Miks Latvis

Nike+ Maps beta

Sāku atkal domāt, ka jāatsāk skriet. Šeit gan gaisa temperatūra ir nepanesami karsta pat priekš mierīgas pasēdēšanas, bet tuvojas vēsie mēneši, kuros noteikti varētu mēģināt paskriet.

Nike+ pirms kāda laika ir palaiduši jaunu karšu rīku, kurā tiek attēloti skriešanas GPS dati. Vecās kartes, kļuvušas neērtas un izskatās, ka Nike pamazām cenšas atbrīvoties no flash. Savulaik izvēlējos Nike+ tieši tāpēc, ka man ļoti patika datu vizualizācija un ērtais iPod un Nike+ tehniskais risinājums. Tagad Nike+ datus spēj attēlot vēl pievilcīgākā formā un bez tehnoloģiskā dinozaura palīdzības.

Pieņemu, ka drīzumā viss Nike+ aizies prom no flash, bet pagaidām var ieskatīties, kāds izskatīsies jaunais dizaina virziens. Šis ir piemērs, kā izskatās dati no pirmās lapas:

Ja izvēlas datus par vienu skrējienu, tad var redzēt apmēram šādu skatu:

Šeit ir paraugs, kā izskatās skriešanas dati, ja skrējiena laikā ir 3 telefona zvani un kaudze ar sarkaniem luksoforiem :)

6 Responses

 1. Neliels offtopiks no dizaina lietām,: Augstuma kāpumu summa ir 34m tajā posmā pa Miera ielu un kapiem uz 3 km ;) Šajā aspektā tas pasākums izklausās nenopietns. Ja tas tiek ņemts vērā arī kaloriju aprēķinā (kā tam vajadzētu būt), tad arī šie dati nav dikti akurāti.
  Protams, ja uz bildi skatās kā uz motivatoru aktīvam dzīvesveidam (līdzīgi kā Endomondo), tad tas ir sekundāri. Savādāk viss pārskatāmi un skaisti.

  1. Augstuma kļūdas es pieskaitu pie iPhone GPS nepilnībām, nekad neesmu sapratis, kā tur galā var iznākt tik lieli skaitļi. It sevišķi, kad braucu ar velo pa pilnīgi līdzeniem rīsu laukiem. Bet tā jau ir, šis ir tikai skaists un vizuāls motivators nevis precizitātes etalons. No otras puses, cik es esmu pārmērījis attālumus ar Google maps, man vienmēr kļūda ir apmēram 5% robežās vai pat mazāk.

  1. Pilnīga taisnība, esmu slinks uz skriešanu. Vienīgais laiks, kad aktīvi skrēju, bija Magnēti, bet kopš vairs nav iespējas skriet kompānijā, tā arī vairs neesmu kārtīgi skrējis. Tagad gribu izmēģināt jaunās nike+ fīčas un skriešanu briesmīgā karstumā, tāpēc atkal paskriešu, cerams uz kādu ilgāku laika posmu.

   1. hehe … nu Nike neko īsti prātīgu priekš GPS navigācijas lietām nav uzbūvējuši, tad jau labāk ņemt kaut ko specializētāku, Garmin, Polar, Suunto …

    Vēl jau priekšā ir rudens “karstums” un ziemas prieki, tā kā nez kā būs ar to testēšanu … man patīk Garmin sērija

    1. Tur jau tā lieta, ka es naivi ceru un gaidu, bet man tiek pretī padotas tikai vilšanās. Es ļoti cerēju, ka nike+ beidzot dos rīku, kas spēj GPS, skaitīt soļus un mērīt pulsu vienā ierīcē, bet viņu jaunākais veikums (rokas pulkstenis sadarbībā ar TomTom) neprot sadarboties ar normāliem pulsa mērītājiem. Tā nu es pagaidām vēl nīkstu pie nike+ un ceru, ka viņi labosies un piedāvās saviem lietotājiem, ko jaudīgāku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *