Miks Latvis

Cita Mūzika, WordPress un Berta

Citas Mūzikas faniem tas noteikti nav jaunums, ka lapa tikusi pie jauna dizaina un koncepcijas. Blogs atpūšas: citamuzika.wordpress.com, bet vietā ir nācis internata žurnāls citamuzika.lv

Dizaina blogs designblog.lv ir parūpējies ar izsmeļošu interviju, kurā Cita Mūzika veidotāji stāsta par šo soli, nākotnes plāniem, mūziku, dizainu un radošo procesu – TĀ IR NĀKOTNE — 10+10(*4) Saruna ar Cita Mūzika

Visa cita starpā atļaušos pārpublicēt vienu jautājumu, kas saistošs man pašam un visiem, kas kaut ko dzirdējuši par WordPress un Bertu:

Lapas izveidei izmantojāt Berta CMS – kādēļ šāda izvēle?

Agnese Putna: Es atzīšos, ka sākumā nedaudz bažījos par Bertu, jo nebija tādas gatavas Bertas lapas, kas kaut nedaudz līdzinātos tam, ko bijām iecerējuši – ar garākiem tekstiem, bildēm, embedētiem linkiem, video utt. Bet, kad sākām mēģināt bīdīt un kārtot, izrādījās, ka tas viss ir “paceļams”. WordPress pieredze palīdz, bet Berta tomēr ir savādāka. Līdzīgi kā lapsa tomēr nav vilkam sieva.

Anda Skrējāne: Par Bertu iepriekš zinājām katrs, bet beidzot bija iemesls pielietot. Pārdomājām, vai tā būs piemērotākā bāze mūsu vajadzībām, bet izrādījās, ka ar to ir ļoti ērti strādāt. Pamatus ir iespējams apgūt ļoti ātri. Salīdzinot ar WordPress, Berta sniedz lielāku vizuālo daudzveidību. Liels pluss ir arī tas, ka mums ir iespēja uzsākt veiksmīgu dialogu ar pašiem Bertas veidotājiem un nākotnē sniegt savus ieteikumus pilnveidošanai.

Artis Tauriņš: Tā ir lieliska platforma uzstādītajam mērķim par mainīgu saturu, jo iespējas ir pietiekami plašas. Kas nav mazāk būtiski, ņemot vērā, ka CM ir vairāk nekomerciāls projekts, Bertā nav nepieciešams ieguldīt daudz līdzekļu. Treškārt, lietojamības vienkāršums – cilvēkam bez jebkādām mājas lapu uzbūves priekšzināšanām īsā laika sprīdī ir iespējams apgūt Bertas vadību un darboties ar saturu, kas sniedz iespēju ikvienam pielikt roku tā veidošanā, ne tikai priviliģētajiem ar zināšanām.

Matīss Groskaufmanis: Berta bija kā daļa no risinājuma, kad lēmām kā tikt pāri bloga ērai. Brīdī, kad ģenerējām idejas, ko darīt tālāk, vienlaicīgi domājām kā to realizēt mūsu pieticīgo prasmju un resursu ziņā. Attiecīgi mūsu web-žurnāla ideja lielā mērā varēja notikt, jo jau zinājām par Bertu un vienreizējo Messy tēmu, kas, pretēji neelastīgajam WordPress dzinim dod apskaužamu brīvību realizēt un izkārtot gandrīz jebko, jebkā. Daudz laika gan nācās veltīt, apejot Bertas ierobežotās iespējas, bet atšķirībā no WordPress, tā ļoti ērti pakļaujas improvizētām web-dizaina metodēm. Līdz ar Bertu arī veiksmīgi atteicāmies no satura komentēšanas iespējas – galu galā šodien komentāri vairs netiek atstāti blogā, bet gan izteikti katra individuālajā Twitter vai Facebook straumē. Visbeidzot jāmin, ka nav nekā patīkamāka, kā izvietot mūsu saturu uz Latvijā veidotas platformas.

Paldies par komentāru