Miks Latvis

British Pathé video ziņu arhīvi par Rīgu un Latviju no 1926. gada

British Pathé ir publiskojuši 85 000 video klipus, kas no 17. aprīļa ir brīvi pieejami British Pathé youtube kanālā. Meklējot klipus ir iespējams atrast arī arhīva video par Latviju.

Arhīvā atrodamās ziņas par Latviju, Rīgu vai latviešiem ir krietni mazāk, kā biju cerējis. Gribētos, lai arī Latvijas vietējie arhīvu krājumi, beidzot kļūtu publiski pieejami. arhivi.lv var atrast tikai dažus īsus video krikumus.

Ja interesē kāda konkrēta tēma, tad kanāla saturā ir iespējama meklēšana pēc atslēgas vārdiem. Turpinājumā daži interesanti klipi, kas saistīti ar Rīgu vai Latviju.

Soldiers and Circus Stars. Dashing display by Latvian Republic’s crack Cavalry in honour of President Chakste (left) (1926)

Video arhīvā atradu interesantu klipu no 1926. gada, kurā redzams prezidents Jānis Čakste un Latvijas karavīri, kas demonstrē trikus zirga mugurā.

Dziesmu svētki? (1926)

Russians Capture Riga (1944)

Snow Makes Friends (1956) Georgia and Latvia, USSR (Soviet Union)

2 Responses

  1. Smieklīgi, ka atbrīvotājus ar pukem sveic tikai tiesa kameras tuvuma, bet visas parejas ielas garuma nav redzams neviens sveicejs, kas ietu un dotu pukes…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *