Miks Latvis

īsa atskaite par Ķieģeli

Šobrīd Ķieģelim ir jau 406 lietotāji tāpēc ir pienācis laiks apkopot statistiku un paskatīties uz priekšu.

Versija 1.0.1 izlaboja visas kļūdas par kurām biju saņēmis ziņas uzreiz pēc Ķieģeļa publicēšanas. Šobrīd pieejamā 1.0.2 versija izlaboja vēl dažas kaitinošas kļūdas un paplašināja bloķēšanas nosacījumus. Tagad vienlaicīgi strādāju pie 1.0.3 un 1.1 versijām. Pamatā runa ir par bloķēšanas nosacījumiem lapās, kurās vēl nekas netiek bloķēts. Nākamajā lielajā versijā, gribas iekļaut nozīmīgākus papildinājumus, piemēram, whitelist funkciju, kas katram lietotājam ļautu izņēmuma kārtā izvēlēties lapas, kurās tomēr gribas redzēt reklāmas.

Lai nodotu ziņu par labojumiem un ieteikumiem, varat droši komentēt zemāk, vai sūtīt ziņu uz twitter – twitter.com/mikslatvis

Paldies, ka lietojat Ķieģeli! Ceru, ka tas jums ikdienā noder un ceru, ka varēšu to uzlabot arī nākotnē. Priecājos par katru, kuram Ķieģelis ir noderējis un augstu novērtēju visus, kas ir veikuši pirkumus iTunes veikalā.

Statistika

Zinu, ka interneta iedzīvotājiem ir aktuāli arī statistikas dati tāpēc zemāk daži kadri no iTunes un appFigures statistikas paneļa.

Screen Shot 2016-01-27 at 00.07.45

Screen Shot 2016-01-27 at 00.44.25

Screen Shot 2016-01-27 at 00.46.15

No 406 lietotājiem lielākā daļa ielādēja Ķieģeli akcijas periodos, kad tas bija pieejams bez maksas.

Ķieģeli iegādājās 89 lietotāji, kas kopā samaksāja 98 USD, no kuriem Apple ietur savu daļu. Tāpēc līdz manam makam nonāks 56,94 USD, no kuriem plānoju maksāt 9% nodokli. Nauda pagaidām karājas Apple mākonī un neesmu īsti drošs, kad tā reāli ienāks kontā. Kad tas notiks, tad pēc nodokļu nomaksas būšu nopelnījis 46,72 eiro.

Apple developer licence, ja nemaldos, maksāja 99 USD. Aplikācijas izstrādei patērēto stundu skaitu neesmu skaitījis, bet process noteikti nebija pārāk ātrs. Darbs sākās vismaz 2-3 mēnešus pirms Ķieģelis nonāca iTunes veikalā.

Vēl tika ieguldīts laiks, lai iemācītos iOS pamatus, lai mācītos pārsvarā iztiku ar bezmaksas informāciju no Google plašumiem. Maksāju arī par Treehouse kursiem, kuros uzzināju noderīgu informāciju tieši par formālākām lietām saistībā ar Xcode vidi un aplikācijas nodošanu iTunes veikalam.

Noteikti jāatzīst, ka Ķieģeļa izstrāde ir interesanta, jo man ir iespēja apgūt jaunas zināšanas sfērā, kurā esmu pavisam zaļš iesācējs.

Tālākie statistikas dati mazliet nesakrīt ar augstāk minēto pirkumu skaitu 406, cik saprotu tāpēc, ka ne visi iOS lietotāji dalās ar savu statistiku.

Screen Shot 2016-01-27 at 00.02.36

Kā redzams augstāk, 91 lejupielāde ir no Japānas, kas man galīgi nebija saprotams, bet vēlāk noskaidroju, ka Ķieģelis bija pieminēts kādā mistiskā lapā, kas seko līdzi aplikāciju cenu izmaiņām. Brīdī, kad Ķieģelis bija bez maksas to “nopirka” Japāņu [ro]boti.

Tālākie plāni

Jāmeklē laiks, lai attīstītu un pilnveidotu Ķieģeli. Ir radušās arī jaunas idejas, atlicis tikai tāds nieks, kā tikt galā ar tehnisko pusi. Pie viena apkopoju idejas arī citām aplikācijām, kuras labprāt gribētu izveidot vēl tālākā nākotnē.

3 Responses

  1. Tā kā proga darbojas no iPhone 5s uz augšu, visai šaura auditorija lai cerētu uz ko vairāk. Man birojā no 100 cilvēkiem ir precīzi viens, kurš kvalificējas :D Citiem ābolistiem ir 4s, 5, 5c utt. A nē, ir arī viens ar sesto tomēr.

    1. Kā jau zini, tad šajā gadījumā ierobežojums ir tehnisks un to nosaka Apple. Kad veidošu nākamo aplikāciju centīšos, lai tā būtu pieejama (un noderīga) pēc iespējas plašākam cilvēku lokam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *