Beidzot tika sagaidīta Top Gear amerikāņu versija.

Jaunajā Top Gear US ir viss, ko var vēlēties – skaistas un dārgas mašīnas, riepu dedzināšana, pakaļdzīšanās ar armijas helikopteri, košs kameras darbs un The Stig. Diemžēl ar šo arī saraksts beidzas, jo tas ir vienīgais, ko šovs spēj piedāvāt.

Šova pirmajā sērijā nevar atrast ne izsmalcināto Top Gear humoru, nedz arī mazāko norādi uz to, ka vadītāji varētu būt interesantas personības.

Labi, jau labi, visi iepriekš minētie plusi glābj uz ekrāna notiekošo un vērtējums tuvojas “OK”. Piemēram, Kārlis saka, ka ir tieši ok, ne vairāk un ne mazāk.

Tie, kas ir īsti Top Gear fani, sapratīs kāpēc Top Gear US izpelnās knapu “ok.” Tāpēc, ka amerikāņu versija tikai izskatās un izklausās pēc Top Gear, bet patiesībā tas ir pavisam cits šovs citai auditorijai.

Mazliet par humoru. Jaunajā šovā joki ir stīvi un nedabiski. Izskatās, ka amerikāņi jokus ir pasūtījuši no Džeremija Klārksona, bet viņš viņus ir pasūtījis tālāk. Tad amerikāņi ir centušies sacerēt kaut ko līdzīgu vai sākuši rakņāties pa Džeremija papīrgrozu, kurā uz saņurcītām papīra lapām sarakstīti B klases joki. Visdrīzāk arī tālākajās sērijās būs manāms amerikāņiem viegli sagremojams humors, jo internetā var lasīt, ka amerikāņu fokusa grupas, kuras skatījās UK šovu nesaprata neko no notiekošā.

Manuprāt, Top Gear nekad nav bijis īsts auto šovs. Top Gear ir šovs par trīs pusmūža dīvaiņiem, kuri uzvedas kā bērni un visa cita starpā viņiem ļoti patīk mašīnas. Paņemam šo trīs cilvēku vietā citus trīs džekus un tas kļūst par citu šovu. Šajā gadījumā neinteresantu šovu, jo jaunie džeki uz ekrāna ne pavisam nav spilgtas personības. Runājošas lelles varētu paveikt to pašu darbu daudz labāk.

Ievada klipā nozibēja dažādi kadri, bet starp tiem bija vismaz viens, kurš apstiprināja manas aizdomas – jaunā šova vadītāji veiks vecos trikus savā “mērcē”.

Ja nākamo 9 sēriju laikā atklāsies, ka jaunie Top Gear US vadītāji ir dzīvi cilvēki ar labu humora izjūtu, tad ir cerības, ka viņi sagaidīs arī šova otro sezonu.