Iedomājamies situāciju: cilvēku grupa ir nonākusi tuksneša vidū uz vairākām nedēļām, ēdiena nav un izmisums jau diezgan tuvu.

Kāds no grupas nejauši atrod burvju lampu un džins, kas tikko izlidojis no lampas, visai grupai piedāvā ēdiena krājumus turpmākajiem 4 gadiem ar nosacījumu, ka jāizvēlas tieši viens ēdienu komplekts (pirmais + otrais) no džina piedāvātā saraksta.

Kopumā ir kādi 13 ēdieni. Kamēr pārējā grupa jau apspriež kuru ēdienu ir jāpasūta džinam, ir pāris cilvēki, kuriem ir lielas grūtības izvēlēties vienu ēdienu par kuru nobalsot. Izrādās viņiem ir nāvējoša alerģija no zivīm, bet sarakstā visos ēdienos ir klāt mazliet no kādas jūras veltes.

Arī pārējie grupas dalībnieki nav līdz galam apmierināti ar briestošo situācijas atrisinājumu, jo praktiski nevienam no grupas nepatīk zivju ēdieni. Tiek meklēts ēdiens, kurā ir vismazāk zivju, bet to grūti noteikt, lasot ēdienkarti un neredzot pašas porcijas.

Vēl ir cilvēku grupa kuri ir veģetārieši, bet tas jau ir pavisam cits stāsts.

Tālāk sākas interesantākā daļa. Alerģiskajiem tiek doti dažādi padomi un skubinājumi no pārējo grupas locekļu puses.

Vispirms no pārējā grupa aizliedz alerģiskajiem cilvēkiem atteikties no balsošanas, jo tad, lūk, nedrīkstēs čīkstēt, ka turpmākos 4 gadus ēdiens būs nāvējoši alerģisks. Tie, kas atsakās no savas balss tiek saukti par idiotiem. Tie paši būs vainīgi, ka nepiedalīsies ēdiena izvēlē. Balsošanā ir jāpiedalās obligāti. Jā, mums arī zivis negaršo, bet mēs, lūk protam atrast variantus, kuros zivju ir diezgan maz.

Otrs aizliegums ir vēl dīvaināks. Izrādās, ka ir aizliegts džinam dot lapiņu uz kuras rakstīts: “es atsakos izvēlēties ēdienu, jo visi ēdieni man ir vienlīdz nāvējoši.” Pats džins, protams, šādu aizliegumu nekur nav minējis un nekomentē, kādas sekas ir balsij, kurā netiek izvēlēts neviens ēdiens.

Bet vai jums nešķiet, ka sestdiena stipri ož pēc zivīm?