Piezīmes par Apple vingrošanas servisu.

Jau divas nedēļas esmu aktīvs Apple Fitness+ lietotājs. Šo pakalpojumu gaidīju, jau no izziņošanas brīža. Kopš 2020. gada vasaras, kad sabojāju celi es visu laiku domāju, kā uzlabot vispārējo fizisko formu, lai maniem ceļiem būtu vieglāka dzīve.

Kad pirms pusgada sapratu, ka ceļgalu sāpes tā vienkārši nepāries, es beidzot ķēros pie lietas un darīju visu, kas nepieciešams. Devos pie ārsta un pat izsekoju visām viņa rekomendācijām. Joprojām dzeru izrakstītās zāles, izgāju cauri injekciju posmam un, Siguldā dzīvojot, vingroju fizioterapeites vadībā Siguldas sporta centrā. Gāju uz peldēšanu, cik vien iespējams. Tāpēc pārvācoties uz Japānu izvēlējos turpināt darbu pie savas un ceļgalu veselības.

Fitness+ likās labs veids, kā iesākt dienu tāpēc “sēžot karantīnā” gandrīz katru rītu esmu veicis vismaz 1 vingrojumu video. Pārsvarā tie ir core vingrinājumi, kas daļēji pārklājas ar to, ko darīju fizioterapeites vadībā. Runa ir par tām pašām muskuļu grupām, kuras attīstīju Siguldas sporta centrā un daļa no vingrinājumiem man ir pazīstami. Un labi, ka tā. Lai arī Fitness+ sola, ka iesācēji var justies droši, es priecājos, ka man ir vismaz pamata iemaņas ieskaidrotas. Zinu savas kļūdas un varu sekot līdzi, lai es atrastos pareizā pozā. Ja šīs lietas nebūtu dzirdējis no fizioterapeites, tad vismaz daļu no vingrojumiem es veiktu ar sliktu “formu.” Jā, treneri piemin, kādā pozā būtu jābūt rokām/mugurai, bet es jūtos daudz pārliecinātāks, jo atceros, kā mani pieregulēja un sabīdīja, lai būtu ievērotas taisnās līnijas un lai slodze būtu tieši tur, kur nepieciešams. Var jau būt, ka citi ir apķērīgāki un saprot šīs lietas dabiski, bet manā gadījumā bez fizioterapeites padomiem daļa no vingrojumiem būtu izšķiesti nelietderīgās kustībās.

Galvenais, Apple Fitness+ spēks šobrīd ir treneru personības. Katrā video klipā ir kāda maza personības deva. Brīžiem vairāk iestudēta, brīžiem spontānāka, bet ar laiku sāk rasties sajūta, ka viņus mazliet pazīstu, zinu kuru stils mani uzrunā un ar kuriem gribu vingrot kopā biežāk.

Nezinu, cik ilgi turpināšu lietot šo pakalpojumu, bet pagaidām man ļoti patīk. Gribu vēl pamēģināt Nike vingrošanas servisu, kas arī esot labs.

Kādus virtuālos trenerus lietojat jūs?