Kambodžā internets ir lēns un dārgs. Tik lēns un tik dārgs*, ka dažreiz tas vairs pat nav smieklīgi. Savukārt Latvija regulāri iekļūst topu virsotnē, kā viena no valstīm, kur ir pasaules ātrākie interneta pieslēgumi.

Šobrīd esmu Latvijā un izbaudu “vasaru,” bet liekas, ka Latvijas lauki vēl nav tikuši pat līdz Kambodžas līmenim. Mani vecāki lieto Triatel internetu, kuram lejupielādes ātrums** ir 0.3 līdz 1 Mbps, salīdzinājumam, Kambodžā ar 3G USB modemu interneta ātrums var sasniegt 2 līdz 3 Mbps.

Vai ir normāli, ka Latvijas laukos internets ir 2-3 reizes lēnāks, kā Kambodžā?

Līdz šim Skype sarunu laikā vainoju to, ka Kambodžā ir lēns internets un slikti sakari, bet tagad redzu, ka Āzijā ar internetu viss ir kārtībā. Jā, manu vecāku māja neatrodas pilsētā, bet mūsdienās nevajadzētu būt pārsteigtiem, ka internetu grib lietot ne tikai galvaspilsētā, bet arī ārpus tās.

Ir jau apnicis cīnīties un ņemties ar šo internetu lietu, tāpēc netiek prasīta nekāda kalnu gāšana, bet vienkāršs un stabils internets ar minimālo ātrumu 2 Mbps, labi būtu, ja varētu tikt pie 3 Mbps, bet par stabilu 4 Mbps ātrumu esmu gatavs nosūtīt groziņu ar zemenēm.

Zinu, ka LMT USB modems spēj sasniegt 1.2 Mbps ātrumu, ja portatīvo datoru uzliek uz pāris grāmatām. Tāpēc paliek jautājums, ko lauku iedzīvotājiem var piedāvāt Lattelecom, Bite un Tele2?

Papildinājums

Pēc modema antenas pastiprinātāja pieslēgšanas un vairākkārtējiem testiem Triatel modems tagad nodrošina stabilu 1 Mbps internetu. Nav gluži Kambodžas ātrums, bet būs gana labi.

* Cenas:

  • 1 Mbps par 50 Ls
  • 4 Mbps par 200 Ls

** Interesantā kārtā augšupielādes ātrums sasniedz pat veselus 3.7 Mbps