Miks Latvis

Search

Delfi.lv piedāvā Basecamp klonu

Šodien uzzināju, ka Delfi.lv ir publiskojuši jaunu projektu apps.delfi.lv, kas pēc idejas, funkcijām un noformējuma ir Basecamp klons jeb kopija. Tie, kas ir lietojuši Basecamp zinās, ka tas ir viens no labākajiem un ērtākajiem projektu vadīšanas rīkiem pasaulē.

Basecamp

Basecamp ļauj izveidot pārskatāmu vidi, kurā “dzīvo” visi uzņēmuma aktuālie projekti. Pie šiem projektiem var piesaistīt uzdevumu sarakstus (to-do lists), piezīmes, failus, komentārus un starpposmus (milestones). Papildus tam visam ir iespēja lietot privātu saziņas kanālu (attāli radniecīgs skype čatam) un koplietot “tāfeli” – teksta dokumentu, kuru var papildināt visi projektā iesaistītie dalībnieki. Pie katra projekta var pievienot cilvēkus, kas tajā ir iesaistīti, iesaistītie dalībnieki paši var deleģēt uzdevumus viens otram un brīvi darboties jaunizveidotajā vidē.

Kopš esmu sācis lietot Basecamp ir diezgan grūti saprast, kā varētu organizēt ikdienu bez šī rīka. Piemēram, pie tipiskas mājas lapas izstrādes laika gaitā tiek pievienoti līdz 40 vai vairāk uzdevumiem (to-do tasks), un pie katra uzdevuma ir vēl 2-3 komentāri, pie dažiem var būt līdz pat 10 vai vairāk komentāri. Komentāros mēdz būt pievienoti arī attēli, kas paskaidro situāciju. Atkarībā no projekta es dodu klientam iespēju brīvi pievienot jaunus uzdevumus un sekot līdzi projekta gaitai,  un ņemot vērā, ka BaseCamp rīku ir iespējams noformēt ar savu krāsu paleti un logotipu, šī darba vide ne tikai labi darbojas, bet arī izskatās profesionāli. Daļa saziņas ar klientu notiek arī epastā, telefoniski vai caur skype. Turklāt, jāatceras, ka paralēli mēdz notikt darbs pie vairākiem projektiem, beigu beigās ir skaidrs, lai arī kā organizētu epastu un plānotāju, ātri vien iestājas haoss. Un atbilde uz šo haosu ir Basecamp.

Labi, atpakaļ pie Delfi.lv rīka!

apps.delfi.lv

Īsumā delfi.lv piedāvātais un True Vision izstrādātais rīks dara visu to pašu, ko Basecamp, tikai latviešu valodā, ar nokavēšanos un mazliet vājāk. Vājāk tāpēc, ka funkciju skaits ir ierobežots un vismaz sākuma stadijā džeki ir nopūlējušies ar kopēšanu un jaunradi visticamāk atstājuši nākamajai versijai.

Lai arī šī ir Basecamp kopija un delfi.lv sola, ka izstrādātais rīks ir intuitīvs, tas tomēr nav tik viegli uztverams. Varbūt pie vainas ir mana iepriekšējā pieredze ar Basecamp, vai rīka latviešu valodas tulkojums, taču pirmajā mirklī nav skaidrs, ko darīt pēc tam, kad sistēmai pievienots jauns projekts.

Jāatzīst, ka līdz galam nav skaidrs kāds ir delfi.lv un True Vision sadarbības modelis. Kam īsti pieder šis jaunais rīks?

cenas

Cenu komplekts par pakalpojumu izskatās diezgan labs, tikai jāņem vērā, ka nauda aizies nevis idejas autoriem, bet gan uzņēmumam, kas izveidojis kopiju.

Salīdzinājumam, Basecamp piedāvā šādus plānus:

Redzams, ka Basecamp ir izdevīgāks lieliem uzņēmumiem, bet visiem pārējiem pa kabatai būs tieši delfi.lv rīks.

citi varianti

Lai arī jau esmu kļuvis atkarīgs no Basecamp produktiem, es sekoju līdzi, kas vēl ir pieejams šajā lauciņā. Viens no pēdējiem atklājumiem ir Freedcamp, kas arī ir Basecamp klons, taču pieejams pilnīgi bez maksas.

