Miks Latvis

Izaicinu Latvijas interneta pakalpojumu sniedzējus pierādīt, ka jūs varat ātrāk

Kambodžā internets ir lēns un dārgs. Tik lēns un tik dārgs*, ka dažreiz tas vairs pat nav smieklīgi. Savukārt Latvija regulāri iekļūst topu virsotnē, kā viena no valstīm, kur ir pasaules ātrākie interneta pieslēgumi.

Šobrīd esmu Latvijā un izbaudu “vasaru,” bet liekas, ka Latvijas lauki vēl nav tikuši pat līdz Kambodžas līmenim. Mani vecāki lieto Triatel internetu, kuram lejupielādes ātrums** ir 0.3 līdz 1 Mbps, salīdzinājumam, Kambodžā ar 3G USB modemu interneta ātrums var sasniegt 2 līdz 3 Mbps.

Vai ir normāli, ka Latvijas laukos internets ir 2-3 reizes lēnāks, kā Kambodžā?

Līdz šim Skype sarunu laikā vainoju to, ka Kambodžā ir lēns internets un slikti sakari, bet tagad redzu, ka Āzijā ar internetu viss ir kārtībā. Jā, manu vecāku māja neatrodas pilsētā, bet mūsdienās nevajadzētu būt pārsteigtiem, ka internetu grib lietot ne tikai galvaspilsētā, bet arī ārpus tās.

Ir jau apnicis cīnīties un ņemties ar šo internetu lietu, tāpēc netiek prasīta nekāda kalnu gāšana, bet vienkāršs un stabils internets ar minimālo ātrumu 2 Mbps, labi būtu, ja varētu tikt pie 3 Mbps, bet par stabilu 4 Mbps ātrumu esmu gatavs nosūtīt groziņu ar zemenēm.

Zinu, ka LMT USB modems spēj sasniegt 1.2 Mbps ātrumu, ja portatīvo datoru uzliek uz pāris grāmatām. Tāpēc paliek jautājums, ko lauku iedzīvotājiem var piedāvāt Lattelecom, Bite un Tele2?

Papildinājums

Pēc modema antenas pastiprinātāja pieslēgšanas un vairākkārtējiem testiem Triatel modems tagad nodrošina stabilu 1 Mbps internetu. Nav gluži Kambodžas ātrums, bet būs gana labi.

* Cenas:

 • 1 Mbps par 50 Ls
 • 4 Mbps par 200 Ls

** Interesantā kārtā augšupielādes ātrums sasniedz pat veselus 3.7 Mbps

14 Responses

 1. Man Dānijā ir mobilais internets ar Huawei 4G modemu, attiecīgi 80Mb/s lejupuelāde un 40Mb/s augšuplielāde. Vienīgā atšķirība ir tā, ka te saimnieko Telia Sonera kompānija, kura var atļauties ieguldīt infrakstuktūras attīstībā, taču Latvijā viņu idejas īsteno LMT, kuriem, spriežot pēc paveiktā, noderētu nopietna palīdzība.

 2. Ja tev vecāki bijuši tik stulbi, ka māju uzcēluši bedrē vai tamlīdzīgā vietā, tad mobilo tīklu operatori nav pie tā vainīgi. Vajag beigt vainot citus un paskatīties resnajam uz sevi no malas

 3. Katrā vietā katram pakalpojumu sniedzējam savs signāla stiprums un sava tīkla noslodze–gan jau arī Kambodžā var atrast vietas ar 0MBit. Anekdotiskam piemēram, manos laukos optimālos apstākļos Triatel dod 250KB/s, LMT 300KB/s, Tele2 500KB/s un to arī šobrīd lietoju.

 4. Uzraksti iesniegumu LTC, izroc tranšeju, vadu iedos bez maksas, kvai 10km… un būs tev kaut vai 10 Mbit vai visi 15Mbit kā labam klientam.

 5. Nelieto USB puļķi, pamēģini  LMT Huawei B260 vai B660
  B260 var pieslēgt  arī ārējo antenu.
  Būsi pārsteigts par ātrumu.

 6. Manos laukos Salacgrīvas pusē kadu laiku bija tā pati problēma. Izmēģinājos ar LMT ibiroju un likās, ka ir OK, pat ņemot vērā, ka nācās iztikt ar ap 50KBs (iepriekš bija pieejama tikai latteleceom iezvanpieeja). Taču toreiz nekas vairāk kā Edge te nebija pieejams, par 3G varēja nesapņot un Triatel, kā arī Tele2 nebija pietiekama pārklājuma, tāpēc tas(LMT) likās tīri izdevīgi. Tad nu kādu dienu pienāca tā stunda, kad Telia Latvia sāka piedāvāt arī manā ciemā savus pakalpojumus un rezultātā ieguvu iespēju lietot 3Mbs augšup/lejup internetu.

  Tagad jau pāris nedēļas saņemu 5Mbs. Ko es gribēju ar to pateikt- varbūt painteresējies pie Telia Latvia čaļiem un varbūt, ka paveiksies. Speedtest rezultāts- http://www.speedtest.net/result/2061579061.png
  Un vēl- cena ap 13 (daudzdzīvokļu mājā) un ap 20 priātmājā. 

 7. Latvijas interneta ātrums topā ir tikai uz papīra. Ja sarēķinātu visas mājsaimniecības nevis tikai Rīgas pieslēgumus, kur ir optika, tad būtu vēl sliktāk kā Kambodžā, jo Latvijas provaideri nodarbojas tikai ar kāšanu, nevis infrastruktūŗas attīstību. Līz ar to 1,5milj. mājsaimniecību internets nav pieejams kā suga, t.i. ātrums = 0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *