Es nepazīstu mūsu prezidentu. Es knapi atceros viņa balsi, es neatceros nevienu spilgtu viņa domu vai izteikumu. Es nezinu viņa viedokli valstij svarīgos jautājumos. Vai jūs varat atcerēties, ko nozīmīgu viņš ir pēdējā laikā teicis? Ko prezidents domā par to, ka igauņiem tūlīt būs eiro, ko viņš domā par karsto laiku, par dziesmu svētkiem, par mistiskajām  partiju apvienībām?

Es zinu, ka prezidentam bija trusis, tagad es zinu, ka viņam ir tviteris. Nopriecājos, jo naivi domāju, ka tagad uzzināšu par viņa ikdienu, plāniem, iecerēm, rūpēm un pārdomām.

Tviteris būtu lieliska vieta, kur es varētu izlasīt: “šodien tikos ar Baraku Obamu tā nebiju uztraucies, kopš skandāla par pacientu pateicības naudām,” “pēc pusdienām ar Medvedjevu konstatēju, ka manas krievu valodas prasmes joprojām ir līmenī.” utt.

Līdzīgi kā iepriekš esmu uzzinājis par citām spilgtām Latvijas un ārzemju personībām: žurnālistiem, zinātniekiem, mūziķiem, dīdžejiem un augstskolu pasniedzējiem, es cerēju, ka tviteris tiks izmantots tiešai un nepastarpinātai komunikācijai ar tautu. Es cerēju, ka man un citiem būs iespēja, pajautāt “hei, prezident, kā Tev šodien iet?” “Kāda bija Tava aizvadītā nedēļa?” “Kādi darbi jāveic šai nedēļai?” Prezidents taču ir cilvēks, vai ne tā?

Realitāte ir pavisam cita:

VP: Lai latvju dziesma tālu skan, lai latvju gars mūžam stiprs.
2:15 PM Jul 8th

Twitter konts @rigas_pils sastāv no PR cilvēku sastādītiem tekstiem, bet retās reizes, kad kaut ko bilst prezidents nav saprotams, vai to ir rakstījis dzīvs cilvēks, vai robots, kuram ielādēta programma ar patētiskiem saukļiem.