās pasaules dosies uz krogiem svinēt svētā Patrika dienu. Arī es šogad pirmo reizi došos uz “īru” krogu svinēt šos “svētkus.” Par to, lai mēs ievērotu pareizās tradīcijas un saprastu, šīs dienas nozīmi rūpēsies Ārons (tas pats džeks, kas uzrakstīja: Pitsburgas un Rīgas salīdzinājums: ēdieni, dzērieni un tualetes papīrs). Viņš ir nolēmis parādīt, kas notiek Patrika dienā un kāpēc tā ir tik svarīga.

Atzīšos, esmu ļoti skeptisks attiecībā uz šīs dienas nozīmi. Iet uz krogu dzert alu izklausās ļoti jauki, bet ja neskaita šo aspektu, tad es neredzu ne mazāko pamatojumu, kāpēc šī diena ir tik īpaša. Esmu izpētījis wikipēdijā pieejamo Patrika dienas aprakstu, bet tas mani īpaši neuzrunāja. Kristiešu svētki, kas pārvērtušies par starptautisku krogos sēdēšanu, neizklausās diži loģiski. Arī mēs varam piemeklēt Patrika dienas līdzinieku; mums, latviešiem, būtu 17. janvārī jādodas uz krogiem dzert alu, jo tas ir datums, kad nomira bīskaps Alberts.

Jau laicīgi atvainojos visiem īrisiki domājošajiem, ja esmu aizskāris viņu nacionālo lepnumu. Varbūt manas domas mainīsies vēlāk šajā vakarā, kad būšu iepazīstināts ar svētā Patrika dienas patieso nozīmi. Visas gudrās atziņas, ja tādas radīsies, es mēģināšu apkopot un nopublicēt pēc svinēšanas.