Miks Latvis

Force Touch un Tap to click

Pēdējā laikā regulāri klausos ATP podkāstu un viņiem, kā izrādās, ir diezgan stipri aizspriedumi pret jauno Force Touch trackpad.

Ņemot vērā, ka pats esmu pārgājis no MacBook Air uz MacBook Pro un nekādus sarežģījumus neizjutu, mēģināju saprast, kas tur par lietu. Izrādās, ka oldskūlīgie makisti joprojām klikšķina ar pilnu klikšķi + vēl to iemanās darīt ar īkšķi. (viņi pēc paraduma klikšķi taisa tikai trackpad apakšējā daļā)

Jaunais Force Touch trackpad:

trackpad_internals_large_2x

Savā ikdienā gandrīz visu laiku lietoju tikai tap to click, bet, ja jāveic sarežģītākas manipulācijas, kur vienlaicīgi jāvelk, jātur, jāklikšķina, tad vienmēr ir iespēja taisīt īstu un pilnu klikšķi.

Tap to click ļauj ar vieglu pieskārienu klikšķināt jebkur un esmu diezgan drošs, ka šādi tieku galā daudz ātrāk un precīzāk. Var jau pasmieties par to, cik lielu vērību esmu pievērsis vienkāršam klikšķim, bet ja ņem vērā to, ka viss darbs notiek tieši pie trackpad, tad jebkura funkcija, kas atvieglo dzīvi ir vērā ņemama.

Klausoties podkāstu sapratu, ka man pat nebija ienācis prātā, ka tap to click kādam ir par sarežģītu un neprecīzu. Ja vēl neesi pamēģinājis, noteikti iesaku ieslēgt šo funkciju. Varbūt sākumā būs arī grūtāks laika posms, tāpēc pie šī labuma ir vispirms jāpierod. Šobrīd man ir grūti iedomaties, kā būtu strādāt bez tap to click.

Un kādi ir tavi trackpad padomi?

Tap to click:

Screen Shot 2015-08-08 at 14.41.23