Pat, ja ar vienu aci skatos uz šādiem bezmaksas risinājumiem, es pagaidām labāk turpinu maksāt par kvalitatīvu produktu komplektu un neriskēju pāriet uz jaunu platformu, ja nāks laiks un kāds cits rīks spēs vēl vairāk atvieglot manu dzīvi, tad apsvēršu iespēju pārcelties.

nākotne

Ir zināms, ka Delfi.lv jau sola nākamo pakalpojumu “Klientu pārvaldība,” kas nozīmē, ka drīz varēsim lietot Highrise kopiju. Highrise ir kompānijas 37 Signals (Basecamp izstrādātāji) viens no blakus produktiem. Ņemot vērā, ka 37 Signals turpina attīstīties varam sagaidīt, ka Delfi.lv lēnā garā nodarbosies ar “jaunu” projektu prezentēšanu, kamēr nokopēs visu produktu klāstu. Tāpēc nepacietīgie var negaidīt un doties uz 37 Signals, lai lietotu nākotnes rīkus jau šodien.

25 Responses

 1. vislabākais ir pivotal tracker, kas tagad ir par maksu. basecamp šķiet lēns un neparocīgs, nevarētu teikt, ka tas ir ļoti ērts, bet par delfi kopiju man nav ko teikt, īpaši neinteresē.

 2. Njā… 37signals veiksmes stāsts un risinājumi liekas tik forši, ka sagribās kautkā piedalīties. Kautkā neienāca prātā, ka “vienkāršākais” ceļš ir nokopēt… Paši džeki no 37signals no kopētajiem gan pārāk nebaidās…

 3. Izskatas ka tu esi lietojis tikai Basecampu, un visi task manageri tev tagad busi cloni ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_project_management_software

  Cilveks masveida strada ar proektiem vai ar klientiem it ipashi musu servisa ekonomika. Tapec sakuma ir shis divas applikacijas. Latvijas tirgu nav SaaS/Cloud produktus, pasaule tas loti attistas, mes redzam nishu daudziem servisiem, kas palidzes cilvekiem atrak/vienkarshak risinat darba uzdevumus.

  1. Citus es tiešām neesmu intensīvi lietojis, tikai notestējis un viss. Tas, ko zinu un ikdienā lietoju ir Basecamp, kuru dažādās lomās lietoju jau vairākus gadus. Basecamp vēsture sākas no 2004. gada un izskatās, ka pārējie necenšas ar jaunradi un štancē pēc gatava šablona. Pat, ja šajā gadījumā ir kopēts no kāda cita produkta, gala rezultāts tik un tā ir 1:1 Basecamp kopija.

   Es katrā ziņā varu tikai uzslavēt veidotājus, jo kopija ir patiesi kvalitatīva.

  2. “Latvijas tirgu nav SaaS/Cloud produktus” – jums ir nepareiza informācija :-) Tāds produkts Latvijas tirgū pastāv jau gandrīz gadu. Un tas ir TeamLab (www.teamlab.com).

   Esmu redzējusi interneta forumos vairāki lietotāji to salīdzina tieši ar Basecamp, bet priekšroku dod tomēr TeamLab, jo tām ir vairāk funkciju un tas tiek piedāvāts bezmaksas :-) Vismaz pagaidām…

   Mēs kompānijā to izmantojam un pagaidām viss tiešām apmierina!

 4. “tikai jāņem vērā, ka nauda aizies nevis idejas autoriem, bet gan uzņēmumam, kas izveidojis kopiju.”
  “Programmējot” WordPressā naudu jau saņem arī tu, nevis idejas(WordPress) autori.

  1. Tas ir jautājums par biznesa modeli. WordPress ar nolūku ir padarīts par bezmaksas produktu. Un es zinu, ka daudziem ir ļoti grūti sagremot šo ideju, ka var pelnīt dodot produktu bez maksas un ņemot naudu tikai par pakalpojumu. (Iesaku aplūkot atšķirību starp wordpress.com un wordpress.org)

   1. Man nav grūti sagremot, ka ar WordPress var pelnīt. :) Man ir grūti sagremot, ka lapas salikšanu tajā, sauc par programmēšanu.
    Bet man pārmetums bija, par to, ka nav svarīgi, kam pieder ideja, pelna, tas kas to ir izveidojis, protams, ja ideja nav patentēta utt bla bla bla. Tas pats facebook ir kopēta ideja, neesmu manījis, ka pārmestu, ka naudu pelna viņi sev? Google arī nav pirmais un vienīgais meklētājs.

    1. Lapas salikšanu WordPressā tiešām ir grūti nosaukt par programmēšanu, jo pēc definīcijas tā pilnīgi noteikti nav programmēšana. Tāpēc, piemēram, arī es sevi nekad neesmu saucis par programmētāju, jo uzskatu, ka tas, ko es daru nav “īsta programmēšana.”

