Miks Latvis

Atvērtais kods ikdienā

Baigā brēka bija par dažādām ideju un dizaina zagšanām digg.lv, kad es paziņoju, ka var iegādāties to lēto mp3 plajeri. Es ar drusku sašūmējos un pāršāvu pār strīpu. Manuprāt, lieki.

Es nesaprotu, kāpēc atvērtās idejas nevarētu ieviesties dzīvē visās jomās un aspektos. Piemēram, tabi, kas ir ugunslapsā ir nemaņā ērti, tādiem principā vajadzēja trīs dienās parādīties visos pārlūkos, jo tabi ir ērti un kāpēc tos neizmantot? [OK pagāja laiks [ilgs] un tagad jau visi to sāk izmantot] Bez tabiem IE lietošana ir vienkārši nāve, ja izmanto internetu lietderīgi [vaļā ir vairāk kā 7 lapas] nevis sēž atkarībniekoselvē. Ja ir kāda laba lieta tad kāpēc to nelietot visiem? Kāpēc monopolizēt labas lietas? Tas pats iPod dizains OK viņš ir nemaņā labs un skaists, bet ja viņi nevar to devaisu pārdot par pieņemamu cenu un iekļaut ierīcē radio un video funkciju, kāpēc aizliegt ķīnīzeriem to darīt? Tā būtu godīga konkurence. Tas kurš piedāvā labāku produktu tik un tā būs vinnētājs. Ir taču vesela kaudze standartizētu lietu. Ja kāds būtu pateicis, ka viņš izgudroja [figviņzinkopiemērampeli] datora peli, un visi citi nevar vada galā kārt plastmasas ierīci ar bumbiņu, kāda būtu attīstība?? Varbūt nav labākais piemērs, bet doma ir tāda: Kāpēc lieliskas idejas nevarētu izmantot visi? Kāpēc mēs nevaram dalīties labākajā ko esam radījuši? [par saprātīgu samaksu protams]

Tas būtu jauki ja būtu brīvāka iespēja dalīdies tehnoloģijās dodot iespēju, katram modificēt stafu pēc saviem ieskatiem. Visiem tas nav vajadzīgs, bet tiem, kas prot un var tas tikai palīdzētu. Nu kaut kā tā. Nezinu vai sakarīgi spēju izteikt savu sāpi, bet nu neko.

4 Responses

  1. One more thing: Ja tu būtu pavadījis savas dzīves N gadus veidojot kompāniju, bīdot tās tēlu, pavadījis būtu negulētas naktis dizeinējot, programmējot un gala beigās radot unikāli skaistu, spējīgu un foršu ierīci – tu diezvai priecātos, ka ķīnīzeri pateiktu tev “O, paldies, vecīt, uzredzēšanos” un sāktu tirgot savas “lētās” alternatīvas, tādējādi laupot gan tavu ieguldījumu, gan darbu. Padomā.

  2. nu principaa ķīnīzeris nevar nekādus draudus radīt, ja nepiedāvā ko labāku, ja ķīnīzeris piedāvā ko labāku tad… visas sabiedrības interesēs ir izmantot ķīnīzera produktu… vai ne tā? man iPods nelikās pārāk dārgs ņemot vērā krutumu, bet savukārt manam brāļukam labāks ir 30 Ls izstrādājums ar analogām un labākām iespējām…

  3. 0nkuli, te nu es pievienojos mxz. Tā paša iPod nano apakšā ir daudz vairāk PR, nekā ir tā izmaksas. Apple tur ir iegrūdis paranormālu naudu. Un tagad kāds cits vienkārši ņem un to izmanto. Iedomājies, kas notiktu, ja nebūtu patentu šajā sfērā – nevienam nebūtu izdevīgi radīt kaut ko jaunu, tikai tāpēc, ka visi konkurenti uzreiz pie pirmajām veiksmēm ražotu tieši to pašu. Atvērtā koda ideja ir laba, bet ne visur. Es arī šodien, apsvēru iespēju iegādāties tevis pamanīto lētā gala pakaļdarinājumu, bet es vienalga uzskatu, ka apple patenti uz iPod ir diezgan pamatoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *