Miks Latvis

LMT iPhone apdrošināšana

Jau sen biju interesējies par iespēju apdrošināt jaunu iPhone, kas pirkts no LMT.

Izrādās, ka LMT ir sākuši piedāvāt mobilo telefonu apdrošināšanu sadarbībā ar Telia Forsakring AB.

Domāju, ka ir saprotams uztraukums par to, ka īsi pēc pirkuma telefons varētu nokrist zem, ekrāns sašķīst druskās un atkal jāšķiras no krientas summas. Tāpēc ik pa laikam esmu pētījis un interesējies par iespējām apdrošināt svaigi iepirktu telefonu. Agrāk tādas iespējas īsti nemanīju, vai arī tās nebija pieejamas LMT klientiem.

Cenas gan ir krietni dārgākās, kā būtu gribējis, bet neko darīt.

Iekārtas cena (ar PVN)  Ikmēneša maksa (prēmija)*Pašrisks*
200–399 € (iPhone 6s)5.90 €35 €
400–599 € (iPhone 7)7.90 €50 €
600–799 € (iPhone 8)9.90 €70 €
800–1199 € (iPhone Xr, X, Xs)11.90 € 85 €
>=1200 € (iPhone Xs Max)13.90 € 100 €

Izvēloties jaunākos iPhone modeļus apdrošināšana gadā ir 120-140 eur + pašrisks 85-100 eur.

Pašrisks liekas, ka būtu tīri ok, bet mēneša maksu gan gribētos zem 10 eur.

Būs stipri jāpadomā, kad pienāks laiks pirkt jaunu telefonu. It sevišķi tāpēc, ka man bija prātā palicis, ka atvērtais līgums sevī iekļauj kaut kādu ierobežotu apdrošināšanu (bet tā laikam galīgi nav taisnība).

Ok, LMT piedāvātais pakalpojums īsumā:

Kādos gadījumos tiek nodrošināta apdrošināšana
Apdrošināšana sedz visus riskus, t.i. pēkšņus un nejaušus ārēju iemeslu radītus bojājumus, kurus nevarēja paredzēt vai novērst. Apdrošināšana sedz arī zādzību, nozaudēšanu un, ja esi LMT pieslēguma numura lietotājs, arī neatļautu lietošanu saistībā ar kompensējamu zādzību vai nozaudēšanu. Tev ir jāspēj aprakstīt atgadījums, kā arī jāspēj nosaukt iemesls, laiks un vieta.

Pirmos divus mēnešus par apdrošināšanu nav jāmaksā.

Kāda atlīdzība tiks izmaksāta
Apdrošinājuma summa ir apdrošinātās mobilās iekārtas remonta izmaksas. Ja iekārtu nevarēs salabot, kā arī zādzības vai nozaudēšanas gadījumā, tā tiks aizvietota ar tāda paša zīmola un modeļa iekārtu. Ja nebūs iespējams aizvietot ar tāda paša zīmola un modeļa iekārtu, tā tiks nomainīta pret citu iekārtu ar līdzvērtīgu funkcionalitāti, nepārsniedzot LMT Retail & Logistics cenrādī noteiktās cenas apdrošināšanas iegādes brīdī, tomēr ne vairāk kā 2000 € (t.sk. PVN). Maksimālā apdrošinājuma summa par neatļautu lietošanu nozagšanas gadījumā ir 1000 € (t.sk.PVN) (ir piemērojama LMT pieslēguma numura lietotājiem). Apdrošinājuma summa paliek nemainīga visā apdrošināšanas perioda laikā, tomēr tiks atlīdzināts ne vairāk kā viens pieteikums par zādzību vai nozaudēšanu katrā 12 mēnešu periodā no apdrošināšanas sākuma brīža. Bojātās iekārtas tiek nodotas un saņemtas LMT klientu centrā.
Atlīdzība netiek samazināta nolietojuma dēļ. 
Atlīdzība skaidrā naudā netiek izmaksāta.

Ko nesedz apdrošināšana
Bojājumus, ko sedz ražotāja vai piegādātāja garantija, vai bojājumus, par kuriem ir atbildīgs pārdevējs saskaņā ar likumu vai līgumu
Parasto nolietojumu
Neatļautu lietošanu un nevērību
Zādzību no telpām vai automašīnas, ja nevar pierādīt ielaušanos
Ja iekārtas nozaudēšanas vai nozagšanas gadījumā nevari paskaidrot kad, kur un kā tas notika
Ar pilnu LMT Iekārtu apdrošināšanas noteikumu un nosacījumu tekstu, kas ietver visu izņēmumu aprakstu, var iepazīties ŠEIT (PDF, 129.12K) vai Mans LMT.

https://www.lmt.lv/lv/iekartu-apdrosinasana-apraksts

Izņēmumi: (Apdrošināšana neatlīdzina turpmāk minēto )

 • bojājumus, ko tieši izraisa spiediena viļņi no lidmašīnas vai cita lidaparāta, kas pārvietojas ar virsskaņas ātrumu

Nopietni izņēmumi, kas nav tik uzmundrinoši:

 • ja iekārta tikusi atstāta bez uzraudzības publiskās telpās vai publiskā vietā, kur iekārtai varēja piekļūt nepiederošas personas
 • ja iekārta tikusi atstāta aizslēgtās telpās, kurās var iekļūt citas personas, kuras nav Apdrošinātais, piemēram, skolās vai ģērbtuvēs

Pāris citāti no apdrošināšanas noteikumiem:

“Iekārta jāuzskata par vērtīgu īpašumu.” “Ja rūpības pienākums nav ticis ievērots, pieteikumu Apdrošināšanas ietvaros neatlīdzinās.”

8 Responses

 1. Man noderēja Revolut apdrošināšana jaunam iPhone 8 Plus. 7.52 EUR/m, pašrisks 90EUR. Apdrošināja uz gadu. 11 mēnesī nejauši sasitu, pieteicu problēmu, atsūtīja DHL sūtījuma nr, aizsūtīju uz Lietuvu, pēc pusotras nedēļas saņēmu Omnivā jauno telefonu.

  1. Hmm, Jānis minēja 7.52 eur/m nevis 1eur. ok, paskatīšos, kas tur ir, jo ja tiešām tikai 1 eur, tad laikam ir jēga beidzot reģistrēties. Es gan cerēju iztikt tikai ar veco labo N26 karti un neņemt jaunas kartes.

     1. Izdevās tikai no Disqus admin interfeisa, blogā ne. Bet nu jāsalīdzina nosacījumi sīkāk, es neesm pētījis. Plus, tu vari apdrošināt tikai ierīci uz kuras pats Revolut app darbojas, t.i. ne svešas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *