Miks Latvis

Search

Kas ir Flattr? + konkurss ar 10 balvām


Flattr.com ir veids, kā interneta lietotājs var pateikt paldies par cita radītu saturu.

Ja tev ļoti iepatīkas, kāds raksts, foto vai video, tad parasti to var komentēt, vai pārsūtīt draugiem ar twitter/facebook pogu, bet tagad ir iespēja pateikt “paldies” ar savu naudas maku.

Vislabāk Flattr.com būtību izskaidro šis īsais video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9zrMlEEWBgY&hd=1[/youtube]

Konkurss

Ņemot vērā, ka summas, kas tiek pārvietotas starp flattr lietotājiem ir salīdzinoši mazas, tad šī servisa spēks parādīsies līdz ar lielākām lietotāju masām. Blogiem šādas masas iekustināt ir diezgan grūti, tāpēc arī Endijs ir noorganizējis konkursu.

Tev atliek tikai reģistrēties flattr.com, aktivizēt savu kontu un tu vari būt viens no 10 lietotājiem, kas tiks pie flattr.com krekla un uzlīmju komplekta. Ņemot vērā, cik maz šobrīd ir aktīvu flattr lietotāju izredzes iegūt balvu ir visai lielas. (Aktīvo lietotāju saraksts)

Konkursa apraksts un noteikumi ir šeit: Lieto Flattr? Ja lieto vai domā sākt, tad konkurss tieši tev!

Es saredzu, ka flattr.com varētu būt viens no veidiem, kā dažādi progresīvi interneta mediji iegūtu papildus ienākumus, piemēram, tas pats ir.lv (kaut vai primitīvi, atlīdzība par rakstu aiziet raksta autoram) vai radio101.lv (jebkurš DJ, kas uzliek manu mīļāko dziesmu saņem vienu flattr). Šeit gan atkal ir vecais princips – vispirms jāsavāc lietotāju bāze, pēc tam varēs tikt pie naudas – pašiem medijiem būtu jāstrādā pie jaunu flattr lietotāju piesaistes.

Visbeidzot, nav nozīmes, vai tas ir flattr, vai kāds cits veiksmīgāks serviss, bet šis princips ir pietiekami interesants, lai to ieviestu jomās, kurās līdz šim bija neiespējami pa īstam pateikt paldies saviem lietotājiem. Es labprāt atlīdzinātu wikipēdijas, quora un līdzīgu servisu lietotāju darbu ar nelielu atlīdzību. Pat ja atlīdzība no viena lietotāja ir niecīga, tad kopumā, tur var sakrāties diezgan nopietnas summas.

One Response

  1. Doma kā tāda ir laba un es pat brīnos kāpēc šis vai līdzīgs serviss neiemantoja lielāku popularitāti web 2.0 ziedu laikos. Latvijā tas, protams, tuvākajā laikā nespēs iemantot vērā ņemamu popularitāti, bet forši, ka pats arī saņēmies par to uzrakstīt. Es te pirms pāris nedēļām beidzot piereģistrējos pats, taču kaut kā neizdevās Flattr pogu pievienot blogam (ak, šis Thesis). Būs jāpamēģina vēlreiz kaut kad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *