Miks Latvis

iMac

Jaunais 24 collu Apple iMac izskatās iespaidīgi.

Mans pirmais Apple dators bija iMac. Tas izskatījās, kā no nākotnes. Viena ierīce uz galda. Viens ekrāns, kas vienlaikus ir dators. Vienlaicīgi milzīgs, jo monitoru izvēlējos lielajā izmērā, un tajā pašā laikā mazs, jo uz galda nebija nekādas citas kastes. Atceroties skolas un studiju laikus, kad CRT monitori bija tik lieli, ka uz galda knapi palika vieta kam citam, ka uz grīdas bija jābūt milzīgai kastei, iMac bija kā Kubrika Odisejas monolīts. Kaut kas pilnīgi atšķirīgs.

Tagad pēc ilgiem laikiem Apple ir atjaunojuši iMac dizaina virzienu. Galvenais, ko var pamanīt ir košās krāsas un vēl tīrāks dizains. Priekšpusē nav nekāda logotipa, nav melnās monitora malas – iMac izskatās tieši tā, kā tam būtu jābūt – kā no netālas nākotnes.

Netrūkst arī pa kādam Apple stila sīkumam, kas patīkami pārsteidz, piemēram, magnētisks vads, kurš vienlaikus kalpo arī kā interneta kabelis. Lai var piespraust interneta vadu zemāk zem galda, prom no acīm.

Visādi citādi jaunajā iMac ir maz pārsteigumu, pārsvarā ir loģiski uzlabojumi, kas skar visas datora izpausmes.

Jaunais M1 procesors, kuru jau lietoju jau tagad, jo tas ir arī manā Mac mini. Ar to viss notiek zibenīgi, klusi un bez aizķeršanās. Mana ikdiena ir 100 Safari tabi un Lightroom ar vairākiem desmitiem tūkstošu bilžu un 4K video montēšana, renderēšana. Mazais Mac mini ar to tiek galā lieliski. Ventilatoru tā arī neesmu dzirdējis.

Jaunais skaņas komplekts, kas iekļauts iMac arī izklausās lieliski. Un skaidrs, ka neesmu to dzirdējis, bet ņemot vērā to, ka skaņu ražos 6 elementi, ar to vajadzētu pietikt, lai nebūtu uz galda jānovieto arī ārējā skaņas sistēma.

Skatoties uz šo visu, ieslēdzas “shut up and take my money!” faktors. Tomēr izskatās, ka būs vēl jāpagaida, līdz parādīsies lielā izmēra iMac. Ja reiz, pēc visiem šiem gadiem, tiks atkal sperts solis iMac virzienā, tad noteikti gribas lielāko izmēru, lai pēc iespējas ērtāka darbošanās ar fotogrāfijām un darba lietām.

Šobrīd lietoju Dell 4K monitoru, jo, lai tiktu pie laba 5K nav citu variantu, kā pirkt visu datoru iMac izskatā. Turpinot Apple loģiku ar 21 collu monitoru, kas kļuva par 24 collu, var minēt, ka 27 collu 5K monitors jaunajā iMac iespējams varētu transformēties pat par kaut ko lielāku.

Krāsu ziņā izskatās, ka nebūs viegli izvēlēties, ir vairāki toņi, kuri izskatās ļoti labi. Šeit gan svarīgi, kādā telpā dators atradīsies, lai labāk iederētos. Man par pārsteigumu iepatikās šis dzeltenais tonis.

Vēl gan krāsas jāredz arī dzīvē. Agrāk Apple ierīces “izvēlējos” pelēkajās krāsās, jo citu variantu nebija, arī tad, kad bija pieturējos pie standarta krāsām. Tagad esmu sapratis, ka man ir milzīgs prieks skatīties uz manu “sarkano” iPhone mini, tas ir atsvaidzinoši atšķirīgs, pelēko un melno telefonu/ierīču jūrā.

Īsumā, gaidīšu, kad būs ziņas par lielā izmēra iMac, kā arī būtu interesanti redzēt, vai Apple beidzot atkal piedāvās kādu pašu ražoto ārējo monitoru, kuru būtu vērts pieslēgt pie Mac mini.