Miks Latvis

video: miglas piepildīta Gaujas ieleja no putna lidojuma

Iespaidīgi miglaini Gaujas ielejas skati.

Šis ir mans pirmais ar dronu filmētais video. Esmu kļuvis par laimīgu DJI Mavic Mini īpašnieku! Pēc ilgām pārdomām sapratu, ka vislielākais radošais sprādziens būs saistīts tieši ar drona iegādi. Sony NEX-6 joprojām kalpo pietiekami labi. Arī iPhone fotografēšanas funkcija pārspēj jebkuru vidusmēra kameru tāpēc šobrīd īsti nav jēgas tērēt naudu “nopietnam” fotoaparāta. Un jā, profesionālai fotografēšanai Mini nav piemērots, jo tam nav raw formāta, bet tas arī ir vienīgais šī drona trūkums, visādi citādi šis ir perfekts rīks, lai mācītos un filmētu ikdienas kadrus no ceļojumiem.

Video samontēts telefonā ar DJI Fly. Skaidrs, ka vēl ir jāapgūst krietna kaudze ar tehniskām lietām, bet šobrīd ir milzu azarts doties dabā un filmēt vēl un vēl.

Lai arī filmēju 2.7K režīmā, telefona app ļauj veidot tikai 720p un 1080p video klipus. + kā jau var redzēt ir mirkļi, kuros gribētos mazliet precīzākus griezumus un pārejas. Bet kopumā esmu pārsteigts, par to, cik ērti un vienkārši var tikt pie itin laba rezultāta ar DJI bezmaksas aplikāciju.

Papildus video centos tikt arī pie dažiem foto kadriem.

Te arī ir spilgtākais piemērs ierobežotajam foto režīmam. Saule un dziļas ēnas vienā kadrā ir par grūtu mazajam sensoram un iebūvētajam jpg algoritmam. Bet, ja šos ierobežojumus ņem vērā un izvēlas citus kadrējumus, tad rezultāti ir gana labi.