gadžeti ceļošanai

Kā jau kārtīgs tehnoloģiju apsēstais, es pamazām sāku plānot, to, kādas ierīces jāņem līdzi uz Kambodžu.

Šis nebūs izbrauciens uz vienu nedēļu Eiropā – Kambodžā būs jāpavada pietiekami ilgs laiks, lai gribētos to izbaudīt pēc iespējas komfortablāk. Uz šo brīdi esmu izdomājis, ka būs nepieciešamas šādas lietas:

  • kvalitatīvas saules brilles
  • kompakta un neuzkrītoša foto/video kamera
  • ūdensizturīgs iPhone ietvars
  • vienkārša GPS ierīce

Iespējams saraksts vēl papildināsies, bet šīs šobrīd šķiet galvenās un svarīgākās lietas.

Brilles

Saule Kambodžā solās būs skarbāka kā Latvijā, ja līdz šim esmu 24 gadus gluži labi izticis bez saules brillēm, tad šis laikam būs pēdējais brīdis tās iegādāties. Noteikti gribu pirkt brilles Latvijā, vai pasūtot no interneta, jo vēlos būt pārliecināts, ka tās ir “īstas,” labas un kvalitatīvas. Negribas nopirkt briļļu ietvaru ar lētiem plastmasas gabaliem, kas acis bojā nevis sargā. Esmu iedomājies, ka brillēm būtu jābūt polarizētām, bet sīkāk neko izpētījis neesmu. Iedvesmai esmu palūkojies wired saules briļļu sarakstā, bet labprāt saņemtu komentārus par šo tēmu.

Kamera

Ikdienā sekoju līdzi Chris Glass foto blogam, un man ļoti patīk attēlu kvalitāte, kuru piedāvā GF1. Viņa pieeja ikdienas dokumentēšanai ir mani iedvesmojusi uz līdzīgu pašizpausmes veidu.

Esmu nonācis tik tālu, ka vēlos atbrīvoties no spoguļkameras lielajiem izmēriem. Šobrīd domāju, kā tikt pie testa kamerām, lai saprastu, vai varu Canon EOS 450D pārdod un pilnībā aizvietot ar kādu no jaunā tipa kamerām Panasonic GF1 (mikro četras trešdaļas), vai pirkt mazo kameru paralēli. Ideja ir tāda, ka lielo aparātu nēsāt apkārt un vilkt ārā nav īpaši racionāli. Daudz labākus mirkļus var noķert ar mazu un kompaktu ierīci, kas nepievērš sev lieku uzmanību.

Ideālajā variantā gribu nonākt līdz vienai ierīcei, kas spēj arī kvalitatīvi nofilmēt ikdienas ainas HD kvalitātē. 720p būtu kā minimums, jo to spēj pat mans telefons. Ja meklējumos nonākšu līdz konkrētam fotoaparāta modelim, grasos to vismaz nedēļu palietot un izmēģināt pirms iegādes, ja paveiksies tad varētu spoguļkameru pārdot un tās vietā lietot mazāku, bet spēkos tuvu. Sliktākajā gadījumā vienmēr var pāriet uz Canon EOS 600D, būtu ar ko bildēt un filmēt, bet ar tādu izmēru būs grūti izraut kameru no kabatas, nemanāmi veikt ātru kadru un doties tālāk.

Ūdensizturīgums

Ja esmu pareizi sapratis, tad Kambodžā iebrauksim tieši lietus sezonas vidū. Lietus tur var parādīties no zila gaisa izmērcēt līdz pēdējai vīlītei un pazust bez pēdām. Šādiem gadījumiem, labprāt gribētos tikt pie ūdensizturīgas somas nodalījuma vai speciāla foto/video gadžeta ietvara. Gribētos, lai lietus, mitrums un putekļi netraucētu manas iegribas kaut ko nofilmēt vai fotografēt, tāpēc šis ir aktuāls jautājums. Šis noteikti nav svarīgākais punkts, bet par šo lietu ir vērts padomāt. Kā viena no idejām būtu, piemēram, Fujifilm FinePix XP30 stila kamera. Maza, kompakta un ūdens droša, bet šāda tipa kameras nav no lētajām un varbūt man tāda nemaz nav nepieciešama un pietiktu vien ar vieglu un parastu plastmasas maisiņu kādu lieto laivu braucienos, lai tur ieliktu mobilo telefonu. Tas būtu pavisam lēts un vienkāršs risinājums.

GPS

GPS ir iebūvēts iPhone, bet Kambodžā ar mobilo internetu varētu būt vēl švakāk kā Latvijā. Cik zinu 3G ir pieejams, taču neesmu drošs, cik labi, tas darbojas ārpus pilsētas. Lai varētu droši orientēties pa valsti ir doma, ka būtu jāiegādājas GPS ierīce, kurā kartes tiktu ielādētas laicīgi un baterijas laiks šādam risinājumam būtu krietni labāks kā Apple telefonam. Arī telefonā var rīkoties līdzīgi, tāpēc šis nav pirmās nepieciešamības gadžets, bet ņemot vērā vēlmi nodarboties ar Geokešingu varbūt šis būtu labs brīdis, lai nošautu divus zaķus.

[hr]

Var jau būt, ka esmu aptracis uz gadžetiem, bet šķiet, ka minētās lietas ir pietiekami prātīgas. Ja kādam ir vēl kādas idejas par to, kas varētu būt nepieciešams dodiet ziņu.

15 Responses

  1. Apsveicu ar pārmaiņām dzīvē, izklausās ļoti aizraujoši. Par kameru runājot – ja mērķē uz GF1 ar gaišo 20mm objektīvu, tad diez vai izdosies to nopirkt par to pašu naudu, par ko pārdosi 450D, Panasonic cena turas diezgan augsta. Kā kamera un pat kā HD videokamera gan tā ir ļoti laba. Par GPS – es nomainīju iPhone pret Android tālruni, kam offline karšu programmu klāsts ir daudz plašāks, ne mirkli nenožēloju. Tas, protams, nav Garmin, bet savu darbu dara un datu [ne]pārraides ziņā krietni labāks par iPhone.

    1. Paldies. Jā, GF1 šobrīd ir nopietnākais kandidāts. No otras puses jau esmu paspējis iemīļot 50mm 1.8 objektīvu, tāpēc ir doma sarunāt uz testēšanu Panasonic fotoaparātu, lai būtu skaidrs, kas tur īsti notiek.

  2.  Kāpēc iPhone ir jāsapāro ar BT uztvērēju ja viņam GPS jau ir iebūvēts? :) 

    GPS aparāts viennozīmīgi labākais būs kāds tieši GPS aparāts nevis telefons, es iesaku tikai Garmin. Oregon vai GPSMAP 62 sērijas (pogas vs nav pogas). Viņi nebaidās nirt, viņiem ir kartes kambodžai, un viņi izņemot sākuma cenu neko neizmaksā. Un bača ilgāk tur kā iPhonam.

    Ūdensizturīgi iPhone ietvari ir divu veidu – tāds caur kuru iPhone var lietot, un tāds kur nevar. Man ir pirmais, http://www.aquapac.net/worldstore/water-electronics-mp3-889-0.html

    Otro labu ražo Pelican un laikam Otter. 

    Par mobilo internetu gan man liekas tu vari aizmirst, pat rīgā ar viņu ir problēmas. 

    1.  Tādēļ, ka tas iebūvētais “gps” nav īsts uztvērējs, bet gan assisted gps, kas lietošanā ir jāapgādā ar nepieciešamajiem interneta MB. ;)

  3.  Par elektrību Kambodžā: 
    The electricity is 220 volts AC, 50Hz. Large hotels and businesses have generators. Outside cities, electricity is available only in the evening from 6:30 PM – 9:30 PM

    Kā zinu Jūs dzivosiet pilsētā! No otras puses – varbūt sarakstam jāpievieno daudz rezerves akumulātoru un baterijas?

    1. Bangladešā (uz kurieni dodas Zanes kolēģi) ir vēl trakāk, tur ir gandrīz garantēts, ka vakaros uz 4h pazūd elektrība. Kambodžā ir salīdzinoši viss ok, uz galvas pilsētu zudumi attiecas, bet ne tik bieži, lai tā būtu problēma. Un labā ziņa ir tā, ka nopietnās mājās ir elektrības ģeneratori, tas ir viens no punktiem, kas tiks prasīts meklējot dzīvokli. (Ja runājot ar vietējiem neizrādīsies, ka elektrības zudumu problēma ir pārspīlēta.)

  4. Pārbaudi, vai iPhone nav piesaistīts operatoram. :) Būtu stulbi atklāt, ka cita operatora SIM karte nemaz netiek pieņemta.

  5. Brilles – neperc neko orginalu, relativi dargu. Nopirksi Kambozha Wayfarerus pa 10 sant. kaut 100.
    Kamera – neperc neko jaunu. tavs 400D bus tikpat uzkriitosh kaa 1xlietojams kodak. Visi normaali, civilizeeti cilveeki. ja slinkums staipiit apkaart, cits jautaajums. (ja gribees kaads tevi aptiiriit, vinjeim nosplauties vai kodak vai dslr vai m4/3)
    Udensizturigums – ja peldeet netaisies, tad ikdienas lietaam celjojot pietiek ar ziplock. ja taisies peldeet tad eguldi kayakoshanas somaas. (1 gab tika iztesteets ar dslr& ipadu, nopeldeejaam no vienas salas uz otru, viss ok, veel nedaudz paliidzeeja peldeeshanaa ;) )
    GPS – papira kartes. GPS meedz buut useless. it seviskji google maps raada vienu, bet dziivee viss jau mainiijies. pietam skatoties navigaacijaa palaidiisi reaalo dziivi garaam. 

    1. Paldies par padomiem, bet par brillēm, gan nepiekrītu. Tumšs stikls/plastmasa, bojā acis, ja tajā nav iestrādāts UV filtrs. Loģika pavisam vienkārša, acs tumsā jūtas komfortabli un paver zīlīti plašāk, bet ja nav filtra, tad rezultāts ir sliktāks, kā staigāšana bez brillēm, kad acis ir “stresā” un zīlītes mazākas. Tāpēc domāju, ka brilles gan nepirkšu par 10 santīmiem, jo savas acis vērtēju mazliet augstāk.

      Vēl viens iemesls, kāpēc gribu lēnā garā tikt vaļā no 400D ir vēlme nofilmēt īsus video brīžus. Ja ir iespēja iegūt ierīci, kas dara abas lietas, tad kāpēc gan to neizmantot?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *