Miks Latvis

gudrie svari: Withings WS-50 – Smart body analyzer

Jau vairākus mēnešus ik dienas lietoju Withings gudros svarus WS-50.

withings-smart-scaleLīdz šim nebija ienācis prātā tērēt svariem vairāk kā 10 eiro. Galu galā tā ir tāda vienkārša, ikdienišķa manta, kas parasti mētājas vannasistabā. Turklāt drīz pēc nopirkšanas svari sāk krāt putekļus – kuram ēdelīgam latvietim gan patīk, ka kāds regulāri atgādina par skarbo svara stāvokli.

Kad pienāca laiks iegādāties jaunus svarus, nonācu pie domas, ka gribas pamēģināt tādus, kas ir pēc iespējas gudrāki. Tā kā man dikti patīk skaitļi un krāsainas līknes, tad gribējās, ko tādu, kas spēj svēršanās pasākumu digitalizēt un gudri parādīt aktuālāko informāciju. Sapratu, ka no visiem svariem, kas šobrīd tirgū ir pieejami, man visinteresantākie ir tieši Withings WS-50, kurus izgatavotāji pat nesauc par svariem, bet gan par gudro ķermeņa analizētāju – “smart body analyzer.”

svari-funkcijas

Katru rītu uzkāpjot uz Withings svariem tie veic savu tiešo funkciju, parāda svaru, bet tam komplektā notiek arī vistīrākā “maģija”:

 • svari parāda ķermeņa tauku % mērījuma rezultātu un ķermeņa masas indeksu (BMI)
 • izmēra un parāda sirds pukstus
 • parāda dienas laika prognozi
 • parāda iepriekšējās dienas noieto soļu skaitu, ja tiek lietota soļu skaita aplikācija telefonā (vai kāda no saderīgajām soļu skaitīšanas ierīcēm)
 • parāda kāda ir bjiusi istabas temperatūra naktī un no rīta (gaisa temperatūra tiek mērīta reizi 30 minūtēs)
 • parāda CO2 līmeni istabā (viens no iemesliem, lai šo ierīci turētu tieši guļamistabā nevis, kur citur)

Telefona aplikācijā iespējams izvēlēties, kādā secībā šī informācija tiek rādīta, kā arī var pat izslēgt tos skatus, kas neliekas interesanti.

Visi savāktie dati tiek nosūtīti uz Withings mākoni un tos var aplūkot gan viņu mājas lapā, gan arī iOS un Android ierīcē. Gaisa temperatūra un CO2 līmenis tiek mērīts reizi 30 minūtēs, tāpēc telefonā var ļoti labi redzēt, kad tieši ir atvērts (un aizvērts) guļamistabas logs, jo redzamas gan izmaiņas gaisa temperatūrā gan arī CO2 līmenī. Ja brīvdienās neesi bijis mājās var arī redzēt, kas notiek ar CO2 līmeni, ja nav neviena, kas izelpo visu labo gaisu.

Tā laikam sanāk, ka CO2 dati man bija visinteresantākie, jo tie atklāja un pamatoja vairākus novērojumus par gaisa kvalitāti. Dažreiz no rīta pamostoties kaklā ir sajūta it kā būtu mazliet apaukstējies. Vērojot CO2 datus sapratu, ka tas notiek tieši tajos rītos, kad istaba nav bijusi kārtīgi izvēdināta un CO2 līmenis ir kritiski augsts. Kopš svari spēj parādīt, cik slikts ir gaisa līmenis, mēs istabas vēdinām daudz regulārāk, lai uz nakti gaiss būtu pēc iespējas svaigāks.

Šeit divi piemēri no dažādām dienām, pa kreisi redzams, ka logs ir atvērts ilgstoši (zilie punkti turpina kristies), bet pa labi var redzēt, kā izskatās īsa (nepilnas 2h ilga) telpas izvēdināšana (zilie punkti mazliet nokrītas, bet tad, atkal, strauji uzkāpj atpakaļ). Telefonā vai arī web lapā katram punktam var aplūkot precīzas vērtības.

co2dati

API un tehniskās lietas

Lai arī Withings sadarbojas ar IFTTT servisu un ir pat sagatavots API, tomēr temperatūras un CO2 dati nav iekļauti oficiālajā API. Tas nozīmē, ka svari ar savu gudrumu īsti nespēj tos padot tālāk citām ierīcēm un servisiem. Internetā ir atrodami padomi, kā izveidot savu serveri un sūtīt datus sev, bet ikdienas lietotājam tas būs krietni par sarežģītu.

Svari sūta datus uz mākoni ar WiFi palīdzību, bet tas notiek tikai tad, kad kāds uz tiem nosveras. Gribētos tomēr, lai dati sūtītos automātiski, pāris reizes dienā. Tad varētu attālināti sekot līdzi dzīvokļa apkurei. Vai arī saņemt automātiskus ziņojumus, kad istabai nepieciešama vēdināšana.

Svēršanās rituāls

Vēl gribēju pieminēt, ka viens no iemesliem, kāpēc vispār ir jēga no jebkuriem svariem ir tas, ka svara grafiks ir labs motivators, lai savestu kārtībā savu BMI (ķermeņa masas indeksu). Cik zinu, tad pētījumos ir pierādīta sakarība, starp regulāru svēršanos (katru nedēļu/dienu vienā un tajā pašā laikā) un iespēju nonākt pie veselīgākas ķermeņa masas (protams komplektā ar veselīgu ēdienu un regulārām fiziskām nodarbēm). To esmu novērojis arī no savas puses – kad ar skaitļiem un grafikiem redzi, kā fiziski aktīvas un veselīgas nedēļas atšķiras no slinkām svētku nedēļām, tad vari daudz vieglāk atrast prātīgu līdzsvaru savos ikdienas paradumos.

Kopsavilkums

Šobrīd tirgū parādās aizvien vairāk gudro ierīču ar dažādiem iespēju līmeņiem. Withings piedāvājums ir viens no dārgākajiem, bet vienlaikus tas ir arī funkcijām bagāts. Gan iOS aplikācijas, gan web lapas dizains ir glīts, vienkāršs un salīdzinoši ērti lietojams. Ja kāda no Withings funkcijām nav nepieciešama, tad ir pieejams arī lētāks un vienkāršāks Withings svaru modelis, kā arī ir gana spēcīgs gudro svaru konkurents no FitBit puses.

Visbeidzot, jāatceras, ka svari noteikti nav nekāds brīnumlīdzeklis, lai nonāktu līdz iecerētajam līdz ar pirkumu ir jāmaina arī savi paradumi.

5 Responses

 1. Svara regulēšanai, vismaz man, labi nostrādāja myfitnesspal apps. Elementāra matemātika, ēd ko gribi, galvenais saskaitīt. Myfitnesspal ir laba integrācija ar apple health, withings un endomondo, attiecīgi ir ērti – nosveries withings, tas ienāk myfitnesspal, workouti ielasās no endomondo, atliek iebakstīt ēdienus un tas ar laiku jau padodas tīri vienkārši.

  1. Myfitnesspal esmu tikai nedaudz paskatījies, bet izskatās līdzīgi tām funkcijām, kas ir iebūvētas Jawbone vai FitBit iOS aplikācijā. Šāda veida aplikācijas aktīvi palietoju pirms gada, kopumā kādas 2-3 nedēļas, bet vienā brīdī zuda vēlme visu tik smalki dokumentēt. Uzreiz sapratu, ka tās bija vērtīgas 2-3 nedēļas, jo varēju novērtēt, kāda ir katra ēdiena vērtība un cik maz no tā var noskriet, vai nobraukt nost ar velo. Sapratu, ka nav nepieciešams meklēt mega diētu, galvenais sekot līdzi mērenībai. Kad ar aplikācijām izdodas sataustīt to daudzumu, kas liekas ok, tad tālāk jau intuitīvi zini, vai konkrētā diena ir plusos vai mīnusos :)

   1. Exactly, man tieši tāda pati pieeja – es gan palietoju 2-3 mēnešus ;) Būtiski bija saprast kas ir kas un attiecīgi pieregulēt ieradumus, tālāk jau viss +- notiek pats no sevis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *