Šodien uzzināju, ka Delfi.lv ir publiskojuši jaunu projektu apps.delfi.lv, kas pēc idejas, funkcijām un noformējuma ir Basecamp klons jeb kopija. Tie, kas ir lietojuši Basecamp zinās, ka tas ir viens no labākajiem un ērtākajiem projektu vadīšanas rīkiem pasaulē.

Basecamp

Basecamp ļauj izveidot pārskatāmu vidi, kurā “dzīvo” visi uzņēmuma aktuālie projekti. Pie šiem projektiem var piesaistīt uzdevumu sarakstus (to-do lists), piezīmes, failus, komentārus un starpposmus (milestones). Papildus tam visam ir iespēja lietot privātu saziņas kanālu (attāli radniecīgs skype čatam) un koplietot “tāfeli” – teksta dokumentu, kuru var papildināt visi projektā iesaistītie dalībnieki. Pie katra projekta var pievienot cilvēkus, kas tajā ir iesaistīti, iesaistītie dalībnieki paši var deleģēt uzdevumus viens otram un brīvi darboties jaunizveidotajā vidē.

Kopš esmu sācis lietot Basecamp ir diezgan grūti saprast, kā varētu organizēt ikdienu bez šī rīka. Piemēram, pie tipiskas mājas lapas izstrādes laika gaitā tiek pievienoti līdz 40 vai vairāk uzdevumiem (to-do tasks), un pie katra uzdevuma ir vēl 2-3 komentāri, pie dažiem var būt līdz pat 10 vai vairāk komentāri. Komentāros mēdz būt pievienoti arī attēli, kas paskaidro situāciju. Atkarībā no projekta es dodu klientam iespēju brīvi pievienot jaunus uzdevumus un sekot līdzi projekta gaitai,  un ņemot vērā, ka BaseCamp rīku ir iespējams noformēt ar savu krāsu paleti un logotipu, šī darba vide ne tikai labi darbojas, bet arī izskatās profesionāli. Daļa saziņas ar klientu notiek arī epastā, telefoniski vai caur skype. Turklāt, jāatceras, ka paralēli mēdz notikt darbs pie vairākiem projektiem, beigu beigās ir skaidrs, lai arī kā organizētu epastu un plānotāju, ātri vien iestājas haoss. Un atbilde uz šo haosu ir Basecamp.

Labi, atpakaļ pie Delfi.lv rīka!

apps.delfi.lv

Īsumā delfi.lv piedāvātais un True Vision izstrādātais rīks dara visu to pašu, ko Basecamp, tikai latviešu valodā, ar nokavēšanos un mazliet vājāk. Vājāk tāpēc, ka funkciju skaits ir ierobežots un vismaz sākuma stadijā džeki ir nopūlējušies ar kopēšanu un jaunradi visticamāk atstājuši nākamajai versijai.

Lai arī šī ir Basecamp kopija un delfi.lv sola, ka izstrādātais rīks ir intuitīvs, tas tomēr nav tik viegli uztverams. Varbūt pie vainas ir mana iepriekšējā pieredze ar Basecamp, vai rīka latviešu valodas tulkojums, taču pirmajā mirklī nav skaidrs, ko darīt pēc tam, kad sistēmai pievienots jauns projekts.

Jāatzīst, ka līdz galam nav skaidrs kāds ir delfi.lv un True Vision sadarbības modelis. Kam īsti pieder šis jaunais rīks?

cenas

Cenu komplekts par pakalpojumu izskatās diezgan labs, tikai jāņem vērā, ka nauda aizies nevis idejas autoriem, bet gan uzņēmumam, kas izveidojis kopiju.

Salīdzinājumam, Basecamp piedāvā šādus plānus:

Redzams, ka Basecamp ir izdevīgāks lieliem uzņēmumiem, bet visiem pārējiem pa kabatai būs tieši delfi.lv rīks.

citi varianti

Lai arī jau esmu kļuvis atkarīgs no Basecamp produktiem, es sekoju līdzi, kas vēl ir pieejams šajā lauciņā. Viens no pēdējiem atklājumiem ir Freedcamp, kas arī ir Basecamp klons, taču pieejams pilnīgi bez maksas.

Pat, ja ar vienu aci skatos uz šādiem bezmaksas risinājumiem, es pagaidām labāk turpinu maksāt par kvalitatīvu produktu komplektu un neriskēju pāriet uz jaunu platformu, ja nāks laiks un kāds cits rīks spēs vēl vairāk atvieglot manu dzīvi, tad apsvēršu iespēju pārcelties.

nākotne

Ir zināms, ka Delfi.lv jau sola nākamo pakalpojumu “Klientu pārvaldība,” kas nozīmē, ka drīz varēsim lietot Highrise kopiju. Highrise ir kompānijas 37 Signals (Basecamp izstrādātāji) viens no blakus produktiem. Ņemot vērā, ka 37 Signals turpina attīstīties varam sagaidīt, ka Delfi.lv lēnā garā nodarbosies ar “jaunu” projektu prezentēšanu, kamēr nokopēs visu produktu klāstu. Tāpēc nepacietīgie var negaidīt un doties uz 37 Signals, lai lietotu nākotnes rīkus jau šodien.