Miks Latvis

Search

Kā publicēt jaunu WordPress rakstu?

Īsa pamācība par to, kā izveidot jaunu WordPress rakstu.

Vispirms jādodas uz Posts -> Add New.

Nākamais solis ir izvēlēties Classic Editor vai Default Editor, ja gribas pēc iespējas vienkāršāku tekstu ievadi.

Tālāk, svarīgākie lauki, kas jāaizpilda:

Add title – raksta virsraksts, kurš tiek automātiski pielāgots, lai darbotos kā raksta adrese. Pirms publicēšanas var brīvi mainīt virsrakstu un adrese tiks izmainīta. Pēc publikācijas ieraksta adrese tiek fiksēta un automātiski netiek mainīta. Ja virsrakstu maina pēc publicēšanas, tad veco virsrakstu varēs pamanīt tie, kas paskatīsies uz raksta adresi.

Raksta adresi var brīvi mainīt jebkurā brīdī, ja neapmierina automātiski piedāvātā adrese. Sistēma ļauj adresi mainīt arī pēc publicēšanas, tikai jāņem vērā, ka adrese netiek automātiski pāradresēta. Tāpēc būtu svarīgi, lai pēc publicēšanas adrese netiktu mainīta. Piemēram, ja raksts ir ievietots facebook, twitter vai jebkur citur, tad līdz ar ieraksta adreses maiņu, vecā adrese vairs nedarboties un rakstu nevarēs atvērt.

Teksta sadaļā var brīvi ievietot tekstu un bildes.

Excerpt – Svarīga rindkopa. Parasti 1 vai 2 teikumi, kas paskaidro, ja šis lauks netiek aizpildīts, WordPress automātiski ņem

Featured image – lielā, izceltā raksta bilde. Galvenais attēls, kas raksturo ierakstu.

Categories – raksta kategorija. Var izvēlēties un ievadīt vairākas. Šeit būtu svarīgi pieturēties pie vienotas sistēmas.

Tags – atslēgas vārdi, kas paskaidro ieraksta saturu, tādi, kas palīdzētu Google meklējumos.

Ja ir kādi jautājumi var droši rakstīt epastā: miks.latvis@gmail.com palīdzēšu un papildināšu šo ierakstu, lai tas būtu pēc iespējas skaidrāks un noderīgāks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *