Miks Latvis

Interesantā diskusija par “linux pret windows”

Pirmārt, laba informācija tiem, kas baiļojas par Ubuntu uzlikšanu savam datoram. Otrkārt, feins bazars komentāros.

Pēteris Caune stāsta, kā viņa mammai (!) gājis uzliekot ubuntu 6.06. Pats viņš darbojies kā asistents. Te, sākās diskusija. Kas man protams patika vislabāk:

(Anonīms)
2006-07-31 12:09 (saite) Uzliku šo kaku krāsas linuk, kuru atsūtīja pa pastu. Pēc noklusējuma neprot atvērt pat mp3 failus. Uzliku no pakām slaveno amaroku (IMHO mēsls gan pēc noklusējuma, gan dzīvē) – arī tas nespēj nospēlēt mp3. Labi, ka bija pieejams parastais mp3.

P.S. Par gimp un citiem sūdiem, savu sajūsmu aiztaupīšu – vienai reizei pietiek.

Uz ko protams ir atbilde

cu
2006-07-31 13:55 (saite)
Tikai nesatraucies, mp3 failus linuk ir spējīgs spēlēt! Šeit ir pastāstīts par iemesliem, kāpēc daudzas linux distribūcijas neatblasta mp3 out-of-the-box, un kā dabūt, lai mp3 faili iekš Ubuntu, Fedoras un SUSEs tomēr spēlētos.Atspēkojot šo neērtību, varu atzīmēt, ka tavā par naudu pērkamajā geju krāsas vindovā never vaļā pdf failus, doc failus, xls failus, utt. Par Internet Explorer un citiem sūdiem savu sajūsmu aiztaupīšu – vienai reizei pietiek.

Man jau nu liekas, ka ar šo ir viss izteikts. Rezultāts 1:0. Ubuntu ieliek Windows

11 Responses

  1. Nu tas jau ir normāli (diemžēl). Retais windowsists mēģinās izmantot savu pelēko vielu, lai atrisinātu problēmu, jo vieglāk jau ir pateikt ka linux ir sūds, nevis pagooglēt un uzzināt, ka mp3 atbalsta pēc noklusējuma nav patentu un licencēšanas problēmu dēļ.

  2. tieši to arī vajadzētu mainīt, ja sāksim dzīvot pēc ubuntu filozofijas “humanity towards others” ticu, ka pasaule kļūs labāka, piemeeram mekleejot info par ubuntu uzreiz jau paraadaas info par restricted formats un padomi un manuaaļi kā atrisināt mp3 un citus jautājumus

  3. Nu a bet kāpēc parastam lietotājam (kam nav ne zināšanu, ne laika kautko dikti čakarēties) būtu jālietot kautkas, ko viņš nemāk lietot.. Kamēr linuksi nepaliks tik ērti uzstādāmi/lietojami kā win, tikmēr tie negūs nopietnu popularitāti..

  4. nu bet viņi jau tagad ir ērtāki par win. kurš useris tad pats sev ir licis win un ofisu? retais tikai. atnaak kaads čoms un pa 5 Ls uzliek visu softu, bet ja tas čoms uzliek un sagatavo gatavu ubuntu tur jau vairs nav nekaadu probleemu… taapati instalaacija jau arii ir elementaara, probleema jau ir slinkumaa un kuutrumaa un informaacijas truukumaa, tieshi taapeec nepiecieshami vienkaarshi manuaalji dzimtajaa valodā, lai iedrošinātu cilvēkus uz legālu bezmaksas softu, kas patiešām ir labāks par win. tas pats gimp, ja pirms tam es par viņu ierēcu tad tagad manas domas ir mainījušās, jo šamam ir vēl labāks šārpošanas algoritms kā fotoveikalam manuprāt…

  5. nu nu es to pamācību zinu viņa vēljoprojām galvenajos vilcienos (un vagonos) ir derīga, bet lieta tāda ka tā ir OK priekš manis un maniem 2-3 paziņām, bet average person to nelasīs savu mūžu, tāpēc domāju kooperēties ar kādu vai uzlabot šo un izveidot step by step pamācību, kā arī gatavas atomātiskās funkcijas ar kuru palīdzību standarta iespējas un vēlmes varētu realizēt priekš normaala usera…

  6. zinu zinu, tur vajadzētu pāris slimus cilvēkus :) tādus, kas dedicated palīdzēt cilvēceil t.i. Latvijas sabiedrībai es un rodžers pašlaik cenšamies iztulkot amarok, kad tas būs galā tad arī būs mazi spēki, es domāju un naivi ceru, ka tuvāko gadu laikā linux lietotāju skaits palielināsies, viss kas jādara ir jānovienkāršo darbs un pāreja no win uz linux un tad cilvēki sapratīs šo fišku būs baigi OK, jo es neredzu Vistas nākotni vienkāršo cilvēku datoros, vista pati sevi noraks savās prasībās, vispār tik ilgi kamēr būs plaši pieejamas pirātiskās xp versijas nebūs nekāda attīstība, tāpēc jau patiesībā microsoft baidās no pilnīgas genuine advatage [kautkaataa] ieviešanas un xp blokkeeshanas, jo šamie zina, ka banaanu valstīs un LV visi sāks pāriet uz linux (MANA OPTIMISTISKĀ VERSIJA)

  7. Sveicināti proti neesmu nekāds specīts šjās lietās nu bet nu esmu dzirdējis tādu lietu ka Linux var pārprogrammēt visu sistemas kodolu savam vaijadzībām minimalizēt vai izslēgt vispār nevajadzīgas ierīces procesus un palielināt darba efektivitāti piemēram Only mūzika vai onli 3d grafika un tādā garā vai var kāds man to tuāk pastāstīt?????

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *