Miks Latvis

kā fotografēt apdomīgi? krāsu diena Honmoku Sancho parkā

Kā fotografēt apdomīgi?

Pēdējā laikā daudz domāju par fotografēšanu. Kāpēc es to daru? Kāds ir mans mērķis fotogrāfijas jomā? Skaidrs, ka tas ir tikai hobijs, man ir prieks par procesu un par rezultātu, prieks par krāsām un sajūtām, ko rada izdrukātas fotogrāfijas.

Noskatījos video, kur apkopotas 5 biežākās iesācēju kļūdas un saprotu, ka joprojām esmu vistīrākais iesācējs. Laikam, jau tas nekas. Naudu ar šo lietu nepelnu, uz mākslu nepretendēju, gribu izpausties un viss.

Ir vairākas lietas, kuras gribu labot savā procesā, bet pirmās laikam būs šīs: gribu tikai 1 kadru ar katru ainu, lai nav tā, ka mājās pie datora ir jātērē laiks atlasot labāko. Labāk mirkli ilgāk padomāt pirms slēdža nospiešanas un tikt pie viena apmierinoša kadra, nekā 3 minūtes sēdēt pie katras ainas, lai saprastu, kurš no kadriem patīk labāk. Otra lieta, kuru gribu mainīt ir mērķtiecīgums. Gribu izvirzīt mazus mērķus un uzdevumus, ko gribu panākt. Tas varbūt jebkas. Dažreiz es cenšos lietot tikai vienu, konkrētu objektīvu un tas mani ierobežo un liek domāt radošāk.

Sen sapņoju par pāriešanu uz Fujifilm. Mani vilina tās filmu simulācijas krāsas un jpg vienkāršība. Liekas, ka tas būtu vēl ātrāks process. Viens mirklis un foto gatavs un nav jābakstās ar pēcapstrādi. Skaidrs, ka nav tik vienkārši, bet man patīk pasapņot.

Bet tad vēl jautājums, kāpēc vispār pāriet uz, ko citu? Instagramā pamanīju vienu pavisam čīzīgu izteicienu: “rīkojies tā, it kā tas tev jau būtu” es to uztvēru pavisam praktiski. Ja nu man būtu tas jaunais mega dārgais un smukais fotoaparāts? Ko es darītu? Kāds man no tā labums? Vai man būs labākas bildes? (protams, ka nē)

Šodien ar bērniem ejot uz parku, paķēru līdzi fotoaparātu, lai noķertu dažus krāsainus kadrus. Mana tēma bija “krāsas”. Gribēju uzsvērt ziedus, lai atgādinātu, ka tepat pie mājas ir skaistas lietas, ka nav nepieciešams, kaut kur tālu braukt un dzīties.

Te daži kadri. Mans galvenais prieks, ka bija tikai 2 “lieki” kadri. Nākamreiz centīšos vēl mazāk izniekot “filmiņu.” Arī ar pēcapstrādi bija pavisam vienkārši. Te viss pa taisno no fotoaparāta ir nācis. Apstrāde ir tikai trīs kadros, kurus, cerams, var uzreiz atpazīt.

arī meitai šobrīd ļoti patīk fotografēt
pa ceļam uz parku
no parka iespējams redzēt Jokohamas centra debesskrāpjus

Paldies par komentāru