Lietojot twitter un facebook bieži nākas dzirdēt, ka airBaltic ir ideāls piemērs tam kā esot jāuzvedas sociālajos tīklos, ka airBaltic ir savākuši milzīgu skaitu ar sekotājiem un vispār ir sabiedrisko attiecību ģēniji.

Nebūšu pirmais, kas teiks, ka vērtīgāk ir ieguldīt klientu apkalpošanā un servisā, nevis ar burkāniem pievilināt jaunus sekotājus. Ja kāds jauno mediju meistars ir aizmirsis, tad uzņēmumam īstais labums ir no uzticīgiem “draugiem” nevis sekotājiem. Ar sliktu servisu pie draugiem netiksi un neesošais spožums būs jāpierāda dižojoties ar statistikas skaitļiem.

Manam draugam Āronam nesen atgadījās nelāga pieredze ar airBaltic klientu apkalpošanas nodaļu. Šo starpgadījumu bija iespējams viegli atrisināt mierīgas saziņas ceļā, bet paviršas komunikācijas dēļ viss nonāca līdz garam bloga ierakstam (airBaltic: a lesson on how to fly the unfriendly skies), un tikai vakar domstarpības beidzot atrisinājās.

Neiegrimstot detaļās, noteikti ieteiktu izlasīt viņa rakstu un pašiem izvērtēt, vai airBaltic pakalpojumu kvalitāte atbilst to cenai.

Katrai kompānijai gadās pa nesmukumam vai kļūmei, bet šoreiz ne par tām. Runa ir par nekvalitatīvu klientu apkalpošanu, kas kļuvusi tik ierasta, ka tam ir grūti atrast attaisnojumu.

Domāju, ka nav normāli, ka kompānijas pret saviem klientiem izturas pazemojoši, līdz brīdim, kad palīdzība tiek meklēta caur tviteriem vai feisbukiem. Tie, kas regulāri “sēž” šajos saziņas portālos būs pamanījuši, cik ātri tur tiek reaģēts uz katra, klienta iegribu. Klienti var uzvesties kā mazi bērni, viņi zina, ja pabļaus, tad tiks pie kāruma.

Ārpus komunikāciju leiputrijas dzīvojošajiem pašiem uz savu roku ir jācīnās ar atceltiem lidojumiem, garām maksas sarunām un nepiedodami nelaipnu attieksmi

Galu galā viss, kas tiek prasīts no kompānijas ir godīga attieksme, cieņa un uzmanība pret klientu.