Miks Latvis

mana problēma

Šobrīd strādāju pie viena Latvijā sena un populāra bloga jaunā dizaina (viss vēl tikai top). Šo uzdevumu uztveru ļoti nopietni. Šo te es rakstu, lai vēlreiz sakopotu domas, koncentrētos uzdevumam un nenovirzītos no mērķa.

Uzsākot darbu man likās, ka būs jāizdara nopietna izvēle: taisīt blogu tādu, kā pašam patīk, nedomājot ne par ko citu vai taisīt tā kā gribas bloga autoram, vai arī taisīt tā, lai būtu maksimāli ērti bloga regulārajiem lasītājiem.

Pirms varēju ķerties pie darba bija svarīgi ir saprast, kam patiesībā tiek veidots jaunais dizains. Kāds būs jaunā dizaina uzdevums? Kādas bija vecā dizaina problēmas? Vai nebūs jākāpj uz tiem pašiem grābekļiem? Kā atvieglot lasītāju dzīvi? Ko ar šo jauno dizainu vēlas sasniegt bloga autors?

Man gribas pierādīt, ka bloga dizains nav tikai tas, ko mēs esam ikdienā pieraduši redzēt pa labi un pa kreisi. Gribu parādīt svaigu skatījumu uz blogu dizainiem, vienlaikus nemulsinot regulāros lasītājus un atvieglojot informācijas uztveršanu visiem pārējiem bloga apmeklētājiem.

Ļoti svarīgs punkts šoreiz ir dizaina “neredzamība”. Dizains būs pilnībā pakārtots bloga saturam un funkcijām. Mans mērķis ir panākt, ka lasītājiem bloga jaunais dizains būtu gandrīz nemanāms.

Svarīgi atcerēties, ka neviena fīča jaunajā dizainā nebūs ķeksīša pēc. Katram sīkumam būs sava vieta un funkcija, viss liekais tiks ravēts ārā un atlikušais sakārtots tik loģiski, cik vien tas ir iespējams, pieturoties pie tradīcijām, taču akli nesekojot tām.

Saprotu, ka šis būs smags uzdevums un bez kritikas neiztiks.