     Facebook un Google nebija pirmie savā nozarē, bet viņi bija pirmie atšķirīgie, viņi iegāja tirgū un vēsturē ar to, ka uzsāka darbību jau piepildītā tirgū un izsitās uz augšu pateicoties tam, ka bija unikāli. Diez vai to pašu var teikt par Latvijas tendencēm: groupon.com kloniem un tagad Basecamp klonu. Neesmu manījis, ka kāds šo ideju būtu pagriezis oriģinālākā virzienā.

     Visbeidzot es gribu izteikt vēl vienu vecu domu – nav nekas slikts, ja tiek ņemta gatava ideja, labas idejas ir jāzog un jāizplata, cik vien iespējams. Jautājums ir vienīgi par to, ka šeit netiek kopēta tikai ideja vien – “rīks ar kuru organizēt projektus.” Šeit ir nokopēta gan ideja, gan izpildījums, gan noformējums, gan cenrādis pilnīgi viss, ko var nokopēt ir nokopēts līdz pēdējai niansei.

     Lai jau katrs pats izvērtē, kas ir labāk, kopēt, vai radīt, ko jaunu.

 5. Man nav grūti sagremot, ka ar WordPress var pelnīt. Man ir grūti sagremot, ka lapu veidošanu Wordpresā sauc par programmēšanu. :)
  Bet, ne par to bija mans pārmetums. Kāpēc gan delfi, nevar pelnīt arī ja ideja nav viņu? Piemēram, google, nebija pats pirmais meklētājs. Facebook nebija pirmais sociālais tīkls. Ar ko delfi ir sliktāks?

 6. Pirmais, kas man ienāca prātā, bija “WTF!?”. Taču, nedaudz piestājot un padomājot, kāpēc gan ne. Ja tas ir tas pats, kas Basecamp, tikai labāk, lētāk, ērtāk un latviski, tad super. Ja iespējams pārslēgties uz anglisko versiju (ir cilvēki, kas nesaprot latviski mūsu Basecamp vidē), tad vēl labāk. Mēs tā pat neizmantojam 100% visas Basecamp iespējas, bet tās ko izmantojam nevēlamies zaudēt.

  Nesen pārgājām uz Launchpad, tagad sākam izmantot arī Highrise, drīzumā sāksim Backpack un Campfire: http://medn.is/post/3322919389/launchpad
  Ja Delfi arī tos (piem., Highrise) sāks integrēt par tik sakarīgu cenu, mēs varētu arī pāriet – tagad maksājam 150 USD katru mēnesi, attiecīgi, ņemot MAX no Delfiem par 20 Ls /m dzīvotu cepuri kuldami! :)

 7. Manuprāt Basecamp-veidīgajiem trūkst vismaz vienas ļoti būtiskas lietas – uzdevumu fāzes (vismaz Done -> Checked -> Deployed), kas ir ļoti vajadzīgas, ja vadi projektus un Tev ir jāsaprot kādā fāze katrs no 50+ uzdevumiem ir, tb filtra iespējas pēc šīm fāzēm.

 8. Kredīta piedāvājums nopietni uzticamu un ātru starp konkrētiem

  Sveiki Mr & Mrs
  Pēc daudziem lūgumiem jums ir noraidījis daudzus
  bankām
  Es esmu indivīda un man ir ļoti liels kapitāls.
  Tātad jums ir cilvēki, Kanādā, Beļģijā, Spānijā, Francijā, visā pasaulē Itālijā es piedāvāt aizdevumus, sākot no 10.000 LVL līdz 7.000.000 LVL ar procentu likmi 3% apmērā e-pastu visiem, kas interesējas par mani, jebkuras personas nav nopietns, var atturēties
  Saprotu, ka man nav lūgt nodokļiem. Maksām un maksājumiem par banku pakalpojumiem sedz mums. Tikai godīgi un uzticami.
  Viņi aizņemties naudu šajās jomās
  Pirmā finanšu
  – Hipotēkas
  Gatavs ieguldījumus –
  Auto-Aizdevums –
  -Parāda Consolidation –
  – Iegūt kredīta
  – Personal Loan

  Sazināties ar mani šodien un ļaujiet man zināt, cik daudz naudas jūs vēlaties maksāt. Esmu gatavs satikt savu klientu 72 stundu laikā pēc jūsu pieprasījuma.
  Mans pasts ir: marcosbomer@voila.fr

 9. Piegāde par aizdevumiem starp privātpersonām
  Mantinieks piedāvā Jums kredītus, sākot no 5000 ls līdz 200.000 ls ātrumu no 2% līdz 3,5% atkarībā no summas jāmaksā laikposmā no 12 līdz 120 mēnešiem no īpaši. Ikviens ir interese, sazinieties ar mani pa pastu – e-pasts -. ritz.lysiane@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *