Miks Latvis

Kā lai to pasaka…?

hmmmm… man nedaudz riebjas sviesta ciba.
Šis ir mans viedoklis. Var jau būt, ka tas ir par skarbu teikts, bet tā nu tas ir. Es cienu tos, kas tur raksta un darbojas tajā, tur ir, manuprāt, viens no skaitliski lielākajiem virtuālajiem apkopojumiem Latvijā (ja neskaita oranžo portāļu), kurā ir cilvēki ar IQ krietni virs vidējā. Sviesta cibā ir plaša auditorija: gan dīvaiņi, gan visādi zinātņu doktori gluži, kā mūsu sabiedrībā.

Iemesls kāpēc man riebjas sviesta ciba ir visai triviāls. Pirmkārt, tā no malas izskatās kā noslēgta komūna. Un, otrkārt, tur ir pilnīgi un galīgi jocīga komentāru sistēma, kas atbaida jebkuru vēlēšanos tajā iedziļināties. Es nesaprotu, kāpēc ir vajadzīgs kaut kas tik vizuāli nepievilcīgs. Var jau būt, ka komentāru forma ir funkcionāli ļoti bagāta, bet kāpēc tā ir tik neglīta?

Es lasu ar acīm un skatos ar acīm un man patīk glītas, vienkāršas un lakoniskas lietas. Un nepavisam man nepatīk šis te (varu tikai nopūsties):
Vai tas ir normāli?
Komentējot tur ir 3 galvenās izvēles ar punktiem. Trīs pogas. 3 ķekšu izvēles. 4 papildus īsie lauki + teksta lauks. Kam tas viss ir vajadzīgs mūsdienās, kad valda web 2.0 un vienkāršība lietošanā un dizainā?

Var jau būt, ka tas ir tikai sīkums, bet tik neglīts sīkums, ka bail. Man patiešām nepatīk un es nesaprotu, kā citiem tas var patikt. Šī ir arī vienīgā būtiskā iebilde, kas ir vērsta pret sviesta cibas blogiem. Ja neskata to, ka arī pašu blogu noformējums brīžiem pieklibo. Konkrētus piemērus es nenosaukšu, bet cik esmu redzējis tad caurmērā ar noformējumu viņiem ir problemas un lielākoties tikai tāpēc, ka, lai sviesta cibā panāktu skaistu grafisku noformējumu ir tiešām jānopūlas un jāiedziļinās sarežģītās tehhniskās detaļās.

Perfekts piemērs, kā izskatās veiksmīgi vizuāli norealizēts un ērti lasāms blogs ir Pētera Caunes cu.serveris.lv. Viņa variantā komentāru daļa ir atdalīta no paša bloga atrašanās vietas. Tādejādi ļaujot priecāties par labu rakstu gītā ietvarā. Viņa raksti par fotografēšanu (īpaši pēdējais par gaismām) iedvesmo pašam ķerties pie lietas. Bet kad nonākam līdz komentāru sadaļai tad atkal jāskata vaigā sviesta cibas standarta skatus.

25 Responses

 1. taisnība gan – gan vizuāli kaka, gan sapīties tajā visā var, kamēr izdomā, kā tieši ieķeksēties, lai būtu…nu, adekvāti un pareizi [a varbūt man IQ nestāv, t.i., pa zemu biškucīt…?]
  fui…

 2. Par IQ nesūdzos, bet Sviesta ciba tieši tā atbaidošā vizuālā skata un drusko nesaprotamo pildāmo lauku, ķekšu un struktūras dēļ arī man nepatīk. Uztaisīju tur blogu, bet pēc stundas jau izdzēsu…

 3. Ja tu esi reģistrēts cibas lietotājs, tu nedomā par formu, vari domāt tikai par saturu, vismaz man nekad nav prasījies skatīties uz izvēlnēm, kas man nav nepieciešamas. Ja neesi sviesta cibas reģistrēts lietotājs- pats vainīgs, liela daļa jēdzīgo rakstītāju anonīmus komentētājus nemīl un es viņus pilnībā saprotu.
  P.S. Sviesta ciba=livejournal dzinējs. Un pielāgot stilu ir vieglāk nekā čibināt wordpresu, vienkārši cilvēkiem prioritāte nav ieraksti “man ir jauns dizains, kā jums patīk?” ;)

 4. ar to komentāru formu jau nav nemaz tik traki. nebūt neteiktu, ka sarežģīta. jā, nav tik skaista, kā citur, bet lauki praktiski tie paši. nu labi, viens lauks, vai divi, vairāk, bet tas tikai tāpēc, ka klab.lv jau ir mērķēts uz frendošanos, ar visiem “security” leveliem, kuri lietotāji ierakstu redzēs vai arī neredzēs, līdz ar to var nedaudz personalizēt komentāru.
  tas, ka klab.lv ir noslēgta komūna, daļēji ir mīts, kas saistīs ar to, ka tikai jau esoši reģistrētie lietotāji var nosūtīt tev invite kodu (tagad kādu labu laiku, laikam, var ar sms starpniecību iegūt kodu). draugiem.lv jau ar nenosuaksi par īpaši atklātu vietu :)

  piekrītu jk par stila pielāgošanu – pārveido pēc sirds patikas, ja ir vēlme un vajadzība :)

  p.s. – jā, esmu klab.lv lietotājs jau labu laiku.

 5. nu nezinu. glītus blogus klab var redzēt reti un es arī tur esmu reģistrēts. Man kā jaunam lietotājam neviens neiedeva smuki noformētu blogu un komentāru sistēmu bez dažādajām liekajām fīčām. Varbūt viņiem ir jāpadomā par vedņa (wizard) izveidošanu, kurā viss būtu soli pa solim īsuma apskaidrots.

 6. Graphic whore!
  Zini, kas man veel nepatiktu, ja es buut tavaa vietaa? Tas, ka tiek uzrakstiits viens vaards vai fraaze, kursh ir vai nu inside joke vai vienkaarshi muljkjiibas, vai kaut kas veel. Lielajaa blogu pasaulee taa parasti nedara, eh?

 7. cik zinu, tad klab.lv ir pārgajis inbox paspārnē un diez vai varēs sagaidīt tuvākajā laikā kaut kādus uzlabojumus.
  par tiem smukajiem blogiem. nu nezinu, man galvenais ir, lai ir saprotami, ērta navigācija. un protams, saturs.

 8. Pašam kā Cib’istam gribas nedaudz aizstāvēt savu mītni…

  Ir tā, ka “atvērtības” līmenis ir, manuprāt, daudz augstāks kā oranžajai bedrei – SC tomēr ir apskatāms visiem, nevis tikai reģistrētiem jūzeriem. Par komentēšanu ir jau cits stāsts – tā arī ir lielākā problēma.

  Un par komentāriem… domāju, ka, vienkārši, tas viss ir novecojis. Cik gadus vecs tas LiveJournal ir? Daudz.

  Vienīgais foršais, kas tiem komentāriem ir – atkrīt visi citāti un tml, jo viss ir tādā kokveida uzbūvītē. Nav viss lineāri, kā parasti. Ar visiem reply n’ shit. Arī uz meilu atnāk paziņojums par visu, kas tur notiek.

 9. man nedaudz riebjas shis blogs…
  Šis ir mans viedoklis. Var jau būt, ka tas ir par skarbu teikts, bet tā nu tas ir. Es cienu to, kas te raksta un darbojas…
  utt utjp

 10. Es iztēlojos, ka ir tādi autovadītāji, kas pucē un pulē savas mašīnas. Varbūt ne baigi jaunās, toties viņas ir ideālā tehniskā stāvoklī, satjūnētas – grīda skrāpē zemi, caur logiem gaisma gandrīz neiespīd, un šur tur pa kādam sportiskam decālim. Un viņiem ir mājaslapa, kurā uzskaitītas visas ne-defaultās, aftermarket mašīnā saliktās lietas. Un salons ir tā kā tāds salons. Pirms iekšā kāpšanas jānovelk kurpes. Mašīna mirdz un laistās, bet ļoti prātīgi jābrauc – negribās tak, ka nošķiežas vai, nedod dies’, apskādējas. Vislabāk baudīt tikai ar acīm un klāt ar pirkstiem neskarties lai nenospeķojas.

  Un tad, es iedomājos, ir tie otri autovadītāji, kas vālē ar divdesmitgadīgām ņivām un žiguļiem vai dažs pat ar moskviču bez priekšējā stikla un ķeblīti vadītāja sēdekļa vietā. Viņi dauzās pa foršiem, ēnainiem meža ceļiem ka zemes iet pa gaisu, un tad viņi iekuļas dubļos un velk viens otru ārā. Lāgiem kāds apveļas uz jumta, tad citi saskrien palīgā, atveļ atpakaļ, ar laužņiem un lēkājot pa mašīnu paloka dzelžus, ja kas nopietnāks salauzts – piemājas šķūnītī sametina vai no kāda vraka nomaina – un mauc tālāk. Un viņiem ir noputējušas, krietni iesauļotas sejas. Mašīnas viņiem dod ne mazāku gandrarījumu un labsajūtu kā tiem pirmajiem, bet tā, pavisam citādākā veidā.

 11. cu: ņemot vērā komentāra garumu izskatās, ka esi ņēmis pie sirds. pirmie tevis pieminētie mīl mašīnas un otrie mīl braukšanu. tās ir divas dažādas lietas.

  drīzāk būtu salīdzinājis nopietnus rallistus iekš WRC ar laiku onkuļiem, kas brauc ar ņivām. un tā starp citu, vienmēr taču ir saprātīgs vidusceļš. Vai ne?

 12. izskatās ka klab ir nojucis uz kādu laiku. tagad piemēram nedarbojas.
  cilvēki jau pieminēja to, ka klab darbojas uz livejournal dziņa, vecāka nekā pašā livejournal.com. es jau ar gandrīz kļuvu par klabieti, bet man trūka viena funkcija – ērti iepostot video no youtube (nevis kā linku, bet kā video :) ). klabam nav ne vainas. tikpat labi klabieši var no*irst wārdpresi.

 13. tak nē, I’m cool, man, tik pa laikam patīk kaut ko uzrakstīt :-)
  Nu bet nu re, blogošana un dienasgrāmatas rakstīšana arī ir divas dažādas lietas. Pirmajā gadījumā tu pucē un uzskaistini, analizē statistiku un refererus, veic visādus reklamēšanas pasākumus un kārtīgi strādā pie rakstiem lai tos būtu interesanti rakstīt. Bet dienasgrāmatā ir tā kā dienasgrāmatā. Dienasgrāmata kalpo, lai tur iegrūstu savu pēkšņo spožo domu, dokumentētu dzīvi un vai vienkārši socializētu. Te es varētu tālāk skaisti apdziedāt visus cibas jaukumus, bet doma ir skaidra vai ne – kaut kā ir sanācis tā, ka BLOGERIEM nereti saturs tiek rakstīts blogam nevis blogs pastāv lai būtu kur likt saturu, bet cibā – tur mauc kā pagadās. Bet klabs tagad kaut kā neeiet, cibiņi skumst trimdā – http://community.livejournal.com/cibinji/

 14. Publisks fui.
  Man patīk mana ciba un man patīk mani cibas draugi.
  Man patīk arī cibas izskats un man patīk atmosfēra. Ne tāda, kā citur. Cilvēki galvenokārt grib palīdzēt un sadarbojas. Nevarētu bez komūnām “pajautā” un “iztulko”.
  Kas ir šeit? Pārgudri, pārkruti džekiņi, kas pavada laiku, nodiršot lietas, kas citiem svarīgas?
  Varbūt vēl pasaki, ka tev dr.lv patīk?

 15. vai es ko sliktu esmu teicis par cibinjiem kā tādiem? vai esmu aizkāris jūsu komūnu? es kritizēju dizainu tas arī viss.
  un šeit nav savākušies nekādi nodirsēji, un man nepatīk draugiem.lv : https://mikslatvis.lv/2007/01/11/kapec-man-nepatik-oranzais-portals/

  es tikai tagad sāku apjēgt, ka cibiņi nav pieskaitāmi pie blogeriem, jo tas ir kas pilnīgi cits.
  bet arī ārpus cibas ir cilvēki, kas domā, kā jūs un viņi nevar iekļauties, jo komentāru sistēma ir atbaidoša cilvēkam, kas nāk no malas. tas ir galvenais, ko vēlējos pateikt.
  Un kā viens no jūsējiem teica, bez palīga uzsākt cibiņot ir ļoti grūti, jo viss nepavisam nav tik vienkārši, man, savukārt liekas, ka domu izteikšanai būtu jābūt pēc iespējas vienkāršākai, askētiskai un pievilcīgai.

 16. Nez, pirms pāris gadiem iesāku “klabēt”, sākumā bij grūti “piešauties”, nepatika un maz ko sapratu tur, bet tagad jau sen pieradu, un nemaz nav grūti. Ir pat interesantāk, nekā tikai Vārdu, Epastu un Komentāra tekstu ierakstīt! 8]

 17. pretmeslu paarbaude:
  Ieraksti te miilucibu un ssodienas datuma skaitli vienaa vaardaa — īsti nesaprotu kas te jādara piereģistrējoties. vai kāds palīdzēs?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *