Miks Latvis

Latvijas zaļais zelts

Patiesi skaists un iedvesmojošs video par Latvijas mežiem. Iesaku noskatīties visiem:

[youtube width=”980″ height=”599″]http://www.youtube.com/watch?v=c7VESJcrWqc[/youtube]

Saite uz video: Mežs cilvēkiem

via plikums.lv

 

 

12 Responses

  1. Tiešām? Jā, laikam jāsaglabā vēsa galva :) Labprāt palasītu kādu objektīvu, faktos balstītu un nepolitisku rakstu par to, cik sūdīgi iet mūsu mežiem. Turklāt šajā gadījumā es visvairāk sajūsminos par video līmeni, līdz šim no letiņu puses neko tādu nebiju redzējis.

   1. Smuks uztaisīts vizuāli. Bet tu laikam tiešām ilgi esi prom, ja tici, ka cūkmens sargā mūsu mežus no atkritumiem. Tikko jau atkal bija skandāls, ka vietā kuru TV rādija ar Cūkmenu un Vējoni galvenajās lomās, vēl pēc gada ir mega izgāztuve, un nevienam nekas neinteresē, reklāma beidzās, visi aizbrauc mājās. Nav meža, kur ik pa 100m nebūtu atkritumi izgāzti.

    Pabrauc laukos (pēc pusotra gada gan laikam tik) pa mežu, un redzēsi ka cirsmas izskatās kā pēc bumbas eksplozijas, viss piemēslots, izgāzts, nesakopts, nelegāli aiztiek liegumus, vai arī izcērt visu pa nullei un atstāj divus nīkuļojošus kokus pa vidu, lai būtu atstāts kaut kas kā specifikācijas prasa. Noskaties to video kur runā biologi, jo šo video taisa biznesmeņi un meža tirgotāji. Protams ka viņi taisīs lai paši izskatās labi.

    1. Uz laukiem braucu regulāri tāpēc novērojumi apmēram tie paši, vienīgi, kā var skatoties uz mežu noteikt vai tas ir privātais vai valsts mežs es vēl neesmu iemācījies. Brīžiem šķiet, ka brēka tiek sacelta pamatojoties uz emocijām un to, ka kāds ir redzējis kailcirsmu. Mūsu laukos tādas netrūkst, tomēr gribas ticēt, ka cūkas ir neapzinīgi privātie saimnieki nevis valsts meži. Gribētos zināt ko par situāciju saka kontrolējošās iestādes.

  2. Atļaušos pirmajam komentētājam nepiekrist. Drīzāk, ne pēc “brainwash”, bet pēc ilggadīga biznesa plāna izskatās, ko derētu mūsu valdībniekiem laiku pa laikam atkārtot, jo atkārtošana – zināšanu māte ;)

 1. Vēl neesmu atradis faktu krātuvi, bet mana loģika ir tāda, ja ņem to mežu platību, kura ir domāta mežsaimniecībai un tad aplūko cik % no tās gadā izcērt un cik % apstāda ar jaunu mežu, tad varētu saprast, kas tur notiek. Ja laba koksne ir 50-70 gadus veca, tad tas nozīmē, ka katru gadu drīkst pilnīgi droši izcirst 1/70 daļu no visiem LV mežiem un nekas slikts nenotiks, ja vien tik stādīts vietā. Tagad tikai jāatrod datu krājums, par platībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *