Miks Latvis

Search

Melnbalti un 1:1

Šodien eksperimentēju ar to, ka izslēdzu fotoaparātā krāsas un uzliku, lai pasauli man rāda tikai proporcijā viens pret viens.

Ik pa laikam atceros un kaut kur ieraugu Vivijēnas Meijeres (Vivian Maier) fotogrāfijas. Nesen noskatījos youtube video, kur viņa tika pieminēta saistībā ar to, ka mūsdienās visi to vien vēlas, lai viņu bildes būtu visos sociālajos tīklos, jo citādi, kāda jēga fotografēt. Nezinātājiem droši vien jāpaskaidro, ka pirms 2007. gada neviens par viņu neko nebija dzirdējis, tika atrastas filmiņas ar Vivjēnas fotogrāfijām un pēkšņi izrādījās, ka visa pasaule bija palaidusi garām neticamu talantu.

Vivjēnas fotogrāfijas ir spēcīgas, tās varu pētīt atkal un atkal. Man līdz viņas līmenim, kā līdz mēnesim, bet sadomāju paraudzīties uz pasauli ar līdzīgu formātu. Noskaidroju, ka viņas iecienītās filmiņas ir Kodak Tri-X un Ektachrome. Atradu Fujifilm recepti Kodak Tri-X 400, kas gan nelīdzinās viņas toņiem, tāpēc droši vien būtu jāpiestrādā pašam, lai panāktu līdzīgu toņu rezultātu. Fujifilm dod iespēju norādīt 1:1 formātu, kas man ir pavisam svešs un mazliet biedējošs, jo neprotu tādā ne strādāt, ne domāt.

Šodienas rezultāts zemāk. Tagad, gan derētu ilgākā laika posmā to pamācīties, lai būtu pārliecinošāka sajūta. Man bija ļoti interesanti un neparasti, savā ziņā pat vieglāk, jo nav vairs jādomā par to, vai bilde būs vertikāla vai horizontāla :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *