Miks Latvis

rudenīgs Siguldas video, kas filmēts no lidmodeļa

Publicēts video, kurā redzams Siguldas rudens, kas filmēts no vadāma lidmodeļa.

[youtube width=”640″ height=”385″]http://www.youtube.com/watch?v=Ec16R66eLb0[/youtube]

Saite uz video: Autumn in Sigulda (HD).

Video autors ir Kārlis Keiris, kurš jau vairākus gadus aizraujas ar lidmodelismu un filmēšanu no gaisa. Siguldas video filmēšanā izmantots paštaisīts lidmodelis ar spārnu platumu 1,5m. Tas aprīkots ar Full HD kameru, kura iemūžināja skaisto rudens ainavu Siguldā.

Lidmašīnas kontrolei izmantotas speciālas brilles ar LCD ekrāniem, lai reālajā laikā redzētu to pašu, ko lidmašīna filmē no gaisa. Šāda pieeja ļauj nodrošināt daudz precīzāku kontroli un kvalitatīvāku video. „Ar šīs tehnoloģijas palīdzību, skatītājam rodas tādas sajūtas, ka gaisā lidotu katrs pats kā putns” – tā Kārlis Keiris.

Lidmodelī ir uzstādīts autopilots, kurš nepieciešamības gadījumā atgriež lidmodeli atpakaļ uz sākumpunktu un pēc vajadzības stabilizē lidmodeli vēja brāzmās. Motoru darbību un lidmašīnas vadību nodrošina litija polimēru baterija, ko var atkārtoti uzlādēt stundas laikā. Lidojuma ilgums ir no 10 līdz 30 minūtēm, atkarībā no lidošanas ātruma.

Avots: sigulda.lv

14 Responses

  1. Vienīgi tas video viļņojas un rada sliktas dūšas efektu (rolling shutter). Acīmredzot kameras sensoram lidmodeļa motora vibrācija rada neērtības. Prasās pēc CCD.

    1. Paldies, patiešām iespaidīgi. Mazs jautājums radās pēc noskatīšanās – cik lielā radiusā šo lidaparātu tu spēj kontrolēt? Un, jā – gribētos vairāk Siguldas redzēt – teiksim, virs Kaķīškalna, kur arī varētu būt labi kadri. Izskatījās, ka tu vairāk uz Turaidas pusi biji aizdevies :) Starp citu, tie kadri, kas nedaudz virs mākoņiem – tas tiešām kā pasakā izskatījās :)

      1. Kontroles attālums atkarīgs no vairākiem faktoriem: izmantotajām antenām, apkārtnes reljefa (Fresneļa zona), gaisa mitruma, objektiem tuvumā (signāla atstarošanās), elektrolīnijām un radioviļņu piesārņojuma. Teorētiski ļoti labos apstākļos būtu iespējams sasniegt 50 kilometru attālumu, tomēr tam būtu vajadzīgs liels lidaparāts, kas var pacelt lielas baterejaas vai degvielu. Es ar vienu batereju parasti nolidoju kādus 12 kilometru distanci (riņķojot netālu no sevis). Mans rekords ir 22 kilometri, lidojot saudzīgā režīmā. Paldies!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *