Miks Latvis

M1

Neatceros, kad būtu pēdējā reize, kad būtu tik ļoti sapriecājies par datora procesoru.

Apple jaunākajā pasākumā beidzot pa īstam sapratu, cik nopietnas ir Apple SoC ambīcijas un cik ļoti M1 izmainīs tuvāko gadu tehnoloģijas. Iesaku noskatīties visu pasākumu, vai vismaz MKBHD skaidrojumu, kas to pašu pastāsta daudz kompaktāk. Bet, ja gribas vēl vairāk iedziļināties, tad vienmēr noder ATP podkāsts, kur jau vismaz gadu tiek runāts un spekulēts par Apple pāreju uz ARM. Jaunākajā ATP sērijā jau pavisam konkrētākas runas un tūlīt jau ienāk arī reālākas atsauksmes no tiem, kas jau saņēmuši jaunos datorus lietošanā.

Mans ikdienas dators joprojām ir uzticamais 2015. gada sākuma, 13 collu MacBook Pro. Labi tiek galā ar visu, kas nepieciešams. Kaitinoši lēnie brīži pienāk tad, kad jādarbojas ar Adobe Lightroom un RAW fotogrāfijām. Gribētos jaunu darba datoru, lai nekad neredzētu to rotējošo pludmales bumbu, bet īsti negribas samierināties ar to industriālo dizainu, kas šobrīd ir pieejams. Ja jaunu datoru pērku reizi 6 gados, tad neesmu drošs, ka gribu esošās paaudzes dizainu uz vēl 6 gadiem. Gribas labāku kameru, FaceID, mobilo internetu, labāku monitoru un visādas citas sen baumotas lietas. Ir skaidrs, ka tuvākajā gadā vai divos būs aizvien jaudīgāki piedāvājumi – M2 un radikālākas ārējās izmaiņas, tāpēc būtu vērtīgi palikt pacietīgam. Šobrīd izziņoti ir tikai “švakākie” Apple datori, kas visi ir jaudīgāki par vecajiem Intel variantiem, tāpēc vēl jo vairāk gribas pagaidīt, lai ieraudzīto, cik tad jaudīgi būs lielie MacBook Pro un iMac varianti.

Vēl gan paliek jautājums vai vispār ir nepieciešams MacBook, jo ikdienā vairs nav nepieciešamības skriet pa pasauli un darbs gandrīz vienmēr notiek pie lielā monitora kamēr MacBook ir aizvērts. Varbūt pietiek ar jauno M1 Mac mini? Būs vairāk portu, zemāka cena un nav jādomā par apkārt staipīšanu.

Vēl uz to visu skatoties atceros, ka ir tik pierasts, ka vienā datorā var saspraust visu, kas ienāk prātā un vēl pat paliek kāda brīva vieta. Tādā ziņā jaunais 13 collu M1 MacBook Pro ar saviem 2 USB-C portiem ir mazliet apbēdina.

ok, lai nu būtu kā būtu. Izskatās, ka būs jāpagaida vēl vismaz kāds gads, lai tiktu pie nopietnāka darba rīka, vai arī, ja labās atsauksmes turpinās gāzties, kā lavīna, tad varbūt tiešām var iztikt ar Mini?

Dzīve ir skaista: SD kartes, HDMI, ierastie USB un pat Thunderbolt

2 Responses

    1. Viena lieta ir saražot MacBook dizaina klonus, bet pavisam, kas cits ir ARM procesori, kurus Apple gadu no gada ir optimizējuši savām vajadzībām. Windows for ARM, cik saprotu, ir reāla lieta, kas darbojas, bet jaudīgi dzelži vēl nav manīti. Jebkurā gadījumā, jāpriecājas, ka Intel stagnācija ir sakustināta.

Paldies par komentāru

%d bloggers like this: