Kā mēs braucām ar ragavām no vulkāna.

Garās nedēļas nogales sniega brīvdienas. Galvenie apskates objekti – Fudzi slēpošanas trase un Thomas land. Citiem vārdiem – sniega prieki un vilcieniņu prieki.

Ļoti vienkārša un tipiska japāņu viesnīca, numuriņš ar skatu uz vulkānu un skaistu onsenu. Fotografēt saprotamu iemeslu dēļ ir aizliegts, tāpēc jāiztiek ar niecīga izmēra bildi no viņu mājas lapas.

Lai būtu vēl iespaidīgāk tieši blakus viesnīcai ir tāds kārtīgāks onsens, vairākos stāvos, ar pirtīm, mākslīgu “alu” un citām atrakcijām. Onsena restorānā, ēdienu piegādā vilciens, kā jau Japānā pienākas. (nākamās divas bildes ir no onsena mājas lapas)

Brauciena mērķis bija braukt ar ragaviņām lejā no Fudzi vulkāna, kas arī izdevās. Žēl tikai, ka brīdī, kad tur bijām, kalns bija diezgan apledojis un sniegs nebija diži patīkams. Tas gan ne nieka netraucēja meitai kārtīgi izpriecāties pa sniegu. (Fujiten snow resort) Pāris stundas sniega un nolēmām doties tālāk.

Otrais apskates objekts Thomas land. Te laikam īpaši nav ko piebilst. Maziem bērniem noteikti patiks, meita bija sajūsmā, lielākiem bērniem patiks tas, ka Tomasa zeme ir Fuji-Q parka iekšienē – un parkā ir vairākas atrakcijas, kas parka uzbūvēšanas brīdī ir pasaulē ātrākās, augstākās, trakākās, stāvākās utt.

Info no wiki:

  • Fujiyama, 79 metres tall, 130 km/h, opened in 1996 and was once the world’s tallest roller coaster. As of 2007 it is the world’s 8th tallest, 5th longest, and 10th fastest roller coaster.
  • Do-Dodonpa, 52 metres tall, 172 km/h, opened in 2001 and was once the world’s fastest roller coaster. As of 2013 it is the 4th fastest in the world but still has the highest acceleration at launch time.
  • Eejanaika, 76 metres tall, 126 km/h, opened in 2006 and is only the second “4th Dimension roller coaster” ever built (the first being  at Six Flags Magic Mountain in California). As a “4th dimension” roller coaster its seats can rotate 360 degrees forward or backward in a controlled spin, thus allowing Eejanaika to invert 14 different times, even though the actual track inverts only three times. It surpasses the first built “4th dimension” roller coaster, X², in both height and speed.
  • Takabisha, opened on 16 July 2011, contains a 121° freefall, as well as seven major inversions over 1000 meters of track, and a drop of 43 meters. As of December 2016, Takabisha holds the world record for the steepest roller coaster in the world.

Būs jāatgriežas vienam pašam kādas darba nedēļas vidū, lai šo visu izmēģinātu.

Man interesantākie bija brīži, kad izskrēju ar fotoaparātu, lai tiktu pie kāda Fudzi kadra. Lūk daži no tiem.

Skats uz Fudzi vulkānu no Fudzi muzeja.
Pie Kawaguchi ezera
Pie Kawaguchi ezera
Pie Kawaguchi ezera