Amazon paziņojusi, ka egrāmatu tirdzniecība Lielbritānijā beidzot ir pārsniegusi drukāto grāmatu tirgošanas apjomus. Lielbritānijā jau divus gadus tiek tirgotas Kindle egrāmatu lasīšanas ierīces, tāpēc varētu teikt, ka bija nepieciešami tikai divi gadi, lai egrāmatas pārņemtu drukāto grāmatu tirgu.

Protams, šie dati neņem vērā grāmatas, kas tiek tirgotas ārpus milzīgā interneta veikala, tomēr jāņem vērā, ka Amazon ir lielākais spēlētājs Lielbritānijas grāmatu tirgū.

Viens no pārdoto egrāmatu apjoma cēloņiem varētu būt Fifty Shades of Grey, kas ir šī brīža bestselleris (dižpārdoklis). Mazāk kā četros mēnešos Amazon ir pārdevusi vairāk kā 2 miljonus egrāmatu. Iespējams, ka šo grāmatu daudzi izvēlas pirkt tieši elektroniskā formā, jo nevēlas, lai apkārtējie pēc grāmatas vākiem spētu redzēt izvēlēto grāmatu (lasot ar Kindle neviens no apkārt esošajiem neredz grāmatas vāku un lasītāji var baudīt savu erotisko grāmatu, bez klātesošo nosodījuma).

Papildus šim tiek novērots vēl kāds interesants egrāmatu efekts – ir krietni palielinājies neatkarīgo autoru skaits, kas vēlas pašrocīgi publicēt savas grāmatas, bez izdevēju palīdzības. Amazon informē, ka pēdējā gada laikā par četrkārtīgi ir pieeaudzis autoru skaits, kas izmanto Kindle Direct Publishing pakalpojumu, kas autoriem pašiem ļauj publicēt savas grāmatas elektroniskā formātā.

Tiem, kas vēlas žēloties par drukātās grāmatas “nāvi” kā mierinājums varētu kalpot fakts, ka vidusmēra Kindle pircējs iegādājas četras reizes vairāk grāmatu nekā pirms elasītāja pirkuma. Tāpēc, lai arī ir saredzams drukāto grāmatu noriets, lasīšana kā process noteikti neiet mazumā, gluži otrādi cilvēki lasa vēl vairāk.

Šķiet, ka LV grāmatu tirgotājiem būtu laiks attapties nevis slinkot. Tas taču būtu jāsaprot, ka elektronisko grāmatu tirgošana ir daudzkārt izdevīgāka, jo tiek tirgots “nekas” salīdzinājumā ar drukātu grāmatu, kurai ir ražošanas izmaksas, kas jānosedz. Jā, Latvijas lasītāji nav tehnoloģiski advancēti tomēr impulsam ir jānāk no industrijas puses nevis no lasītājiem. Citādi nebūs iespējams noķert pirmo lasītāju vilni, kuri jau paši saviem spēkiem sapirkušies Kindle lasītājus un lasa grāmatas no ārzemju veikaliem.

No savas pieredzes, es Kindle vēl neesmu nopircis, bet kopš manā rīcībā ir planšete, es lasu krietni vairāk nekā līdz šim. Es redzu, ka iespēja brīvi izvēlēties un iegādāties grāmatas ir panākusi to, ka es pusgada laikā būšu izlasījis vairāk grāmatas nekā pirms tam divu gadu laikā.

Un kā ir ar jums? Papīra grāmatas vēl lasāt?

Ziņas avots: mashable.com – Amazon Announces Ebooks Now Outsell Print Books in UK