Miks Latvis

John Neeman darbarīki

teksts no plikums.lv – John Neeman darbarīki:

Siguldas mežos, mazā, mājīgā darbnīcā darbojās divi vīri – kalējs Jānis Nīmanis un viņa kolēģis, galdnieks Jēkabs. Šis nav ievads pasakai. Tas ir stāsts par zīmolu John Neeman, kas veido skaistus un pamatīgus, rokām darinātus kokapstrādes darbarīkus, cirvjus un nažus.

Laikā, kad pilnā sparā notiek rokdarbu renesanse, prieks redzēt, ka tā neapstājās tikai pie mežģīnēm un brošām, bet ieņem arī vīrišķīgākas formas. Visi John Neeman produkti ir rūpīgi veidoti, pārmantojot labākās senās kalēju un galdnieku tradīcijas. Katrs instruments tiek veidots ar lielu mīlestību, savu unikālu peronību un raksturu, ko ikdienas darbā sajutīs tā meistars.

Apzināti izvairoties no ceļa uz lielu ražotni, vīri ir palikuši uzticīgi savam roku darbam, izmantojot tradicionālas metodes un tehnikas. Visi John Neeman darbarīki ir trīs vīru roku darbs. Likumsakarīgi, ka tas rada zināmas grūtības nodrošināt lielo pieprasījumu, kas ir radies kopš zīmola izveidošanas.

Ja plānojat kādu no šiem skaistajiem rīkiem iegādāties, jārēķinās ar gaidīšanu rindā un izmaksām, kas ir augstākas par standarta masu ražojumu. Bet tiklīdz tu saproti darba, rūpības un mīlestības apjomu, kas ir ielikts katrā instrumentā, tas liekas tikai atbilstoši.

Lai dotu nelielu ieskatu darba procesā, noskaties šo nelielo video, kur ir iemūžināta instrumentu tapšana un dažādie posmi, kam iziet cauri katrs no rīkiem, lai iemantotu savu skaisto veidolu.

Par spīti ilustrācijām, John Neeman ir ļoti plašs produktu klāsts, ne tikai cirvji, bet arī naži, kalti un citi instrumenti.

5 Responses

  1. Makstei trūkst vidus daļas kas pasargā asmens maliņu no bojājumiem pret kniedēm. Tagad sanāk ka asmens maliņa iet pa taisno iet pa kniedēm, kas nu galīgi nekam neder! Tas nozīmē, ka asmens maliņā paliek neasa un tajā veidosies dziļāki robi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *