Miks Latvis

Kā lai to pasaka…?

hmmmm… man nedaudz riebjas sviesta ciba.
Šis ir mans viedoklis. Var jau būt, ka tas ir par skarbu teikts, bet tā nu tas ir. Es cienu tos, kas tur raksta un darbojas tajā, tur ir, manuprāt, viens no skaitliski lielākajiem virtuālajiem apkopojumiem Latvijā (ja neskaita oranžo portāļu), kurā ir cilvēki ar IQ krietni virs vidējā. Sviesta cibā ir plaša auditorija: gan dīvaiņi, gan visādi zinātņu doktori gluži, kā mūsu sabiedrībā.

Iemesls kāpēc man riebjas sviesta ciba ir visai triviāls. Pirmkārt, tā no malas izskatās kā noslēgta komūna. Un, otrkārt, tur ir pilnīgi un galīgi jocīga komentāru sistēma, kas atbaida jebkuru vēlēšanos tajā iedziļināties. Es nesaprotu, kāpēc ir vajadzīgs kaut kas tik vizuāli nepievilcīgs. Var jau būt, ka komentāru forma ir funkcionāli ļoti bagāta, bet kāpēc tā ir tik neglīta?

Es lasu ar acīm un skatos ar acīm un man patīk glītas, vienkāršas un lakoniskas lietas. Un nepavisam man nepatīk šis te (varu tikai nopūsties):
Vai tas ir normāli?
Komentējot tur ir 3 galvenās izvēles ar punktiem. Trīs pogas. 3 ķekšu izvēles. 4 papildus īsie lauki + teksta lauks. Kam tas viss ir vajadzīgs mūsdienās, kad valda web 2.0 un vienkāršība lietošanā un dizainā?

Var jau būt, ka tas ir tikai sīkums, bet tik neglīts sīkums, ka bail. Man patiešām nepatīk un es nesaprotu, kā citiem tas var patikt. Šī ir arī vienīgā būtiskā iebilde, kas ir vērsta pret sviesta cibas blogiem. Ja neskata to, ka arī pašu blogu noformējums brīžiem pieklibo. Konkrētus piemērus es nenosaukšu, bet cik esmu redzējis tad caurmērā ar noformējumu viņiem ir problemas un lielākoties tikai tāpēc, ka, lai sviesta cibā panāktu skaistu grafisku noformējumu ir tiešām jānopūlas un jāiedziļinās sarežģītās tehhniskās detaļās.

Perfekts piemērs, kā izskatās veiksmīgi vizuāli norealizēts un ērti lasāms blogs ir Pētera Caunes cu.serveris.lv. Viņa variantā komentāru daļa ir atdalīta no paša bloga atrašanās vietas. Tādejādi ļaujot priecāties par labu rakstu gītā ietvarā. Viņa raksti par fotografēšanu (īpaši pēdējais par gaismām) iedvesmo pašam ķerties pie lietas. Bet kad nonākam līdz komentāru sadaļai tad atkal jāskata vaigā sviesta cibas standarta skatus.