Miks Latvis

Lēts laptops

Gribat lētu laptopu? Zinu, ka skopais maksā divreiz. Šajā pasaulē nekas nav lēts. Un par velti ir tikai siers peļu slazdā. Bet ja tomēr gribas ko lētu tad varam meklēt ebay. Skat kam es uzdūros:

Compaq
Cietais disks 40 GB
Ekrāna izmērs: 14 collas
Intel Pentium 4, 1.6 GHz
OS: Windows XP Professional (šaubos, ka legāls, jo nāk līdzi kopš datora dzimšanas)
CD-RW/DVD Combo
Stāvoklis: Savākts pa daļām un uzpodrināts (Refurbished)
Atmiņa (RAM): 512 MB
ir bezvadu interneta karte un viss cits, kas parasti pienākas

Cena: $389 + piegāde $79 = 250 Ls

Man domāt, ka tas ir lēti. Un vienmēr jau var atrast citur arī lētāk. Tiek piedāvāta arī garantija, bet viss kas var gadīties. Summa nav liela, lai ļoti raudātu, ja kas slikts notiek ar to laptop lopiņu, nav arī ļoti maza, lai domatu, ka notiek pircēju čakarēšana. Vai Latvijā ir nopērkams kaut kas līdzvērtīgs par līdzvērtīgu summu?

Ja kādu tas ļoti interesē redz kur ir arī saite.

Pats arī pēc nelielas apsvēršanas iegādājos vienu no šī pārdevēja datoriem. Varbūt būšu nestilīgs un man nebūs šitāds zvērs, bet pagaidām neredzu iemeslu investēt portatīvajā datorā zinot tehnoloģiju attīstības tempus. Tāpēc ņēmu vienkāršu un pārbaudītu darba zirgu – IBM ThinkPad T30 P4 1.8GHz, RAM 512.

Starp citu arī mans galda dators ir novecojis, neglīts un prasts bez gala, bet dara savu darāmo jau vairākus gadus un iekļaujas cenā ap 120 Ls ieskaitot monitoru. Mans dators ir auto pasaules golfiņš. Bet galvenais jau, ka rūc?

18 Responses

 1. sūta pa pastu ka dāvanu, nekādi nodokļi netiek maksāti visbiežāk. un tā arī ir dāvana, ja ņem vērā, kāda ir cena.
  un 79 $ laikam ir tāpēc, ka USPS Global Express MailTM Service to Latvia tā maksā.

 2. Ņem vērā 2 lietas: tas ir lietots dators un netiek dota nekāda garantija. Arī 14 collu ekrāns ir samērā mazs. Es ieteiktu piemest vēl kādus 100 Ls un nopirkt ar līdzīgiem parametriem, bet jaunu, ar ražotāja garantiju un 15″ ekrānu. Tie 100 Ls atmaksāsies uz kalpošanas laika un papildu ērtībām.

 3. Isti viiri kas grib reaalu mobilitaati u nenesaat liidzi somu paaris kiegelju svaraa izveelas ar maziem ekraaniem laptopus. Nu ir jau arii sadomazohisti kas njem ar 17“ bet to liidzi visur nepakersi, smags un liels.

 4. Līdzvērtīgiem laptopam ar 14″ un 15″ monitoru atšķirība svara ziņā būs diezgan minimāla. To nosaka daudzi citi faktori. Varbūt kādi 100 g, kas uz pašreizējiem 2.6 kg nebūs tik būtiski. Par vieglu laptopu esi gatavs maksāt krietni vairāk. Bet nu katrs izvēlas, kas viņam vairāk vajadzīgs. Bet ja tu domā vadāt līdzi, tad es noteikti ieteiktu garantiju. Statistika rāda, ka tie bojājas biežāk nekā galddatori.

 5. garantija ir ļoti prātīga lieta, taču visbiežāk aiznesot kompi uz servisu pateiks tev visu ko par mitrumu un vibrāciju un baterijas dabisko nokalpošanas laiku utt. un galu gala par remontu būs jāmaksā tik un tā. Īsumā sakot es esmu diezgan noriskējis un ja kaut kas aizies greizi noinformēšu visu savu lasītāju saimi.

 6. Lai tad veicas! Domāju, ka nebūs slikts laptops. Galvenais, strādājot neliec uz paklāja, jo tad nosprostojas ventilācijas spraugas un laptops var pārkarst. Vienmēr turi uz līdzenas virsmas – galda vai grīdas – lai paliek kāda sprauga gaisa apmaiņai.

 7. man ir preciizi taada pati ideja, protams var jau pannem krediitaa da jebko macbook pro kaut bet vai tas reaali ir vajadziigs?!, nopirkt un palieliities ar garaako kraaninnu ir viens bet raali vai tas ir vaidziigs, vai izmantosi visas taas jaudas kas tev buuss !?, es zinu ka priekss maniem meerkkiem (rakstiit dok, skatiities filmas, serfote netaa) tas nav vajadziigs un lieks, kaa saka lai aizbrauktu uz daugavpili nav vajadziiga zemuudene.
  tamdeelll domaaju no sstaiem pannemt veco labo ThinkPad T30 kas ir leggendaars ar savu labo uzvuubes kvalitaati, massiniite apriikota ar P4 2 Ghz, 256 Mb raminieku sver bik virss 2 kg naudinnaas naak ~210 ls

 8. to noass:
  es kaa students ar buutu gatavs nopirkt taadu laptopu, vajadziiba spiezh peec kompja… bet caur ko tu suuti un no kurienes ka beigu beigaas ar ~210Ls tiec cauri?
  nekad neesu vel neko suutijis, tapeec negribeetos uzrauties uz kaadas viltiibas.. :/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *