Miks Latvis

Takao kalna pastaiga

Takao ir Tokijai ļoti tuvs un iecienīts kalns, jo ir ātri un viegli pieejams ar vilcienu, kā arī labā laikā no virsotnes var redzēt Fudzi vulkānu.

Šeit jau esam bijuši, bet bērni ir paaugušies un devāmies atkal. Mērķis ir pastaiga, bērni apskatīs mērkaķu parku, kas atrodas virsotnē un pirms braukšanas mājas dosimies onsen, kas atrodas tieši pie pašas stacijas. Jā, skaistajā, kokā tērptajā dzelzceļa stacijā ir koridors, kas ved pa tiešo uz karstajiem avotiem.

No rīta iepriecinošs skats. No balkona var labi redzēt Tokiju un pāri Tokijas līcim ~ 40 km attālo Chibas pilsētu. Tas nozīmē, ka kalnos ir cerība ieraudzīt Fudzi vulkānu.

Pat tādā nesezonā, te ir milzum daudz cilvēku. Rudenī, kad lapas krāšņas, ir vēl lielāka cilvēku jūra.

Pirmie skati ir skaisti. Beigās gan līdz Fudzi netiekam. Bērni izbauda katru pastaigas soli. Nesteidzamies un notērējam visu laiku vienkārši ejot, pētot mērkaķus un ik pa laikam ēdot līdzi paņemtās uzkodas.

Skats uz Tokijas pusi

Daudz laika pavadām mērkaķu parkā. Pieaugušajiem droši vien te nav ko meklēt, bet ja brauc ar bērniem, tad ir interesanti pavērot, kā šie dzīvnieki kārto attiecības, kā mazie bērneļi skrien pie mammām, kā ķildojas, mīļojas un kā tīra kažokus.

Vai es jau teicu, ka kalns ir pilns ar cilvēkiem un meža pastaigas vietā ir sajūta, ka esi Tokijas centrā?

Brauciens ar funikulieri, kas šajā kalnā ir īpaši stāvs.
Ierastais skats pa logu
Kārtīgs noliktavas / biroja bardaks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *