Jaunajā iPhone sezonā pārgāju tieši uz mini izmēru. 

Līdz šim ērti sadzīvoju ar 11 Pro un ļoti gribēju saprast, kāda ir ikdiena ar jauno iPhone mini. Un, jā, tieši sarkanā krāsā, jo man gribējās, ko jaunu svaigu un visi tie pelēkie toņi ir mazliet garlaicīgi. Kā arī šajā jaunajā dizainā sarkanais modelis ļoti labi izskatās skatoties no priekšas – melnais ekrāns ierāmēts sarkanā rāmī.

Šis gan nav tik mazs kā iPhone 4 vai 5s kurus uzskatu par perfektiem izmēriem, bet jaunais mini izmērs ir tiešām ērts un patīkams.

Līdzīgi kā pierod pie lielajiem izmēriem itin drīz pierod arī pie mazajiem. It sevišķi, ja ikdienā neredz nevienu “lielo” iPhone. Pirmajās dienās, kad mini bija blakus Pro tad bija jūtams, ka mini ekrānā viss ir tāds saspiestāks, šaurāks un mazāks, bet tagad esmu pilnībā pieradis pie šī izmēra.

Viens no mazā izmēra plusiem, kuru jau izbaudīju, ir tas, ka varu doties skriet un likt telefonu skriešanas šortu aizmugures kabatā. Skrienot telefonu vispār nevar just. Svars ir pietiekami niecīgs, ka var pat aizmirst, ka telefons ir līdzi, it sevišķi tāpēc, ka nelietoju nevienu maciņu vai apvalku.

Līdz šim man ļoti patika Apple ādas maciņi, bet ar mini gribēju, lai izmērs tiešām ir pēc iespējas mazāks. Telefons ir slidenāks nekā gribētos, bet tam jau laikam ir domāta apdrošināšana.

Par baterijas darbības ilgumu man nav nekādu sūdzību, ir sajūta, ka nav tik labi, kā bija 11 Pro, bet jaunajos dzīves apstākļos, kad ikdiena tiek pārsvarā pavadīta četrās sienās, tam ir diezgan minimāla nozīme.

Kopumā esmu ļoti apmierināts un priecīgs par izvēli. Mazliet pietrūkst trešā “zoom” kamera, bet visādi citādi nejūtos, ka būtu, ko daudz zaudējis.

Parasti foto lietas man ir ļoti svarīgas, jo lielākā daļa ar ģimenes bildēm top tieši ar iPhone tāpēc, ja nākamajā sezonā Apple piedāvās vērtīgus uzlabojumus, tad neizslēdzu iespēju, ka atkal pārcelšos uz lielo izmēru (ja vien foto labumi netiks iekļauti mazajā izmērā). Bet līdz tam laikam priecāšos par to, ka tiek ražots normāla izmēra telefons.