Es tiku, pie lietota un atjaunota IBM ThinkPada. Paldies, Ebay!

Uz lapītopija ir uzstādīts dzimtais windows xp, nolēmu to pagaidām arī paturēt. Sākumā man parādīja mazu vedni, kurā izvēlējos sistēmas valodu un citas lietiņas. Līdzi man nāca arī bezvadu tīkla karte, kuru protams windows nepazina un nedarbināja, kamēr es pats tai nesameklēju draiverus.

Tad sākās programmatūras uzstādīšanas fāze. Ja es nezinātu, ko lejuplādēt, tad es būtu pazudis, jo glaunais Windows Media plajeris man nemāk pats atskaņot avi failus un ieteikt ar ko tad galu galā tos atskaņot.

Ņēmu VLC.
Garumzīmes es ātri dabūju no Lāča ar apostrofu.

Gribēju skatīties filmu. Un turklāt pirms pieslēgties internetam vēlējos darīt to droši un legāli.

Bezmaksas antivirus AntiVir, manā izpratnē labs un lieki netērē datora resursus.

Un kā tad bez Mozilla Firefox?

Vajadzēja uTorrent. Paši zināt kam.

Lai attaisītu rar failus vajadzēja programmu:

winrar

Lai pieslēgtu savu iPod nācās ņemt talkā iTunes, jo kātad citādi? Nolādētais Apple, līdz šim mans mīļākais mūzikas atskaņotājs bija foobar2000.

Sarunāties ar tālumā esošiem cilvēkiem – Skype.

Lai klausītos savu iemīļoto Last.fm man arī vajadzēja īpašu programmu.

Konstatēju, ka datorā nav iespējams atvērt word dokumentus, jo nav Office programmatūras paka ar visiem wordiem un ekseļiem. Ir izeja – OpenOffice.org, bet tākā esmu bailīgi piekāpies draudzīgi vienojies ar draudzeni, ka windows vide ir vairāk vai mazāk paredzēta viņai, tad man nācās piekāpties un no šūplādes izvilkt MS Office 2000 disku. Nelegālu.

(Esmu gatavs, lai mani nomētā ar akmeņiem, kā pirms laiciņa Arčiju, bet pirmais, lai met tas kurš bez grēka. Tas kuram nav nelegālas programmatūras, nelegālas mūzikas kolekcijas. Tas, kurš nekad nav piedūris pirkstu nelegālai mantai. Tas kurš nekad pie sevis nav dungājis svešu dziesmu un nav samaksājis par dziesmas atskaņošanu viņa galvā. Tas, kurš bērnība nekad nav gājis āboļos un zemenēs, ķiršos un citos augļos un dārzeņos.)

Te nu man nākas raudāt un skumt, jo naktīs es gulēt nevarēšu – esmu nozadzis Bilam vienu programmu. Ko lai es daru? Kā es varu būt tik nepateicīgs un raut viņam maizi ārā no mutes?

Ak, Bil! Kāda velna pēc tu nedod Office bez maksas? Tāpat tavus sūda dokumentus citur nevar jēdzīgi rediģēt! (Mūžīgi ir problēmas ar OOO taisīto dokumentu atvēršanu iekš MS Office) Kāpēc? Kāpēc man jācieš elles ugunīs par zagšanu? Kāpēc tu nevari dāvāt manai dvēselei brīvību? Sātans tu tāds!

Morāle

Cilvēks, kuram ir iedots windows xp, bez priekšzināšanām nevar neko izdarīt. Viņš taču nezin kuru programmu izvēlēties no milzīgā klāsta. Aizvien vairāk programmatūras izstrādātāji iet bezmaksas ceļu.

Kāpēc Bils prasa naudu par Ofisa programmām, ja no Windows nav nekādas jēgas, ja tajā nav biroja programmu? Tas ir tāpat kā pārdot desmaizi ar sieru, tikai bez siera. Un siers ir jāpērk atsevišķi.

new-bitmap-image.JPG