Miks Latvis

Search

ekonomists Maikls Hadsons skaidro Latvijas ekonomikas stāvokli

Augstskolā esmu noklausījies ekonomikas pamata kursu, tomēr manas zināšanas par makroekonomiku ir diezgan vājas. Bet pat tādam neprašam, kā man bija viegli saprotams Maikla Hadsona Latvijas ekonomikas stāvokļa skaidrojums.

Es tiešām ticu, ka viena no patiesi gudra cilvēka pazīmēm ir spēja sarežģītas lietas izskaidrot visiem saprotamā veidā. Lūk arī spilgts piemērs.

Iesaku noskatīties visiem – ekonomists Michael Hudson raidījumā Max Keiser raidījumā Kaiser Report skaidro Latvijas ekonomikas stāvokli:

Saite uz video: Keiser Report №49 (par Latviju sākas no 14 minūtes)

Saite:

Maikla Hadsona mājas lapa michael-hudson.com.

Par video uzzināju no @revolucija

19 Responses

 1. Viņš piemin ka jāmaksā 50% cilvēkiem nodokļos. Pilnīgas muļķības. Es sākumā šaubījos, bet šitas džeks točna ir noalgots kā priekšvēlēšanu aģitators (runā ka Saskaņas centrs, man vienalga).
  Nu nav mums augstākie strādājošo nodokļi pasaulē.
  Vienīgais kam var piekrist ir fakts ka nav normāla nekustamā īpašuma un spekulantu nodokļa.

 2. Es pats esmu darba devējs un darba ņēmējs (firma Latvijā). Izmantojot pieminēto formu:
  Šādu summu Jūsu darbs izmaksās darba devējam 904.85
  Uz rokas Jūs saņemsiet šādu summu 500.00
  = ~ 45%
  Hadsons pieminēja savā runā (citētajā)>51%, kas ir nepareizi. Bšits.
  Beļģijā (kas it kā ir normāla EU valsts) nodokļos aiziet tie paši 50% – nesaprotu kāpēc jāstāsta, ka LV viss ir tik ļauni darbinieku nodokļu sakarā.

 3. es domāju, ja parēķinam pārējos nokokļus, ar kuriem tiek aplikts parasts darba ņēmējs, sanāks pat vairāk nekā 51%, un galu galā, 45% turpat vien ir kur 50%, nav jēga piepisties tik sīkām ciparu atšķirībām, runa ir par slimo izkropļoto mikroekonomikas ainu, kas mūsu valsts makreoekonomiku jau sen sagrāvusi ( ar bezmugurkaulaino politiķu piekrišanu ).

 4. Michael Hudson kļūda ir tāda, ka viņš nav pilnībā iepazinies ar LV nodokļu sistēmu un tādēļ kļūdījās aprēkinos – nav ņemts vērā tas, ka IIN tiek maksāts PĒC “sociālā nodokļa” nomaksas.

  Neskatoties uz to, Latvija ar apmēram 45% ir topa augšgalā.

  Uz papīra IIN 26% nav daudz, jo daudzās valstīs tas var sasniegt pat 40%, bet lielākoties šis nodoklis ir porgresīvs un mazāk atalgotie darbinieki tik lielu IIN nemaksā.

  Tajā pašā Beļģijā 50% IIN ir tikai tiem, kas pelna vairāk par EUR 34 330 gadā.

 5. Kārtējais eksperts, kas no malas skatās un neiedziļinās, kas patiesi notiek. Pie tā, kad viņš runāja par Grieķijas nemieriem un ka re latvieši netrako, jo atbalsta valdību, man vairs negribējās viņu klausīties, lai arī cik pareizi vai nepareizi viņš kaut ko tur skaidrotu. Tak pirms spried par kaut ko, varbūt vispirms noskaidro kāda ir tautas mentalitāte utt. Ja mēs būtu tik karstasinīgi kā grieķi, te sen vairs neviens valdības vīrs nebūtu dzīvs.
  Vienīgais, kam es viņam varētu piekrist ir tas, ka mums praktiski īpašumu turētāji nekā valstī nemaksā un kā reiz tas ir sektors, kur būtu smagi jāiedziļinās un jāpapildina valsts budžets.

 6. “Tak pirms spried par kaut ko, varbūt vispirms noskaidro kāda ir tautas mentalitāte utt.”
  Izskatās, ka tautas mentalitāte ir neko nedarīt. It’s awesome!

 7. Jā iespējams, bet nodarboties ar grautiņiem utt arī nav pareizi. Protams, latvietis labāk izvēlēsies aizceļot nekā censties ko mainīt te, bet ja atklāti, tad es to nenosodu, jo pats ikdienā redzu cik nereāli ir ko mainīt, ja tev priekšā sēž vairāki purni, kas tev to neļauj darīt.

 8. Interesanti, kā gan zviedru ekonomistam (Hansenam) vajadzētu reaģēt uz Hudsona uzbraucieniem zviedru bankām un sistēmai, ko viņš savā veidā pārstāv? Protams, ka oponenti jānosauc par “travelling snake oil salesman” “_

 9. P.S. cilvēki aizceļo nevis kaut ko maina tādēļ, ka viņiem diemžēl nav naudas par ko iztikt, kamēr “kaut kas mainīsies” – pēc grautiņa, kārtējām vēlēšanām vai citādi. Grautiņus rīko tie, kam vai nu ir gana daudz naudas, lai būtu siltumā un paēduši, vai arī nav nekā – pat naudas biļetei.

 10. Visādi var rēķināt un man sanāk,ka patiesībvā valsts no darba devēja novelk 60% un darbaņēmēja arī tos pašus 60%, ja rēķina visu kopējo nodokļu slogu, ieskaitot PVN.

 11. bēdīgi lasīt šos komentārus. no sērijas latvietis latvietim vilks. vai trīs latvieši trīs partijas
  Hansens ir parasts spindoctors. viņš pat neņēma pa galvenajiem punktiem, bet vienk tāpat kādu teikumu izvelk bez konteksta.. vienkārši parunāja vārdus un grūti jau apstrīdēt, jo šie vārdi virknēti teikumā neveido jēgu…

  un par kalkulatoriņu: ievadot simts sanāk 67.76 un tūkstoti 826.21. sanāk krietni vairāk pa 50 procentiem no darba devēja izmaksātās summas…

  turklāt ja pieņem , ka Grieķija tiešām saka – skatieties , latvieši gan sēž mierīgi, arī nepaskaidro , ka tiem latviešiem tāda mentalitāte, turēt muti, kad kāpj uz galvas…

  “..kad viņš runāja par Grieķijas nemieriem un ka re latvieši netrako, jo atbalsta valdību, man vairs negribējās viņu klausīties..” es atvainojos, bet jūs laikam pārāk labi nepārvaldat angļu valodu? viņš neteica, ka latviešu tauta atbalsta valdību, bet ka tādu klusu latviju šādi pasniedz grieķiem…

  …” šitas džeks točna ir noalgots kā priekšvēlēšanu aģitators “… viņ tā runā jau vairākus gadus., nevis pēkšņi izlīda no nekurienes un sāka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *