Miks Latvis

Kyoto: filozofu taka

Šajā dienā izstaigājām filozofu taku, kur centāmies iedomāties, kā te izskatīsies pēc nedēļas, kad visi ķiršu koki noklās debesis un zemi ar sakuru ziedu pārslām.

No rīta paēdām iespaidīgas japāņu stila brokastis, kur katra lieta izskatās interesanti un krāšņi, vai pavisam jocīgi un nesaprotami, bet vienalga garšīgi. Pēc pusdienām plānojām doties mājās, tāpēc mierīgi izstaigājām šīs dienas galveno un vienīgo apskates objektu: filozofu taku (wiki saite) un te Japan Guide Philosopher’s Path saite ar labu aprakstu un sakuru bildēm.

Takas sākumā atradu labu kafijas vietu, kurai nevarēju paiet garām. Te arī pirmo reizi redzēju kādu, kas ir gatavs publiski vilkt uz ausīm lielās Apple austiņas. Biju kaut kā iedomājies, ka ar tādām milzu ausīm, sēž pats savas mājas dīvānā un klausās mūzikas albumus pilnā garumā.
Vienkārši vārti un piebraucamais ceļš, šādu gribētos iekopt arī Latvijā.
plūmes zied jau kādu brīdi, bet sakuras vēl jāgaida
Vai pamanīji, kur noslēpusies telefona būdiņa? Jā, Japānā vēl šur un tur ir īstas telefona būdiņas, kuras joprojām darbojas un kurās esmu redzējis dzīvus cilvēkus, kas kādam no turienes zvana.
Mākslinieks ar dikti skaistiem un detalizētiem filozofu takas zīmējumiem. Viss ar vienu zīmuli. Bija iespējams pirkt gan kopijas, gan arī oriģinālos darbus.
Šodien Kyoto sakuras vēl tikai mazos pumpuros, jāgaida vismaz nedēļa, bet atsevišķi koki ir pasteigušies. Atradu vienu. Un sajūsminos, ka Fujifilm ļauj tikt pie šāda kadra, bez Lightroom atvēršanas.
Te jau esam atpakaļ Gion rajonā netālu no mūsu viesnīcas.

Kyoto ir ļoti daudz apskates objektu, bet tā, kā šeit bijām jau otro reizi un zinājām, ko vēlamies redzēt, tad izvēlējāmies tieši Gion rajonu, kur izejot no viesnīcas var uzreiz nonākt tradicionālajās ielās.

Visi iespējamie noteikumi par to, kā uzvesties skaistajās Kyoto ielās

Paldies par komentāru