Miks Latvis

Search

mans Blender hobijs

Jau vairāk kā mēnesi mācos un spēlējos ar Blender. Brīžiem sanāk labāk, brīžiem ne tik labi, bet katru dienu iemācos kādu mazu kripatu un saprotu kādas kļūdas esmu taisījis iepriekšējās dienās. Citi ada un tamborē, bet šis ir tāds, kā virtuālais Lego, kur ir neierobežotas iespējas izpausties.

Var veidot gan abstraktas, gan reālistiskas fotogrāfijas un video klipus, kur galvenais ierobežojošais faktors ir paša prasmes. Modelēšana ir neiedomājami komplicēta, tekstūras, gaismošana, simulācijas, fizika, daļiņas, spēki, vēji, mākoņi, atmosfēras īpašības un vēl kaudze ar nenosauktām lietām. Un kad viss ir gatavs ir vēl arī pēcapstrāde, kur pa virsu var salikt vēl vienu kaudzi ar efektiem un defektiem.

Pagaidām esmu apguvis 1% no tā, ko Blender piedāvā, bet jau tagad man ļoti patīk sajūta, ka varu kaut ko izdomāt vai ieraudzīt un tad censties panākt to pašu efektu ar tām zināšanām, kas tajā brīdī ir piejamas. Ģenerēt krāsas, trokšņu kartes un citus niekus, līdz beigās kaut kas sanāk. Vai nesanāk, jo prieks ir ne tikai rezultātā, bet arī procesā.

Šodien sanāca šāds veidojums, kuram iedvesma smelta no instagram.com/ionsounds/ un instagram.com/joe_ryba/

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *