Miks Latvis

Search

ceturtā diena

Šodien ir svētdiena, tāpēc atkal sākām darboties mazliet vēlāk kā parasti. Zane kopā ar mūsu jauno kaimiņieni/kolēģi (dzīvos tieši aiz sienas) devās parakstīt dzīvokļa līgumu un mēs vēlāk kopīgi braucām meklēt dažas pirmās nepieciešamības preces.

Netālu no viesnīcas ir neliels tirgus un milzīga nekārtība, smakas, un atkritumu kaudze burtiski ielas vidū. Šodien tam visam bija pievienojusies arī milzīga rozā telts, kurā skanēja skaļa mūzika. Pēc baltajām drēbēm spriežot tur notika bēru pasākums.

Braucām garām teltij un tālāk uz Pencil Market (it kā normālas veikala telpas, bet pilnas ar maziem stendiem, kur katrs tirgo, ko vēlas), bet tur neko prātīgu neieraudzījām.

Pēc tam vedām koferus uz jauno dzīvokli, kur konstatējām, ka virtuvē nav siltā ūdens krāna. Ir mazliet interesanta paskata krāns, kuram var regulēt tikai daudzumu – vairāk un mazāk, nav nekādu iespēju ieslēgt karsto ūdeni, kā arī apskatot trubas var redzēt, ka zem krāna ir tikai viena – aukstā ūdens truba. Satikām mājas saimnieku/īpašnieku, kurš laikam vispār nesaprata mūsu problēmu. Viņa seja izstaroja neizpratni – priekš kam virtuvē siltais ūdens, vai tad traukus nevar mazgāt ar aukstu ūdeni? Ja vien tas nebija tēlots izbrīns, tad tagad ir skaidrs, kāpēc arī citur pret trauku mazgāšanu izturas tik pavirši. Izskatās, ka šai problēmai īsti nav risinājuma, jo siltā ūdens truba tur vispār nav pievilkta klāt. Laikam būs jāvāra ūdens, katru reizi, kad mazgāsim traukus. Vēl ir doma (sazin, cik reāla) prasīt, lai mums piešķir trauku mazgājamo mašīnu, citādi nav skaidrs, kā tiksim galā ar netīrajiem traukiem. Piedevām mājā ir problēmas ar internetu (nav iespējams pieslēgties), bet ir cerības, ka tās tiks atrisinātas.

Burtiski pie pašas mājas ir arī BKK market – diezgan liels tirgus, kur kā jau noprotat, var nopirkt gandrīz visu, kas ienāk prātā. Tirgū valda nesaprotama un grūti panesama smaka. Mūsu pašu centrāltirgus zivju paviljons smird aptuveni līdzīgi, bet smaka ir pazīstama, tāpēc varbūt vieglāk panesama nekā šeit svešumā esošā. Gatavojos tur atrast labas tirgus tantes no kurām pirkt dārzeņu, augļus un jūras veltes. Līdz tam brīdim gribu sagatavoties, lai varētu vismaz trešdaļu domas izteikt khmeru valodā. Tirgū nopirkām papīra virtuves dvieļus, rokas ziepes, tualetes papīru. Šajā tirgū ar mums neviens īsti negribēja kaulēties, nosauca cenu un stingri palika pie tās. Kad pirms dienas bijām lielajā centrālajā tirgū, tur gan mums momentā stiepa pretī kalkulatoru un deva iespēju uzrakstīt savu cenu. Izskatās, ka būs jābrauc uz centrālo tirgu vismaz vēl vienu reizi.

Mazliet iekārtojāmies jaunajā dzīvoklī. Sasveicinājāmies ar augšējiem kaimiņiem. Virs mums dzīvo pāris, abi ir skolas jaunie skolotāji.

Vakariņas ēdām tieši pie mājas. Pāri ielai ieraudzījām vietējo restorānu. Tas bija aizdomīgi tukšs. Varbūt iemesls bija skudras, kas rāpoja pa visām malām? Bijām vienīgie apmeklētāji. Ēdiens gan bija gards, mazliet ass, bet kopumā ļoti baudāms. Arī cenas atšķirībā no tūristīgajām vietām bija norādītas nevis dolāros, bet gan rielos. Četri ēdieni, divi dzērieni kopā sanāca ap 7 latiem. Ar ēdieniem gan pārspīlējām, visu nevarējām apēst un mums līdzi iepakoja springroļļus un foršo aso mērcīti. Šķiet, ka šī būs viena no vietām, kuru apmeklēsim arī nākotnē.

Pēc tam braucām atpakaļ uz viesnīcu. Bēru pasākums laikam gāja uz beigām, jo rozā krāsas teltī bija palikuši tikai daži galdiņi ar viesiem. Nopeldējāmies baseinā, pačalojām ar Zanes kolēģiem un devāmies pie miera. Šī ir pēdējā nakts viesnīcā. Rīt Zanei ir pirmā darba diena. Un es rīt dodos uz dzīvokli, kurā dzīvosim visu nākamo gadu.

16 Responses

  1. Pie mājas nav baseina, bet meklēsim, vai tuvumā nav kāds, kur var par mazu maksu vai bez maksas tikt iekšā. Zanei skolā ir viens normāla izmēra baseins, cik noprotu, tad tur varēs tikt iekšā.

 1. Kāda vaina mazgāt traukus aukstā ūdenī? Galvenais, lai ir līdzeklis ar ko mazgāt. Un bez trauku mazgājamās mašīnas, jau nu tiešām jāvar iztikt. Nav taču vesela ģimene jāapkalpo. Paēd – nomazgā. 

  1. Pamēģini nomazgāt taukainu šķīvi vai pannu ar aukstu ūdeni. Savukārt mazgājamās mašīnas šeit mēdzot būt tādā mini izskatā, lai ir ērti lietot arī dzīvojot divatā. Tas būtu pluss, jo mašīna pati spēj uzsildīt savu ūdeni. Šobrīd gan izskatās, ka uz krāna maucamais ūdens sildītājs ir tieši tas, kas mums vajadzīgs.

 2. Āzijā ir tāda ļoti populāra fīča kas pie mums ir retajam – uz krāna uzmaucams sildītājs, viņi to izmanto boilera vietā, t.i. ūdens nekur nekrājas, bet karsējas pa taisno. Praktiski visās lētajās viesnīcās tādi aparātiņi karājas dušās. Pameklējiet tādu.

  7Ls par pusdienām, nu toč jūs tur pa biezo dzīvojat :)

  1. Laba doma, meklēsim sildītāju, domāju, ka lielajā tirgū tādam noteikti būtu jābūt.

   7 Ls liekas lēti ja salīdzina ar viesnīcas rajonu un tūristu restorāniem. Bet kopumā esmu stipri vīlies, jo esmu salasījies visos ceļvežos, ka viss ir pa lēto. Viena skolas darbiniece, kas šeit dzīvo jau 3 gadus apgalvo, ka dienā varot mierīgi iztikt ar 5 $ (visu laiku ēdot ārpus mājas). Šodien un rīt grasos izpētīt tuvējos kvartālus ap dzīvokli, lai saprastu, ko var atrast un kādās cenās.

   Footprint rokasgrāmatā lasīju, ka problēma ar cenām esot tieši dēļ ārzemniekiem, kuriem ir augstas algas un kuri nezin lietu patieso vērtību. Galvaspilsēta ir pilna ar baltajiem, kuri bez minstināšanās maksā jebkuru vietējo nosaukto summu. Piemēram, otrs skolotāju pāris vispār laida gar ausīm, ka virtuvē nav siltā ūdens un tā vien šķiet, ka viņi negrasās paši gatavot ēst un mazgāt savus traukus.

   1. Radiniece, kura agrāk strādāja Rīgas tūrisma info centrā teica, ka ir pietiekoši daudz cilvēku, kuri uz šejieni atbrauc “padzīvot pa lēto” un tad pauž savu neizpratni par to, ka pavecāku ceļvežu izteikumi par dzīvošanu par dažiem latiem dienā nekādi neatbilst realitātei.

    Tieši tāpēc šādas pārvākšanās ir tik interesantas, ka reti kas atbilst lasītai citu cilvēku pieredzei. :)

 3. Trauku mazgāšanu kaut kā nevar ietvert dzīvokļa uzkopšanas rituālā (tajā, kas iekļauts cenā)? A savādāk tas komentos minētais sildītājs izklausās forši-pilnīgi mājās lv ar tādu gribētos glabāt;)

 4. Ar fairy var nomazgāt normāli aukstā ūdenī arī taukainus šķīvjus. Patiesībā Fairy ir speciāli radīts, lai neitralizētu taukus.Vienīgi jautājums, vai Fairy tur ir :) Bet caurteces ūdenssildītāji ir nevis vienkārši iespraužami rozetē un uzskrūvējami uz krāna, bet gan meistaram ir jāliek uz trubas pirms krāna, + nepieciešama 3 fāzes, jo tā ierīce patērē ļoti daudz W. Bet kopumā sanāk tas pats vai lētāk kā boilerim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *