Kādai būtu jābūt ideālai OS?

Ubuntu gadījumā jārīkojas šādi.  (joks)

Iedomājos sevi ideāla lietotāja vietā. Ideāls lietotājs maz ko zina, maz ko grib zināt, viņam vajag, lai viss darbotos, sākot ar visu viņa iepirkto tehniku beidzot ar visiem viņam vēlamajiem softiem, dokumentiem mūziku un filmām.

Iedomāsimies, ka ideālais OS nav uzlikts uz kastes, kāds ir ideālais vednis uz jauna/jau iepriekš lietota OS.

1. OS pajautā kur visu drazu likt, ja redz ka HDD ir tukšs tad jau sāk bliezt iekšā failus, ja ne tad šis pajautā kur likties. Viņš dod iespēju ielikties alikušājā brīvajā cietā diska daļā un piedāvā sevi izvēlēties startējot PC.

2. OS noskaidro lietotāja valsti un pats piedāvā kādu valodu viņš vēlas OS, iekļaujot valsts oficiālās valodas plus English.

3. OS pats detektē tīklu visu saprot un atjaunina visu, kā arī nemanāmi sinhronizē laiku.

4. OS piedāvā n vedņus kuros pajautā: kā izskatās jūsu skandas un piedāvā bilžu variantus, attiecīgi izvēloties tuvāko bildi, skaņa tiek ielikta automātiski.

5. OS pazīst un atbalsta 90% failu kurus jāizmanto ikdienā birojā un mājās.

6. OS nebrīnās par java un flash, pdf, mp3, zip, rar, avi, mov un citu drazu, bet tie ir atbalstīti jau pēc noklusējuma.

7. Saskaroties ar jaunu failu OS piedāvā un pats atrod un instalē vajadzīgo softu bez lietotāja acu blisināšanas.

8. OS pielāgojas katras valsts mērvienībām, pareizrakstībām un naudas vienībām.

9. Ideālas OS lietotājs neko neinstalē, kaut ko uzkopē, kaut kas notiek un viņam parādās programma no zila gaisa…

nu kaut kā tā apmēram pamurgoju… es īstenībā nezinu, kam vēl tur būtu jābūt, man liekas, ka visas idejas ir realizējamas un tādam maksas gigantam kā MS sen jau šīm lietām vajadzēja būt…

Agrīnais secinājums.

Lietotājs visu grib vienkārši, un OS veidotāji, ar saviem resursiem to var realizēt, kāpēc tas viss nav dzīvē sen ieviesies?? Nav skaidrs.