Miks Latvis

kas ir atrasts internetā?

Atrasts Internetā ir jauns raidījums, kurā 5-7 minūšu garumā tiek pastāstīts par to, ko raidījuma veidotāju komanda ir atraduši internetā. Pirmajā raidījumā viņi atrada un pieminēja, apmēram, tādas saites, kādas cilvēki mēdz retvītot tviterī vai ielaikot feisbukā.

Viens no raidījuma autoriem Uģis Polis to apraksta šādi:

[Atrasts Internetā ir] Raidījums par interneta aktualitātēm, par sociālajiem tīkliem, par interesantām ziņām, ko nepiemin Latvijas mediji. Kamēr visi tik vārās par politiku, katastrofām, problēmām, krīzi, utt., mēs gribam radīt cilvēkos smieklus, zināšanas un tādu kā viegluma sajūtu, vēlamies pasniegt jaunumus interesantā veidā, tā, ka tas ieinteresē nevis nogurdina.

Viņš piemin arī raidījuma humora izjūtu:

Mēs paturam prātā, ka cilvēkiem patīk dzirdēt par stulbiem cilvēkiem, neikdienišķām lielām, smieklīgiem jaunumiem, proti, cilvēkiem drūmajā ikdienā pietrūkst humora. Nē, mēs nebūsim jēlā humora šovs, mēs pasniegsim reālas ziņas, par reāliem cilvēkiem un notikumiem, tikai ar savdabīgu, mums tuvu humoru.

Par šo man jāsaka, ka es nojaušu uz kādiem jokiem viņi tēmē. Vismaz man liekas, ka saprotu. Un es domāju/ceru, ka gan jau kādā no nākamajiem raidījumiem viņiem arī sanāks kāds veiksmīgs joks. Droši vien pēc pirmās sērijas par humora kvalitāti ir pāragri spriest.

Labā ziņa ir tā, ka raidījumi tiks gādāti ar diezgan apbrīnojamu regularitāti:

  • pirmdienās un ceturtdienās – Atrasts Internetā – tiek solīts pat precīzs raidījuma laiks – 20:00
  • katru otro svētdienu 10 minūšu intervija ar kādu interneta iemītnieku
  • pāri palikušajās svētdienās tiks publicēts raidījuma sadaļa Internets pret sabiedrību
  • + nevienam nezināmos brīžos iznāks raidījuma sadaļa Dīvainā pasaule

Tagad tik gaidu nākamo sēriju un raidījuma veidotājiem novēlu izturību un spēku realizēt visas viņu idejas.

Ja vēl neesat redzējuši, tad šeit var redzēt raidījuma pirmo sēriju:

[vimeo width=”980″ height=”555″]http://vimeo.com/36708489[/vimeo]

Avoti:

7 Responses

  1. Man liekas ir sasolīts par daudz to raidījumu. Labi būtu ja turētos pie divām reizēm nedēļā un viss. Viņi nepavilks jau tās, kur nu vēl svētdienas un vēl bonusa epizodes.

    1. Tas atkarīgs no komandas. Cik es saprotu, tad tur ir iesaistījusies pietiekami liela grupa, lai šo pavilktu. Bet par to galveno raidījumu runājot, man arī ir grūti noticēt, ka viņi ir apņēmušies taisīt divus raidījumus vienā nedēļā. Es pat varētu saderēt, ka viņi ar laiku paši pāries uz formātu, kurā ir viens galvenais raidījums nedēļā un tad daži papildus raidījumi pēc noskaņojuma.

    2. Jā, es arī kaut kā skeptiski raugos uz to regularitātes noturēšanu. Tas tomēr ir pietiekami liels darbs, kam vajag veltīt laiku. Jaunajiem cilvēkiem uzradīsies citi darbi, aizraušanās, sesijas un tad būs jau challenge to pašu vienu epizodi pa nedēļu sagatavot. Bet jebkurā gadījumā forši, ka viņi kaut ko dara, savādāk pie mums nekas tā arī nenotiek.

  2. Kas attiecas uz raidījuma biežumu un visu, kas ar to saistās, tiesa, tas ir baigākais darbs un prasa pamatīgus laika un darba resursus, taču tai pat laikā, ja sāktu ar vienu raidījumu nedēļā, mēs tā arī nedabūtu pamēģināt variantu ar 2 raidījumiem nedēļā, proti, no viena uz diviem daudz grūtāk pāriet nekā no diviem uz vienu. Viss ir vienkārši, šo vajadzētu uztvert par testa piegājienu, kā jau visam jaunajam. Sadaļas neplānojas pazust, bet iespēja pāriet uz vienu, plašāku raidījumu nedēļā, jā, tāda iespēja tiek pieļauta, taču pagaidām neskriesim notikumiem pa priekšu, ja visu prātīgi sabalansē un ir īstā komanda, visu ko var izdarīt ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *