Pēdējā audio grāmata, kuru noklausījos ir Tīnas Fejas (Tina Fey) “Bossypants.” Tā ir izklaidējoša grāmata, kas patiks gan seriāla 30 Rock, gan pašas Tīnas Fey faniem.

51xednLHwiL._SL600_Izvēloties audio grāmatu, pēc iespējas cenšos klausīties tās, kuras lasa paši autori. Tad ir sajūta, ka autoru iepazīsti labāk nekā klausoties kāda balss aktiera ierakstu vai lasot tekstu pats savā balsī. Pēc bezmaksas parauga noklausīšanās bija skaidrs, ka šī būs gana laba izklaide. Paralēli klausos grāmatas par fiziku, gēniem un evolūciju, tāpēc šī, ar humoru piepildītā grāmata bija tieši laikā.

Bossypants ir atstāstīti Tīnas interesantākie dzīves pavērsieni un notikumi. Ceļojums laikā ir straujš. No tīņu gadiem līdz mūsdienu Tīnai mēs nonākam salīdzinoši ātri. Grāmata ir pilna ar dzīves anekdotēm, autore bieži prot pasmieties pati par sevi un ķezām, kurās viņa iekūlusies šo gadu laikā.

Nekādas nopietnas atziņas vai atklāsmes šeit neatrast, bet bija interesanti paskatīties, kāds tieši ir ceļš līdz tam, lai cilvēks pats saviem spēkiem Amerikā tiktu pie sava seriāla (kas turklāt ir nopelnījis virkni ar augstiem apbalvojumiem).

Grāmatas beigās mani sagaidīja neliels pārsteigums. Līdz šim brīdim nebiju pamanījis, ka viena no Tīnas asistentēm pie šī seriāla -Katie Miervaldis, kā jau var nojaust pēc vārda, ir ar latviešu izcelsmi. Tas arī esot izskaidrojums, kāpēc Tīnas 30 Rock tēla – Liz Lemon pilnais vārds ir tieši Elizabeth Miervaldis “Liz” Lemon.

papīra un e-grāmatas versija – amazon.co.uk
audio grāmata – audible.com