Miks Latvis

gadu vecas, miglainas bildes no Zenīta

Izrādās pagājušajā gada nogalē biju Zenītā ielicis lomo filmiņu un kaut ko fotografējis. Tagad var aplūkot tos retos mirkļus, kad nezināmu iemeslu dēļ biju no pagultes izvilcis Zenītu.

Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki nodarbojas ar fotografēšanu ir atmiņu krāšana. Ja fotografēšanas procesā tiek iesaistīta filmiņa un rezulātus aplūko pēc gada, tad šī nodarbe dod pavisam citādas sajūtas.

Sanākušas “kārtīgas lomo miglu” bildes. Mans Zenīts skaisti skrāpē filmiņas un brīžiem izdomā izlaist cauri gaismu. Lai būtu pa visam interesanti es nojaušu, ka esmu šī gada laikā vismaz reizi atvēris vaļā vāka šķirbu, lai pārliecinātos, vai aparātā ir ielikta filmiņa. Tātad, brīdinājums, tālāk būs redzamas visa veida “nepareizās” bildes. Turklāt nekāda atlase šeit nav veikta, ir ielikts viss – ir vai nav sanācis.

Sākam!

Mans darba galds un bardaks uz tā. Tagad šajā vietā jau sen kā nesēžu.

Māris un Cedra.

Māris, Cedra un Zane.

Cedra.

Nokļūdījos ar ekspozīcijas ripu. Un Alfiņa sanāca kā pa taisno no pagātnes.

Kļūdu pamanīju un izlaboju un foto izskatās mazliet tuvāk mūsdienām.

Šī ir pēdējā bilde ar Alfu. Apsolu. Paskat, Zenīts ir piesviedis “neuzkrītošu” gaismas noplūdi.

Ledū iesalušas bojas Engures ostā.

Engures osta.

Vēl viens kadrs, kas izskatās kā 100 gadus vecs.

Paldies par uzmanību.

4 Responses

  1. Bildes interesantas jūtama lomo piegarša, tā sakot. Taču pirmajā bildē ieraudzīju grāmatu kuru sen ir vēlme iegādāties -“Vizuālā komunikācija” kā ir vai grāmata ir vērta savas naudas?

    1. Par grāmatu. Es ieteiktu to pāršķirstīt grāmatnīcā. Tur ir pieminētas pamata lietas par katru no vizuālās komunikācijas virzieniem. Ja gribas kaut ko vispārīgu tad ir ok, bet jāņem vērā, ka pēc tam par katru konkrēto tēmu būs jārok daudz dziļāk. Te ir tikai parādīti rakšanas virzieni (ne visi). Man lasot bija tā, ka regulāri devos iekšā internetā un pētīju sev tuvās tēmas dziļāk, vienlaikus daudz, kas jau bija redzēts un lasīts. Grāmata bija noderīga, lai sakopotu domas un saliktu visu pa plauktiem. Par naudu nezinu, jo grāmatu man uzdāvināja. Ja ir kāds konkrēts jautājums priecāšos atbildēt izvērstāk, jo kā reiz plānoju uzrakstīt nelielu atskaiti blogā (tā grāmatu lasīšanas sadaļa ir beidzot jāatdzīvina).

  2. ZENIT viena no pietiekami kvalitativajam spogulkameram, kura joprojam medz grozities profesiopnalu rokas. Seit redzams ka ir neprasmigs cilveks ar kameru darbojies jo bildem ir jabut dzidram un skaidram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *