sviests.jpgwordpress
kā jau būsiet pamanījuši wordpress.com blogos ir ieviesta jauna fīča (feature) snap priekšskats (preview). tas nozīmē, ka visos wordpress.com blogos, ir iespēja redzēt uz kurieni ved saite uzbraucot uz tās ar peli, bez klikšķa. Šajā gadījumā jāmeklē oranžais teksts, kas starp citu darbojas arī komentāros. Es ceru, ka tas īpaši neietekmēs lapas ielādes ātrumu.

Līdz wordpress tulkošanas beigām palikuši mazāk kā 300 vai vairāk kā 200 tulkojamo teksta gabalu, dikti gribas visu to lietu piebeigt, bet pēdējā laikā nav sanācis laika. Dikti gribētos, lai mums būtu skaists latvisks interfeiss. :)

blogos
Ja kāds jūtas pietiekami spēcīgs latviešu valodas gramatikā tad lūdzams palīdziet Jonam ar latviešu valodas “prefiksiem”, jo es negribu dot nepareizus padomus. Mana mamma ir latviešu valodas skolotāja, tāpēc zinu, ka ir visādas nianses par kurām es nezinu, bet varbūt atrodas kāds, kas zin.

Krizdabz ir nointervējis Māri Daģi – rotorblog.com veidotāju, kurš dalās pieredzē par blogošanu angļu mēlē, un par iespējām ar to nopelnīt. Iesaku palasīt un apdomāt par dzīvi un blogošanu.

Artūr, ja tu šo lasi! es nesen atcerējos, ka tā nu ir sagadījies, ka es nesteidzīgi meklēju sev darbu, un kā jau tu teici mans blogs ir mans CV. :)

plāni
Esmu sarunājis ar getgnulinux.org par iespēju pievienot vēl vienu citvalodu sadaļu ar Latvijas karodziņu un attiecīgi ar to pašu informāciju latviešu valodā. Lapā nav novērojama milzīga informācijas pārbagātība, taču tieši tāpēc tā ir lieliska nezinīšīem, domāju, ka lapa varētu būt pietiekami noderīga tiem, kas par Linux ir dzirdējuši tikai pa ausu galam. Turklāt lapas informāciju varēšu pielāgot vēlākam projektam, kurā būs glīta informācija par Ubuntu (tikai nesakiet to nevienam :). Ja kādam ir interese, laiks un vēlme palīdzēt, tad kāds ir laipni gaidīts pie tulkošanas, prātvētrošanas un ideju apstrādes.

Piezīme sev: vai nebūtu jauki, ja kāds mistisks spēks, kuram piemistu pietiekama autoritāte un vārda spēks varētu iknedēļas veidot mazu daidžestu (diggest)? Tajā varētu būt apkopoti 7 labākie pagājušās nedēļas, interesantākie vai citādā ziņā ievērības cienīgie ieraksti. Tas dotu iespēju cilvēkiem, kas nelasa blogus gūt ātru un īsu ieskatu par to, kas ir aktuāls šajā mazajā Latvijas interneta kopienā. (protams, ir jautājums vai katru nedēļu mumsīm ir veselas 7 ievērojamas ziņas)

to do: pārbaudīt vai manai idejai ir pieprasījums

status: pending ir uztapināts ieraksts un jāgaida atsauksmes